Strona główna > Nauka > Transhumanizm – Google soczewki z aparatem cyfrowym podłączonym do bazy danych

Transhumanizm – Google soczewki z aparatem cyfrowym podłączonym do bazy danych

soczewki wiadomości Wolna PolskaW styczniu koncern Google (należący do żydowskich miliarderów Larrego Page’a i Sergey’a Brin’a – Brin urodzony w Moskwie Amerykanin, właściwe nazwisko Siergiej Michajłowicz Brin) poinformował o nowym produkcie firmy przeznaczonym dla cukrzyków, którym są soczewki kontaktowe mogące stale monitorować poziom glukozy we krwi.

Google poinformowało również, że pracuje nad urządzeniem, które pomoże osobom z upośledzonym wzrokiem.

Miniaturowy aparat fotograficzny umieszczony w soczewce kontaktowej na skraju oka nie będzie utrudniał widzenia, do aktywowania aparatu wystarczy mrugnięcie okiem. Innowacyjne urządzenie o nazwie Google Glass jest w stanie precyzyjnie śledzić każdy ruch oka. Najmniejsze ruch oka w jakimkolwiek kierunku jest natychmiast odczytywany przez czujnik i pozwala sfotografować obiekt zainteresowania. Dane zebrane przez kamerę mogą być analizowane i przetwarzane, dzięki czemu aparat pomoże rozpoznać twarze, ruch, kolor, światło oraz obiekty.

soczewki wiadomości Wolna Polska

Urządzenie może pomóc osobie z uszkadzanym wzrokiem poruszać się ruchu miejskim i poinformować o zbliżającym się samochodzie lub innej przeszkodzie, jest kompatybilne ze smartfonem i pozwala ostrzec przy wchodzeniu na ulice o zbliżającym się pojeździe oraz poinformować, kiedy przejście będzie bezpieczne. Aparat jest w stanie rozpoznać twarze i pomóc w zidentyfikowaniu przyjaciół i członków rodziny przez połączenie z bazą danych użytkownika. Istnieje również możliwość zastosowania technologii do egzekwowania prawa, po zidentyfikowaniu osoby będącej w policyjnej bazie danych, aparat może powiadomić odpowiednie organy.

Oczywiście urządzenie nie jest skierowane tylko dla osób, które potrzebują pomocy wizualnej nawigacji. Aparat może być przydatnym urządzeniem dla każdego, kto potrzebuje mieć „wolne ręce”. Planuje się także zamontowanie opcji „zoom” pozwalającej na przybliżenie obiektów, co będzie rewolucyjnym krokiem w kierunku zastąpienia tradycyjnych okularów aparatem Google.

Aparat Google został opatentowany w 2012 roku, ale wciąż nie wiadomo, kiedy produkt trafi na rynek.

Źródło http://www.iflscience.com

Michał KK

Zobacz także

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/system-rozpoznawania-twarzy-deepface-facebooku-2014-03

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.