Strona główna > Świat > Soros: UE powinna zaciągnąć kolejne długi na wojnę z Rosją

Soros: UE powinna zaciągnąć kolejne długi na wojnę z Rosją

George Soros wzywa Europę, aby w ramach  „wysiłków wojennych” zwiększyła swoje deficyty budżetowe, co lepiej przygotuje ją na wojnę z Rosją. Soros wzywa również do udzielenia 20 miliardów dolarów pożyczki dla Ukrainy, a środki miałyby pochodzić z podatków w krajach członkowskich.

Żyd George Soros
Żyd George Soros

George Soros uważa, że „przywódcy europejscy, jak też jej obywatele, powinni rozumieć, że atak Rosji na Ukrainę jest bezpośrednim atakiem na UE i jej zasady”. Pisze o tym w artykule na temat Project Syndicate, że Europa musi reagować ze znacznie większą determinacją w odpowiedzi na ten atak: „Powinno być jasne dla każdego państwa lub grupy państw, które są w stanie wojny, że nie czas na politykę oszczędności budżetowych, jak nadal to przeważa w UE. Wszystkie dostępne zasoby powinny być wykorzystywane w działaniach wojennych, nawet jeśli doprowadzi to do zwiększenia deficytów budżetowych”.

Klasyk żydo-satanistyczny, George Soros, własnymi słowami: „Członkowie UE znajdują się w stanie wojny. Należy wreszcie zacząć działać w tych warunkach. Oznacza to, że muszą oni zrozumieć i zmienić swoje przywiązanie do polityki oszczędności budżetowych, że lepiej dla nich pomóc Ukrainie bronić się, niż ufać, że UE nie musi bronić się bezpośrednio sama”.

Soros, który zainwestował w ukraińskie obligacje państwowe, obawia się bankructwa w Kijowie, dlatego wzywa do „natychmiastowego zastrzyku gotówki w wysokości 20 mld dolarów oraz kolejnych obietnic finansowych, jeśli jest to konieczne, aby zapobiec zapaści finansowej”. Międzynarodowy Fundusz Walutowy może udostępnić te fundusze, jak to miało miejsce w przeszłości. Wymagałoby to, aby UE zobowiązała się do zapewnienia środków pochodzących z podatków w państwach członkowskich w tej samej wysokości, co nowy kredyt udzielony przez MFW dla Ukrainy. Wszystkie sprawy finansowania byłyby pod kontrolą MFW, a kredyt powinien być przyznany pod warunkiem „daleko idących reform strukturalnych”.

Soros twierdzi, że „wsparcie dla nowej Ukrainy w 2015 i w latach kolejnych jest dla UE inwestycją najbardziej opłacalną”. Soros powtórzył w tym artykule swoją znaną tezę, że UE musi ratować Ukrainę, aby Unia sama mogła się uratować.

Źródło: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/01/03/soros-eu-soll-fuer-krieg-gegen-russland-neue-schulden-machen/

Tłum. Pluszowy Miś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *