Strona główna > Polska > Sodomici pod szczególną ochroną z poręki żydowskich partii objętych taką samą prawną kuratelą

Sodomici pod szczególną ochroną z poręki żydowskich partii objętych taką samą prawną kuratelą

Platforma Obywatelska przyspiesza prace nad projektami SLD i Ruchu Palikota o tzw. mowie nienawiści – informuje „Rzeczpospolita”. Przewidują one, że geje i osoby transseksualne byłyby szczególnie chronione przed zniewagami, tak jak np. Żydzi.

Warszawa, 02.06.2012. Parada Równoœci 2012, 2 bm. w Warszawie. Tegoroczna impreza odbywa siê pod has³em "Po prostu równoœæ". (mr) PAP/Pawe³ Supernak ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Warszawa/ Parada Równoœci wyrusza z pl. Konstytucji***

Do prac nad projektami wróciła właśnie sejmowa podkomisja. Mogą one być uchwalone jeszcze przed końcem kadencji.

Proponuje się, by za znieważenie osób ze środowisk LGDB groziły trzy lata więzienia, a za stosowanie wobec nich gróźb – nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Obecnie homoseksualiści przed agresją słowną mogą się bronić wnosząc prywatny akt oskarżenia. Po zmianie przepisów byliby chronieni tak jak mniejszości narodowe, etniczne i wyznaniowe.

PO tłumaczy, że prace nad projektami były dotychczas wstrzymywane z powodów proceduralnych. PiS twierdzi z kolei, że Platforma puszcza oko do lewicowych wyborców, i ostrzega, że przepisy utrudnią debatę publiczną.

Źródło: Rzeczpospolita

Za: https://cyklista.wordpress.com/2015/07/28/pedalstwo-pod-szczegolna-ochrona-z-poreki-zydowskich-partii-objetych-taka-sama-prawna-kuratela/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *