Strona główna > Bez kategorii > Sowieci ewakuują żydów – archiwum żydowskiej agencji prasowej JTA ujawnia, gdzie się “podziała” większość brakujących wybrańców – odcinek 1

Sowieci ewakuują żydów – archiwum żydowskiej agencji prasowej JTA ujawnia, gdzie się “podziała” większość brakujących wybrańców – odcinek 1

Kładziemy szczególny nacisk na źródło poniżej zamieszczonych zdjęć oraz tekstu. Jest to źródło w 100 % żydowskie (Jewish Telegraphic Agency), jakie w latach II WŚ informowało o wydarzeniach na froncie oraz informowało o losach “wybrańców”.

37 informacji JTA publikowanych w kolejnych odcinkach, pokazuje dokąd “przepadli brakujący żydzi” z Polski i w jaki “cudowny sposób się odnaleźli”, przywiezieni do Polski na sowieckich tankach.

Relacja ta może wywołać odruchy alergii “nie-przyjmowania-do-siebie-prostej-prawdy” u osób, które mają jeszcze silny “syndrom holokitu” (nowa jednostka chorobowa, chwilowo leczona w jedynym centrum skutecznej kuracji – na Stopsyjonizmowi). Tym osobom zalecamy się nie denerwować i zwrócić swą szlachetną oburzoną uwagę na to, że te informacje napisali sami żydzi, nie rewizjoniści, nie naziści, nie antysemici, czy też inni kosmici. Osobom o silniejszych objawach powyższego syndromu, zalecamy wejść na linki zamieszczone pod zdjęciami i osobiście wylądować na stronie internetowej JTA.

źródło: http://winstonsmithministryoftruth.blogspot.co.uk/2012/07/soviets-evacuating-jews.html?zx=85252d911f5e5a93

przygotował: Pluszowy Miś

37 zdjęć artykułów pochodzących z the Jewish Telegraphic Agency (żydowskiej agencji telegraficznej) z okresu 1939 – 1945, na temat Sowietów ewakuujących 1,8 mln żydów w głąb terytorium Związku Sowieckiego, wybawiając ich z rąk Niemców.

Do zdjęć dołączony będzie krótki opis treści doniesienia.

543fea5ba7df2f51de11600d3d5142fe

http://archive.jta.org/article/1939/03/24/2845902/property-worth-17000000-falls-to-nazis-in-memel-all-jews-evacuated-temples-wrecked

1)

Majątek wart 17 mln $ wpada w ręce nazistów w Memel*; wszyscy żydzi ewakuowani; świątynie uległy zniszczeniu

Kowno, 23 marca, JTA

W oficjalnym oświadczeniu wyjawiono dzisiaj, że majątek wart 17 mln $ wpadł w ręce nazistów w krainie Memelland, przy czym jednocześnie zapewniono, że na zajętym przez wojska niemiecke terytorium Litwy nie został nawet jeden żyd. Ostatnią grupę kilkuset żydów wraz z obywatelami Litwy ewakuowano kilka godzin temu sześcioma pociągami, jakie wyjechały z Memel. (…)

Chociaż ogłoszono oficjalnie, że w Memelland nie ma żydów, wiadomo jest, że trochę zostało, zostali wcześniej zatrzymani pod różnymi zarzutami, twierdzi się, że fałszywymi. Wśród zatrzymanych znaleźli się kupcy żydowscy oskarżeni o oszustwa podatkowe i lekarze oskarżeni o nielegalne operacje. Uważa się, że zostaną zesłani do obozów koncentracyjnych.

Większość żydowskich uchodźców przybyła do Kowna i Szawli, mniejsza grupa obozuje w przygranicznym miasteczku, Kretynga. (…)

* Memel – Kłajpeda, uwaga od tłumacza

;;;

http://archive.jta.org/article/1941/07/08/2854740/thousands-of-bukovina-jews-evacuated-into-soviet-interior

2)

8 lipca 1941, JTA

Tysiące żydów z Bukowiny ewakuowano w głąb terytorium sowieckiego

Ogromnej większości z 45 tysięcy żydów z Czerniowic, stolicy Bukowiny, udało się opuścić miasto przed wkroczeniem do niej armii nazistowskiej, doniesiono nam dzisiaj. Większości z nich władze sowieckie pozwoliły ewakuowac się w głąb swego terytorium, szczególnie na obszar żydowskich kołchozów w płd. Ukrainie. Przed opuszczeniem Czerniowic, wojska sowieckie podpaliły miasto.

Doniesienia niemieckie opisują zastrzelenie setek żydów w Mińsku jako działanie “snajperów”. (…)

Miasto Włodzimierz Wołyński na polskiej Ukrainie, który zamieszkiwała wielka żydowska społeczność jest obecnie stosem gruzów. Miasto paliło się przez 3 dni, a cała jego ludność uciekła w sąsiednie lasy w poszukiwaniu schronienia przed bombami i ogniem czołgów.

W opisie Mińska przez radio berlińskie można usłyszeć, że gdy wojska niemieckie wkroczyły do miasta, odnalazły tylko “dymiące ruiny”. Radio nazistów potwierdziło masowy odstrzał żydów jako działanie “snajperów” oraz powiedziało, że większa część ludności Mińska rozproszyła się po polach i bagnach.

1

http://archive.jta.org/article/1941/07/16/2854816/50000-jewish-war-refugees-reported-in-kiev-many-evacuated-to-volga-region

3)

16 lipca 1941, JTA

50 tysięcy żydów uciekinierów wojennych z Kijowa w większości ewakuowano w rejon nad Wołgą

Sztokholm, 15 lipca (JTA) –

Nie mniej niż 50 tysięcy żydów z miast sowieckiej Ukrainy zniszczonych podczas nalotów niemieckich i ataków wojsk lądowych uciekło do Kijowa w celu znalezienia schronienia. Władze sowieckie podejmują obecnie działania, aby przetransportować uchodźców w rejon nad Wołgą, głównie do Samary i obwodu kazańskiego.

Doniesienia z Niemiec ujawniają, że wiele synagog w zajętej przez nazistów Polsce zostało zamienionych na szpitale polowe dla niemieckich żołnierzy rannych na rosyjskim froncie. W Przemyślu, władze nazistowskie zamieniły synagogę na budynek elektrowni.

Wciąż donosi się o krwawych walkach o Rogaczów i Żłobin, dwa miasta ukraińskie, gdzie ludność niemal w całości była żydowska. Oba miasta przechodzą z rąk do rąk. Raport mówi, że mieszkańcy obydwu tych miast zostały ewakuowane przez władze sowieckie w głąb państwa na kilka dni przed pierwszym wkroczeniem do nich wojsk niemieckich. (…)

Goniec Krakowski, gazeta nazistów wydawana w Krakowie po polsku, donosi w sprawie najnowszego cenzusu ludności Warszawy, że został on właśnie ukończony. W Warszawie mieszka obecnie 1.355.328. osób, z czego 401.808. to żydzi wyizolowani w ghetcie. (…)

;;;2

http://archive.jta.org/article/1941/06/19/2854588/report-poles-jews-evacuated-from-sovietgerman-frontier

4)

19 czerwca 1941

Raport Polaków, żydzi zostali ewakuowani z sowiecko-niemieckiej granicy

Londyn, 18 czerwca (JTA) –

Cała żydowska populacja i część nie-żydów z terenów nadgranicznych okupowanej przez Sowietów Galicji została na rozkaz ewakuowana w głąb Sowietów “z powodów strategicznych”. Podobny rozkaz został wydany dla ludności obszaru okupowanego przez Sowietów w województwie lubelskim.

Jednocześnie Polski Rząd na Uchodźctwie otrzymał raport, że władze nazistowskie w okupowanej Polsce nakazały żydom, aby podjęły własne działania w celu wybudowania w ghetcie schronów przeciwlotniczych. Rozkaz mówi, że w przypadku ataków powietrznych, żydom nie będzie wolno szukać schronienia poza terenem ghetta. (…)

;;;3

http://archive.jta.org/article/1941/09/17/2855417/lithuanian-jewish-evacuees-on-farms-in-mongolia-siberia

5)

17 września 1941

Litewscy żydzi trafili do gospodarstw rolnych w Mongolii, na Syberię

Londyn, 16 września (JTA) –

Kilkanaście tysięcy litewskich żydów, których ewakuowały władze sowieckie przed rozpoczęciem niemieckiej inwazji na ten kraj, zostało rozlokowanych w kołchozach w sowieckiej Mongolii i wschodniej Syberii, wg wiarygodnych doniesień otrzymanych dzisiaj.

Ewakuacja żydów z Litwy zaczęła się na tydzień przed faktyczną data inwazji. Nieznane są zasady, wg których władze sowieckie dokonują selekcji ewakuowanych, mimo to wiadomo, że wśród nich znaleźli się nie-komunistyczni, zajmujący się handlem i religijni żydzi. Urzędnicy sowieccy zrobili wszystko, aby zapewnić żydowskim uchodźcom środki niezbędne do przetrwania, wynika z raportu.

Kolejna dawka informacji wprost z „jaskini lwa” w następnym odcinku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.