Strona główna > Świat > Soros wzywa do wojny z Rosją

Soros wzywa do wojny z Rosją

Soros wzywa Unię Europejską do rozpoczęcia wojny z Rosją bo w przeciwnym razie Unię Europejską dotknie krach w ślad za Ukrainą.

a45

Na Ukrainie decyduje się los Unii Europejskiej i dlatego Unia Europejska powinna wesprzeć reżim Poroszenko w walce z Rosją, uważa Soros. Jak będzie wyglądała Unia Europejska za 5 lat to zadecyduje się w najbliższych kilku miesiącach i zależy to od rozwoju wydarzeń na Ukrainie.

„Rosja Władimira Putina jest agresorem a Ukraina broni wartości i zasad na których opiera się Unia Europejska” – pisze amerykański finansista i miliarder George Soros w artykule zamieszczonym na portalu niemieckiej gazety „Die Welt”.

Według Sorosa, Europa traktuje Ukrainę jak drugą Grecję ale ta polityka jest błędna i doprowadzi do opłakanych skutków.

„Putin dąży do finansowego i politycznego krachu, który zdestabilizuje Ukrainę” – uważa George Soros. Uważa on za prawdopodobny taki scenariusz, że Ukrainę dosięgnie krach i Europę zaleją potoki uchodźców, według realistycznych ocen około 2 milionów.

Po tym Unia Europejska zdejmie sankcje z Rosji jednakże będzie to oznaczało koniec Unii Europejskiej jako światowej siły politycznej. Ażeby uniknąć takiego smutnego końca to trzeba koniecznie zrobić wszystko ażeby wesprzeć nową Ukrainę „aż do udziału w bezpośredniej konfrontacji militarnej z Rosją”.

Europa nie musi się bać nowej „zimnej wojny” bo „Rosja przegra ją tak samo jak w przeszłości Związek Radziecki” – przekonany jest George Soros.

Za: http://3rm.info/main/56146-soros-prizyvaet-evrosoyuz-vstupit-v-voynu-s-rossiey-inache-es-postignet-krah-vsled-za-ukrainoy.html

Data publikacji: 6.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *