Strona główna > Świat > Śmierć europejskiej demokracji

Śmierć europejskiej demokracji

UNZ REVIEW – Urzędnik UE Gunther Oettinger powiedział, że „nie do przyjęcia” było by Włosi głosowali na partie anty-establiszmentowe i zagroził Włochom destabilizacją finansową, która „nauczy ich jak głosować”.

Wcześniej, w wyniku międzynarodowego kryzysu gospodarczego spowodowanego przez „banki zbyt duże, by upaść”, Włosi i Grecy próbowali rządzić się demokratycznie, ale im nie pozwolono.

https://theuglytruth.wordpress.com/page/6/

„Kraje europejskie powinno się kierować w kierunku super-państwa tak by ich narody nie rozumiały co się dzieje”
– Jean Monnet, ojciec założyciel UE, 30.04.1952

– 0 –

Demokracja walczy by przetrwać pojawienie się zachodniego autorytaryzmu

Democracy Is Fighting to Survive the Rise of Western Authoritarianism

Paul Craig Roberts • 1.06.2018

Narody europejskie, których rządom zapłacono za sprzedanie suwerenności swoich narodów w UE, doświadczają wielkich trudności w uzyskaniu pozwolenia na rządzenie sobą.

W wyniku frustracji Włochów egoistyczną elitą, która rządziła Włochami przez dziesięciolecia , ostatnie demokratyczne wybory we Włoszech doprowadziły do władzy dwie anty-establiszmentowe partie polityczne, Five-Star i Lega (Liga), które mają solidną większość w obu izbach. Ale włoski prezydent, działający na rzecz UE, usiłował wybrać premiera niezależnie od wyników wyborów, próbował sam wyznaczyć „gabinet technokratyczny”, który zignorowałby demokratyczny wynik i udało mu się zablokować na 3 miesiące utworzenie rządu z anty-establiszmentowych zwycięzców wyborów.

Urzędnik UE Gunther Oettinger powiedział, że „nie do przyjęcia” było by Włosi głosowali na partie anty-establiszmentowe i zagroził Włochom destabilizacją finansową, która „nauczy ich jak głosować”.

Wcześniej, w wyniku międzynarodowego kryzysu gospodarczego spowodowanego przez „banki zbyt duże, by upaść”, Włosi i Grecy próbowali rządzić się demokratycznie, ale im nie pozwolono. Komisja Europejska mianowała na premiera Włoch Mario Monti, bankiera, członka zarządu międzynarodowych doradców Goldman Sachs, europejskiego przewodniczącego Komisji Trójstronnej, i członka Grupy Bilderberg, mianowała go elita, a nie naród. Do jego gabinetu nie wszedł ani jeden wybrany polityk.

Grecję spotkał taki sam  los, wyznaczony bankier został mianowany premierem Grecji. Później, kiedy Grecy odnieśli sukces w wyborze rządu anty-establiszmentowego, UE zastosowała groźby gospodarcze i kary, aby uniemożliwić rządowi greckiemu rządzenie.

W Ameryce Partia Demokratyczna, prostytuujące się media i agencje bezpieczeństwa podjęły usilne starania, by obalić wybór Donalda Trumpa. Nie udało im się wyrzucić go z urzędu, ale odwrócili go od jego celu, jakim jest normalizacja stosunków z Rosją i wycofanie militarnie z Bliskiego Wschodu. W rezultacie Trump został zmuszony do bycia agentem tego, przeciwko czemu prowadził kampanię.

Na Zachodzie i wśród finansowanych przez Zachód NGO które działają w Rosji i Chinach, jest bezmyślne gadanie o rosyjskim i chińskim autorytaryzmie. Ale demokracja jest dużo bardziej żywa w Rosji i w Chińskiej Partii Komunistycznej niż na Zachodzie (Absurd i krótkowzroczność na charakter rządzenia się przez ludy wschodu od wieków – a te innej władzy jak autorytarnej i silnej ręki nie znają/Redakcja W-P).

Zachodnia demokracja umiera od dawna. W trakcie tworzenia UE społeczeństwa w niektórych krajach przegłosowały członkostwo. Głosowania nie uznano. Po okresie propagandy, by zaszczepić strach przed byciem „wykluczonym z Europy”, ludność zmuszono do ponownego głosowania. W ten sposób byli silnie uzbrojeni w poświęcanie suwerenności UE.

Dopiero okaże się, czy brytyjskie głosowanie za wyjściem z UE zostanie faktycznie zrealizowane.

Zachodnie elity gardzą demokracją. Tolerują ją jedynie jako przykrywkę dla „samodzielnego” rządzenia kiedy można nimi manipulować, by służyły ich interesom. Rosjanie, którzy chcą dołączyć do demokracji zachodniej, wyraźnie tego nie rozumieją.

Biorąc pod uwagę zalążek kryzysu, jaki zasiała służąca zachodnim elitom polityka, reakcje na kryzysy będą wezwaniami do i akceptacja autorytarnych rządów. Jest całkowicie możliwe, że era demokracji zbliża się do końca.

Paul Craig Roberts

Tłum. Ola Gordon

Źródło:

http://www.unz.com/item/democracy-is-fighting-to-survive-the-rise-of-western-authoritarianism/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.