Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Snowden i jego mocodawcy, część III

Snowden i jego mocodawcy, część III

Edward Snowden, kulisy

a2759bba-d1f4-11e2-b17e-00144feab7deMocodawcy afery Snowdena, międzynarodowa kabała i izrahell.

Persja nie Iran

Matka Pierre’a, Elahe Mir-Djalali Omidyar, zdobyła zaufanie jako językoznawca perskiego na Georgetown University w połowie lat 70-tych, gdy administracja Cartera zmagała się ze wzrostem protestów ludowych w Iranie przeciw rządom Szacha, a doradcy USAID starali się określić podstawowe przyczyny społeczno-ekonomicznych niepokojów. W czasie, kiedy władza Szacha zaczynała się rozpadać, ajatollah Chomeini był na emigracji w Paryżu. Elahe Omidyar, w stopniu doktora nauk lingwistycznych, władała płynnie językiem perskim i francuskim, stanowiąc doskonały atut dla potrzeb wywiadu.

Założony przez dr Omidyar, Roshan Institute for Cultural Heritage oficjalnie jest dedykowany zachowaniu kultury perskiej. Skoro wydawnictwa instytutu kładą nacisk na stosowanie określenia „Persja”, a nie zaś „Iran”, potrzebne jest pewne wyjaśnienie. Obie nazwy są nieco wymienne; określenie Persja dotyczy imperium wielojęzycznego i starożytnego języka, który jest podstawą języka Farsi, natomiast określenie Iran jest bardziej związane z nowoczesnym państwem narodowym. Słowo Iran jest oparte na języku Aryjczyków, starożytnym indoeuropejskim terminie na określenie „Ziemi Światła” (w przeciwieństwie do wyższych terenów położonych na północ). Perskość kulturalnego odniesienia zdaje się również sugerować cesarską dynastię i dworską kulturę rodzimych władców i dynastii zdobywców tego kraju, które następnie adoptowały się do kultury regionalnej.

1

Symbol Roshan 24-promiennego słońca nawiązuje do motywu wyrzeźbionego w ruinach Persepolis, stolicy imperium Achemenidów, spośród której najbardziej znanymi władcami byli Kserkses i Dariusz II. Aleksander Wielki, mszcząc inwazję Kserksesa na Grecję (przedstawioną z dużą stronniczością w filmie „300″), albo pozwolił albo nakazał zniszczenie największego ówcześnie miasta na świecie. Dwóch Szachów współczesnej dynastii Pahlavi, Reza i zainstalowany przez CIA Mohammad Reza, organizowało ogromne ceremonie w Persepolis, aby identyfikować się z dynastią Achemenidów. Los jest ironiczny, ich rządy zakończyły prawie tak samo katastrofalnie. Nawiązanie Omidyara do Persepolis oznacza przywiązanie do Szacha Iranu, którego dwór skupiał wielu doradców i urzędników, jacy byli wyznawcami sekty Bahai lub byli żydami z urodzenia.

Dziwne jest to, że Roshan Institute zatrudnia tylko jednego eksperta ds. kulturowych, dr Omidyar. Pozostałe osoby to dziekani różnych uczelni, co ma sens, ponieważ główna działalność Roshan polega na zapewnianiu stypendiów dla studentów i umieszczaniu ich na sojuszniczych uczelniach. Jednym z bardziej interesujących członków zarządu jest były demokrata z Florydy, congresswoman Jan Scheider, była członkini zespołu Terry McAuliffa i prawnik Billa Clintona. Pani Omidyar jest jednym z darczyńców jej kampanii.

Finansowanie społecznego oddziaływania

2W podobnym stylu, co działania Dunhama, pracownika socjalnego, który prowadził badania CIA w ubogich obszarach wiejskich Kenii i Indonezji, praca naukowa Elahe Omidyar kładła nacisk na znaczenie środowiska społeczno-kulturowego w irańskim społeczeństwie, podejście, które w znacznym stopniu wpłynęło na jej syna. Pierre Omidyar opowiada się za „społecznym oddziaływaniem” podczas swych inwestycji w krajach rozwijających się.

Nacisk na oddziaływanie finansowe na biedne społeczności obszarów wiejskich może wydawać nieszkodliwy, a nawet szlachetny, ale to jest dokładnie taka sama polityka, jak organizacji Rockefellera i Forda w manipulowaniu i tłumieniu ruchów obywatelskich w celem zmiany reżimu służącego NWO, a celem jest niedopuszczenie do władzy populistycznych rządów narodowych i zachowanie kontroli nad zasobami naturalnymi przez zachodnie korporacje.

Trzypunktowy program liberalnej teorii rozwoju można podsumować:

– zdobycie serc i umysłów ludności do prowadzenia wojen zastępczych i zwalczanie partyzantki anty-reżimowej

– przejmowanie gruntów, wody i podstawowych zasobów w celu podporządkowania miejscowej ludności

– wspieranie budowy autostrad, mostów i portów w celu uzyskania pożyczek z Banku Światowego i lukratywnych kontraktów poprzez skorumpowane marionetki przy władzy.

Survivalizm i wirus super-grypy na Hawajach

Omidyar daje fundusze organizacjom non-profit zaangażowanym w rolnictwo ekologiczne na Hawajach. Gazeta Honolulu Advertiser napisała: „Jest on wyraźnie zakochany w kulturze Wysp, ale jest również świadomy niebezpieczeństwa życia na samym środku oceanu. Omidyar martwi się, że pandemia może zniszczyć puls życiowy Hawajów, którym zostanie zapas żywności na 11 dni. W związku z tym dokonał kluczowych dotacji dla lokalnych organizacji non profit, zajmujących się budowaniem podstaw lokalnych dostaw żywności. Jednocześnie zmagazynował żywność na kilka miesięcy jedzenia dla osobistego użytku na O’ahu„.

To brzmi bardzo jak teoria spiskowa. Pandemia, być może bardzo śmiertelny wirus ptasiej grypy dokona depopulacji Hawajów i Zachodniego Wybrzeża z powodu chorób i głodu, ponieważ żadna żywność nie dotrze tam przez ponad dwa tygodnie. A to oznacza, że dużo ludności Ameryki Północnej jest również przeznaczona do wytępienia. A zatem, co takiego wie Pierre Omidyar, czego opinia publiczna jest całkowicie nieświadoma? Zawsze należy pamiętać, że ten, kto rozprzestrzenia zarazę, ma monopol na antidotum.

Luźne końce należy powiązać: Pierre i jego matka, Elahe Omidyar, założyli the Roshan Cultural Heritage Institute. Wśród członków zarządu jest była kanclerz University of Hawaii Mano, Virgina Hinton. Ta specjalistka od mikrobiologii jest czołowym ekspertem od ptasiej grypy lub wirusa ptasiej grypy, który w uzbrojonej postaci stwarza największe zagrożenie masowego zarażenia epidemią.3

Przed przyjazdem na Hawaje, dr Hinton pracowała jako kierownik laboratorium zwierząt na Uniwersytecie Wisconsin Madison. Wybrany przez nią następca na to stanowisko, Yoshikiko Kawaoka, japoński naukowiec z Kobe University, wkrótce doprowadził do uzbrojenia H5N1 w wysoce śmiertelny i zaraźliwy szczep super-grypy.

Oto fragment raportu w pozornie nieszkodliwego newslettera stowarzyszenia absolwentów tego uniwersytetu „On Wisconsin”:

„Virginia Hinshaw, dawna koleżanka zarówno na St Jude, jak też na UW-Madison, a obecnie rektor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis, wspomina go jako „bardzo bystrego i bardzo twórczego człowieka. To było oczywiste, że jest kimś niezwykłym. To Hinshaw ponownie postawiła na Kawaoka. W 1995 r. opuściła laboratorium grypy w Szkole Medycyny Weterynaryjnej, aby zostać dziekanem Graduate School. Z jej poparciem, Kawaoka wnioskował o otrzymanie tej posady i dołączył wydziału w 1997 roku. Pamiętam, jak przyszedł do mojego biura w Graduate School, rozejrzał się i powiedział: „Chcę zobaczyć, dokąd pójdę dalej”, śmiała się Hinshaw.

„Jednak najpierw trafił do Hong Kongu. Cztery miesiące po podjęciu pracy w Madison, Kawaoka został wybrany przez National Institutes ofHealth, aby dołączył do międzynarodowego zespołu naukowców analizujących wirus H5N1, jaki został zidentyfikowany w drobiu w Chinach i zaczął atakować ludzi. Do końca roku, ptasia grypa zaraziła osiemnaście osób i zabiła sześć – widoczna oznaka potencjału wirusa wznieciła alarm wśród służb zdrowia publicznego na całym świecie”.

Jednym słowem: mamy do czynienia z bronią biologiczną. Urodzony we Francji Irańczyk przeniósł się na Hawaje, uznając je za idealne miejsce dla wychowania dzieci, ale potem zaczyna gromadzić zapasy żywności i lekarstw. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że szykuje się na biologiczny Armageddon.

Deseret – imperium mormońskie

Bezpieczeństwo staje się problemem podczas zamieszek i publicznej paniki. Pierre nie ma czym się martwić się, bo ma korpus dowódczy zdolny stworzyć prywatną armię. „Omidyar zatrudnia grupę byłych agentów Secret Service i ex-urzędników Departamentu Stanu, tworzących jego prywatny zespół bezpieczeństwa…

Omidyar ustanowił sieć bezpiecznych domów we Francji, w Południowej Kalifornii i w Nevadzie wraz z wielką farmą w Montanie. „Powiedziałbym, że jesteśmy prawdopodobnie bardziej przygotowani, niż przeciętna rodzina. Mamy nieruchomości na całym świecie i możemy do nich latać„.

Jego długi pobyt w Nevadzie i Montanie, wewnątrz imperium Deseret, daje mu klucz do perspektywy czegoś na podobieństwo kultu. Jedną z kilku nowych religii, jakie nie są wrogie Kościołowi Świętych Dni Ostatnich jest system wierzeń Bahai, który pochodzi z Iranu, chociaż jego największa świątynia, Powszechny Dom Sprawiedliwości, ma siedzibę w Hajfie, w izrahellu.

Kolejny trop tajnych związków Omidyara z sektą Bahai to jego nacisk na projekty w Zambii, głównym celi sekty w zakresie działalności misyjnej w Afryce.

4Zatem sponsoring Omidyara na badania wirusów i składowanie żywności na Hawajach, koresponduje z proroctwami Końca Czasu przepowiadanych przez Bahai w pismach Bahaullaha: „Wkrótce dzisiejszy porządek zostanie rozbity, a nowy nastanie na jego miejsce„.

Powszechny Dom Sprawiedliwości potwierdził ważność tego proroctwa listem skierowanym do swych członków na całym świecie: „stary porządek nie może być naprawiony, to się dzieje na naszych oczach. Moralny upadek i zamieszki targają w konwulsjach społeczność ludzką i to musi wyznaczyć jej los. Nie możemy ani tego zatrzymać, ani odwrócić. Naszym zadaniem jest budowanie Porządku Bahaullaha„.

Następny rzut oka w numerologię wskazuje, że stary porządek Boga, Najwyższego Prawodawcy, już „się rozbija” w czasie tych dni Końca Czasu. Dopiero potem, wskutek masowego zniszczenia, barka pełna wiernych wyznawców dostarczy światu autentyczną boskość, stanowczą i dumną Jedność.

Cyfra 9 w numerologii – Yesod

Wewnętrzne sanktuarium Bahai uporczywie ukrywa znaczenie cyfry 9, nazywając ją „symbolem arabskim dla oznaczenia spełnienia”. Nie, ten mistyczny symbol pochodzi z żydowskiej kabalistycznej numerologii na oznaczenie symbolu ostatniego kroku przed osiągnięciem boskiej doskonałości. Liczba 9 symbolizuje sefirot (węzeł wiedzy i władzy) „Yesod”, formę działania. Działania w kierunku spełnienia dwucyfrowego, reprezentującego „Malkuth” lub królowanie, w sensie monarchii z boskiego nadania.

(Kabalistyka i jej rozszerzenie w illuminizm, budziła dlatego takie zainteresowanie i przyciągała rojalistów i pretendentów z całego świata, zwłaszcza w Europie Zachodniej).

Dziewięć jest dziwnie identyfikowane z cechami nieugiętości i dumy, jakie są cechami Lucyfera, najbardziej inteligentnego anioła, ustępującego przymiotami tylko przed Bogiem. Niespokojna siła tej cyfry jest jednak ograniczona opisowo do struktury instytucjonalnej grupy religijnej. W rzeczywistości, prawdziwym symbolem rytuałów Bahai jest pentagram.

Dychotomia Bóg-Lucifer ma wcześniejsze korzenie w Zoroastriańskiej dualistycznej filozofii kosmosu podzielonego między boga światła, Ohrmadza (Ahura Mazda) i jego sobowtóra Arymana (Angra Mainyu), księcia ciemności. Ten dualizm pozwala wyjaśnić wrogość założycieli sekty Bahai wobec islamu i zoroastrianizmu oraz ich ochocze powiązania z iluminizmem i kabalistycznie-ukierunkowanym syjonizmem. Aby zastąpić Boga Lucyferem-uzurpatorem, dobro sprawy wymaga zdystansowania się od złego wizerunku upadłego anioła jako szatana, którego reputację sekta Bahai próbowała rehabilitować na wszelkie sposoby, uzdrawiać i ratować.

Pojawia się więc pytanie: Czy Lucyfer aka Aryman, to cyfra 10? Czy członkowie tego kultu są czcicielami diabła? Aby dokonać wielkich symbolicznych eufemizmów i niedomówień, sekta Bahai oraz inni illuminowani dażą najwyższym szacunkiem czysty rozum (odrzucenie charyzmatycznego charakteru i kapryśnej woli Boga, który narzuca ludzkości surowe zasady). Lucyfer bez swego przerażającego obrazu jako szatan, jest w ich propagandzie nieugiętym bohaterem, który uczy ludzi, jak mają być dumni z siebie, stawać dumnie i nie płaszczyć się przed moralnie opresyjną i restrykcyjną Boskością ortodoksyjnego kapłaństwa. Obrońca rozumu, Lucyfer, może zatem być pełnoprawnym bożkiem ludzkości dla kogoś, kto jest heretykiem negującym tradycję judeo-chrześcijańsko-islamską.

Oświecony Ruch Oxfordzki

To nie jest dziwny zbieg okoliczności, że kult gwiazdy wieczornej mają pozornie nie związane ze sobą kulty iluminizmu i Bahai. Historyczne związki między tymi dwoma sektami można znaleźć w opracowaniu Hermano Maximiliano “Freemasonry, the British Empire and the Formation of the Baha’I Cult”. W krucjacie kulturowej celem zachowania stanu posiadania brytyjskiej potęgi imperialnej, grupa elitarnych naukowców utworzyła Ruch Oxfordzki, który promował radykalnych nowych przywódców religijnych w całym świecie muzułmańskim, szczególnie założyciela Bahai, Bahaullaha. (Imperium Rzymskie lekceważyło rosnące wpływy religii ze Wschodu, w tym Chrześcijaństwa, co doprowadziło do jego upadku, a Ruch Oxfordzki został utworzony w celu uniknięcia tego śmiertelnego błędu ideologicznego.)

 5

W klasycznym ćwiczeniu zasady „dziel i rządź”, sekta Bahai została stworzona jako „super-wiara”, jaka łączy nauki wszystkich religii świata, i dlatego ma na celu zastąpienie islamu „jedną wiarą światową”. To leżało interesie brytyjskiego imperializmu w Iranie i na całym Bliskim Wschodzie, aby doprowadzić do osłabienia wpływów islamu i zyskać kontrolę nad promowanym szyickim trendzie wschodzącego nacjonalizmu.

Mimo, że to zaczęło się od eksperymentalnego działania brytyjskich masońskich kultów, ruch Bahai stanie się potem organizatorem przyszłego ruchu panislamskiego, wyda z siebie Jamaleddine Al-Afghani„, pisze Maximiliano. Jako wczesny zwolennik Bahai, Al-Afghani zaczął tworzyć szkołę salafickiego fundamentalistycznego islamu, jaka dała ideologiczne podstawy Bractwu Muzułmańskiemu i al-Kaidzie.

Brytyjscy sternicy wywiadu, którzy zainicjowali działalność Bahai i salafizmu, to oficjalnie badacz orientalizmu, Wilfrid Scawen Blunt i dziekan Cambridge, Edward G. Browne, natomiast operacje terenowe z wahabickimi salafitami prowadził St John Philby. (prawnuk Blunta, Anthony, to doradca ds. sztuki królowej Elżbiety II, a potomek Philby’ego, Kim to ten, który dowodził członkami słynnej grupy szpiegowskiej z Oxfordu.) Poza zamiłowaniem do okultyzmu i pederastii, herezja głęboko wsiąkła w krąg Oxbridge. www.arabamericanencyclopedia.com daje dobrą lekturę na temat Ruchu Oxfordzkiego i sekty Bahai.

 6

W przeciwieństwie do salafizmu, który otwarcie wzywa do powstania państwa teokratycznego, sekta Bahai działa potajemnie za kulisami, aby wpływać na polityków i innych liderów. Na przykład, bez wiedzy opinii publicznej, Pierre Omidyar dostarczył swój prywatny odrzutowiec dla urzędników Departamentu Stanu, aby incognito odbyli rozmowy z Hamasem, a także przewoził byłego prezydenta, Jimmy Cartera, do Teheranu na rozmowy tajnej dyplomacji.

Fatwa przeciwko Bahai

Za publicznym parawanem mediacji i pokoju, rola sekty Bahai nie zawsze była taka łagodna. W sierpniu, ajatollah Ali Chamenei wydał fatwę przeciwko sekcie i wszelkim kontaktom z Bahai, gdy odkryto, że w komórkach terrorystycznych byli liczni członkowie Bahai. Określenie „masoneria irańska” zwykle pojawia się, gdy żydowscy neokonserwatyści uzgadniają plany ataku na Iran. Było również pewną tajemnicą, w jaki sposób grupa terrorystyczna Mujaheedeen Al-Khalq, uzyskała finansowanie na budowę mini-armii w Iraku, i prowadziła umiejętną kampanie zamachów w Iranie.

Jeden incydent znany jako tzw. irański zamach w Bangkoku, w 2012 roku, został przypisany reżimowi mułłów w Teheranie. (Dwóch podejrzanych zostało skazanych w sierpniu przez tajski sąd). Kluczową postacią w tym wypadku była irańska kobieta z żydowskim nazwiskiem, której udało się uciec natychmiast po przypadkowym wybuchu, jaki uszkodził bezpieczną kryjówkę. Ta ucieczka wskazała wyraźnie na izrahellskie związki, planowane ataki, aby dopasować sytuacje zagrożenia do międzynarodowej kampanii Mossadu, który akurat złożył oferty usług bezpieczeństwa i szkolenia dla azjatyckich rządów.

Przymierze z izrahellem

Najbliższym międzynarodowym sojusznikiem sekty Bahai jest państwo izrahell. Prawie każdy izrahellski prezydent i premier złożył oficjalny hołd w świątyni Bab w światowym centrum Bahai w Hajfie. Dlaczego szef państwa żydowskiego honoruje nową religię, jaka twierdzi, że jest najwyższą formą wierzeń na świecie?7

Jednym z powodów jest sojusz „wróg mojego wroga”, ponieważ zarówno Bahai, jak też syjonizm, są zaprzysięgłymi adwokatami zmiany reżimu w Iranie. Inną, historycznie głębszą formą związków, jest rola żydowskiego kabalizmu w utworzeniu sekty Bahai. Chociaż opracowano go w Al-Andalus, królestwie Maurów w okresie hiszpańskiego późnego średniowiecza/początków Renesansu, kabała ma wcześniejsze korzenie w alchemii, numerologii, astronomii i filozofii Persji i Mezopotamii, rozwijanych przez myślicieli żydowskich, muzułmańskich i hinduskich.

Te wczesne naukowe poszukiwania doprowadziły do synkretyzmu różnych przekonań religijnych i doktryn okultystycznych, co często wyrażało się jako pod-szkoły sufizmu. Podejście synkretyczne było szczególnie preferowane przez żydów sekty Donmeh, uczniów Sabataja Cwi, którzy sztucznie zostali nawróceni na islam na rozkaz tureckiego sułtana, Mehmeta IV.

Różne warianty ukrytych koncepcji żydowskich rozprzestrzeniły się za pośrednictwem rozległej dziedziny wpływów islamskich, a w końcu trafiło do Europy za pomocą ruchu frankistów i Bractwa Azjatyckiego, tajnego stowarzyszenia, które miało głęboki wpływ na wiele ważnych osób, jak cesarz Józef z Habsburgów (mąż Marii Teresy , „Królowej Nocy”, w „Czarodziejskim flecie” Mozarta), czy niemieckich książąt Hesji (rejon Frankfurtu), których bankierem był Mayer Rothschild, założyciel potężnej dynastii żydowskich bankierów. Połączenie kabalistyczych praktyk, w tym seksualnego libertynizmu, z filozofią oświecenia doprowadziło do utworzenia przez Adama Weishaupta zakonu iluminatów.

