Strona główna > Zdrowie > Sok z ananasa 500% skuteczniejszy od syropu na kaszel

Sok z ananasa 500% skuteczniejszy od syropu na kaszel

Są różnego rodzaju powody tego, że ludzi dopada kaszel. Ten objaw mogą wywołać infekcje dróg oddechowych np. zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc, szczególnie zła reakcja alergiczna jak przeziębienie albo grypa. Mogą go również wywołać pewne leki, takie jak te pomagające leczyć nadciśnienie. Niezależnie od przyczyn, to może być trudną kondycją do życia, zwłaszcza jeśli ten kaszel ingeruje w możliwość dobrego wyspania się. Na rynku jest wiele produktów, które mogą pomóc zmniejszyć kaszel, ale zanim sięgniesz po butelkę syropu , czytaj dalej by dowiedzieć się więcej o soku z ananasa, i dlaczego niedawne badania wykryły, że on może być jeszcze skuteczniejszy niż dostępne produkty w pohamowaniu irytującego kaszlu.

a

Dlaczego sok z ananasa jest tak skuteczny na kaszel?

Już w 2010 naukowcy w Indii – która ma mocną historię naturalnego leczenia dzięki jej tradycjom ajuwerdyjskim – w porównaniu skutków gotowych syropów z naturalną miksturą soku ananasowego, soli, pieprzu i miodu na kaszel u pacjentów z gruźlicą. Odkryto, że naturalna mikstura była dużo skuteczniejsza w łagodzeniu kaszlu i infekcji gardła niż preparaty handlowe.

To zainicjowało inne badanie na ten temat, i naukowcy doszli do wniosku, że powodem tego iż sok ananasowy jest tak skuteczny w łagodzeniu kaszlu jest obecność bromelainy, enzymu o potężnych właściwościach przeciwutleniaczowych i przeciwzapalnych, które pozwalają mu łagodzić podrażnienia gardła, a tym samym łagodzić nawet ciągły kaszel.

Również pomocne jest to, że ananas zawiera duże ilości wit. C (kolejny potężny przeciwutleniacz), a także jest bogaty w wit. A i minerały takie jak mangan i potas, które pomagają wzmocnić system odpornościowy i ułatwić organizmowi zwalczać infekcje wywołujące kaszel na pierwszym miejscu.

Przepis na ananasowy środek przeciwkaszlowy

Składniki:

  • 1 filiżanka soku ananasowego
  • 1/4 filiżanki świeżego soku z cytryny
  • 1 łyżeczka mielonego imbiru
  • 1 łyżka organicznego, surowego miodu
  • Szczypta soli
  • Szczypta pieprzu chili.

Wymieszaj wszystkie składniki w blenderze. Można go stosować do 3 x dziennie.

Julie Wilson

Źródło: http://www.fresh.news/2015-12-22-pineapple-juice-is-500-more-effective-than-cough-syrup-study-shows.html

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *