Strona główna > Świat > Soros spotka się z Junckerem! Będą ratować biznes miliardera – “Kuźnię Lewicowych Kadr”

Soros spotka się z Junckerem! Będą ratować biznes miliardera – “Kuźnię Lewicowych Kadr”

Amerykański miliarder i zwolennik budowy społeczeństw wielokulturowych oraz narzucania lewicowej ideologii krajom Europy Środkowo-Wschodniej George Soros ma spotkać się z szefem Komisji Europejskiej Jeanem-Claudem Junckerem i innymi wysokimi urzędnikami KE, aby rozmawiać nowych przepisach dotyczących funkcjonowania szkół wyższych na Węgrzech.

Uderzają one w Uniwersytet Środkowoeuropejski (CEU) w Budapeszcie, który jest “kuźnią” lewicowych kadr. Rzecznik KE Mina Andreewa powiedziała, że rozmowy mają dotyczyć sytuacji na Węgrzech, którą monitoruje Komisja.

Według nowego prawa ma Węgrzech mogą działać tylko te uczelnie, które mają podpisaną międzynarodową umowę pozwalającą na ich aktywność edukacyjną lub działają w kraju pochodzenia. CEU finansowany przez Sorosa nie ma swoich oddziałów w USA i działa tylko w Budapeszcie.

Dodatkowo, KE niechętnie patrzy na zmiany w prawie dotyczącym organizacji pozarządowych. Nowe regulacje zobowiązują podmioty pobierające fundusze z innych państw do rejestracji ich jako “organizacji wspieranych z zagranicy”. Władze Węgier twierdzą, że Węgierski Komitet Helsiński czy Transparency International są finansowane właśnie przez George’a Sorosa.

Według rządzących może on za ich pośrednictwem próbować wpływać na politykę wewnętrzną na Węgrzech. Trudno się dziwić takiemu podejściu skoro Soros jawnie atakuje kraje takie jak Polska czy właśnie Węgry choćby za to, że nie chcą przyjmować dziesiątek tysięcy islamskich imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w ramach tzw. kwot wyznaczonych przez Komisję Europejską.

Źródło: http://wrealu24.pl/5518-soros-spotka-sie-z-junckerem-beda-ratowac-biznes-miliardera-kuznie-lewicowych-kadr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.