W czasach panowania brytyjskiego nad światem, po pokonaniu napoleońskiej Francji, angielscy oświeceniowcy oczarowani zostali orientalizmem, jaki na nowo wprowadzał kabalistyczny okultyzm na Bliskim Wschodzie wśród żydowskiej sekty wywrotowców Młodych Turków, kierowanych oficjalnie przez Ataturka, oraz w Bahai i wśród salafitów. Klan Rothschildów finansujący syjonizm promował tworzenie więzi i rekrutację krypto-żydów ukrytych na terenie muzułmańskiego królestwa, cementując ścisły związek między sektą Bahai a izrahellem, a także między al-Kaidą a Mossadem.

Oficjalne relacje sekty Bahai malują jej wizerunek jako ofiar prześladowań i pogromów muzułmanów szyickich, gdy tak naprawdę historyczne przyczyny nacjonalistycznej opozycji muzułmanów wobec sabotażystów z Bahai są bardziej skomplikowane. Bahai przeważnie udzialali poparcia Szachom Iranu przed i po zamachu CIA przeciwko demokratycznemu premierowi Mosaddeqhowi, który znacjonalizował irańskie złoża ropy naftowej. Doradcy dworscy Bahai promowali sekularyzację społeczeństwa irańskiego, aby pozbyć się wartości islamskich i zniszczyć autorytet nacjonalistycznych duchownych szyickich. Dla irańskich nacjonalistów, zarówno świeckich, jak też inspirowanych religijnie, reżim szacha był narzędziem kontroli Zachodu nad Iranem i jego ogromnymi rezerwami ropy naftowej. Bahai są zatem postrzegani jako agenci CIA i MI-6, a wielu przywódców i członków sekty faktycznie było i jest taką agenturą.

Okultystyczny trójkąt

Trójkątne związki Disraeli/Rothschid – Ruch Oxford – Bahai/salafizm z XIX wieku są obecnie wyraźnie odzwierciedlone w aferze Snowdena, gdzie panuje zmowa w układzie syjonizm/Greenwald – Guardian/rojaliści – Bahai/Omidyar. Historia się powtarza, najpierw jako tragedia, a potem jako farsa.

 8

Gdy izrahell stawia sprawę uderzenia na Iran na krańcu noża, rozkręca na całego tajne wojny przeciwko irańskim wpływom w Sudanie i Palestynie, czy może być dziwne, że Pierre Omidyar i Glenn Greenwald przygotowują się do uruchomienia kompleksowej internetowej tuby propagandy? Czy to nowe przedsięwzięcie medialne jest również częścią planu Bahai realizowania przygotowań do rychłego końca świata, co ma zostać wykonane przez operację masowego zarażenia super-grypą, jakiej nie da się powstrzymać?

Za każdym razem, gdy historia wpada w impas, na opustoszałym forum huczeć zaczyna niszczycielska siła pod postacią półboga, który sypie deszcz srebrnych monet na nowe zabawki, jak krople wody dla spragnionych. W tej rozpaczliwej godzinie, obywatele gardzą pieśnią posłuszeństwa, nawet dla tak owładniętych manią władzy potworów, jak Kserkses i jego okrutna kohorta Nieśmiertelnych, jaka okazała się duchowym słabeuszem, gdy znalazła się w krwawej łaźni między kamiennymi wysokościami a niezgłębionymi otchłaniami. Przebiegli w sofistyce Jednego Świata Pokoju, satrapowie tego imperium są mistrzami mrocznych sztuczek zdrady i oszustwa, jako że nauczył ich tej broni ich niesamowity mistrz, Angra Mainyu.

Dziś bestia ponownie wyciąga szpony, aby zgasić nadzieję na rozsądek i sprawiedliwość w tym świecie, głos prawdy biorący się z wiary serca. Rzuca 250 milionów srebrników przeciw naszym 300 z brązu, co oznacza metaforę wiecznej walki, bo różnicę wyznaczy sprawiedliwe okrucieństwo i chwała czynów.

Wolność zdobędą tylko ci, którzy stawią czoła wilczemu pożądaniu krwi i znają spartańskie zasady prawdziwego świata. Oni też tylko mogą uratować agenta Snowdena z rąk jego nadzorców, Greenwalda i Omidyara.

autor: Yoichi Shimatsu

źródło: http://davidshurter.com/?p=3815

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.