Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Słowo na niedzielę: heretyk bluźni Bogu

Słowo na niedzielę: heretyk bluźni Bogu

heretyk i okupant Watykanu

bergoglio1Heretyk i okupant Watykanu pochwalił żydów, że wytrwali w swojej wierze pomimo „ciężkich prób”

Nota redakcyjna uglytruth – to wierzenia żydów doprowadziły do tego, że odrzucili i zabili Jezusa Chrystusa. To wiara żydów przekonuje, że w tej właśnie chwili Jezus cierpi w piekle, gotowany w kadzi z odchodami, ponieważ sprzeciwił się rabinom. To ta wiara twierdzi, że Błogosławiona Matka Jezusa, Maria, była dla żydów „kurwą, która obcowała z Rzymianami”.

 

Co więcej, to z wierzeń żydowskich wynika, że obecne czasy przyniosły nam takie arcydzieła ludzkiego cierpienia, jak Irak, Syria, Libia, Strefa Gazy, Afganistan, jak też zubożony uran, aborcję na życzenie, pornografię, lichwę i wszystkie inne zbrodnie przeciwko ludzkości, które wołają do nieba o sprawiedliwość, i gdyby dzisiaj był tu Jezus, to słysząc to, co powiedział ten człowiek, Jego odpowiedź byłaby taka sama, jak ta do Piotra tysięce lat temu, gdy Piotr mówił rzeczy sprzeczne z prawdą – „Odejdź ode mnie szatanie”.

JTA

Rzym – Papież Franciszek pochwalił żydów za wytrwanie w wierze pomimo holocau$tu i innych „strasznych prób” w całej historii i potwierdził, że judaizm jest „świętym korzeniem” Chrześcijaństwa.

Papież złożył te oświadczenia w bezprecedensowym liście otwartym do Eugenio Scalfari, znanego włoskiego ateisty i założyciela oraz redaktora liberalnego dziennika La Repubblica. List został opublikowany na pierwszej stronie La Repubblica w środę, i był odpowiedzią na artykuł Scalfariego, jaki był bezpośrednio skierowany do Papieża w sprawach wiary i religii. Odpowiedź papieska potwierdziła konieczność otwartego dialogu z niewierzącymi, który nazwał „słusznym, właściwym i cennym”.

Papież odpowiedział na zapytanie Scalfariego na temat „co powinniśmy powiedzieć do naszych żydowskich braci o obietnicy danej im przez Boga: Czy to wszystko jest na nic?

Uwierz mi„, napisał: „oto jest pytanie, które stawia przed nami radykalne wyzwanie jako Chrześcijanami, ponieważ z Boską pomocą, zwłaszcza od czasu Soboru Watykańskiego II, na nowo odkryliśmy, że żydzi są nadal dla nas świętym korzeniem, z którego wykiełkował Jezus„.

Papież powiedział, że w szczególności poprzez jego bliskie więzi z żydami w jego rodzinnej Argentynie, często pytał o to w modlitwie „także samego Boga, zwłaszcza, gdy umysł uciekał do pamięci strasznych doświadczeń Shoah„.

Dodał, że: „Co mogę powiedzieć, za apostołem Pawłem, że wiara w Boskie bliskie przymierze z Izraelem nigdy nie upadła i przechodząc straszliwe próby przez stulecia, żydzi zachowali swą wiarę w Boga. I za to nigdy nie będziemy im wystarczająco wdzięczni jako Kościół, ale także jako ludzkość”.

Dzięki temu, zauważył Franciszek, żydzi służyli Chrześcijanom za przykład. „Właśnie to wytrwanie w wierze w Boskie Przymierze wzywa wszystkich, także nas Chrześcijan, na poznanie faktu, że zawsze czekamy, jako pielgrzymi, na powrót Pana, a zatem musimy zawsze być otwarci na Niego i nigdy nie cieszyć się schronieniem, jakie już osiągnęliśmy”.

Wcześniej Franciszek życzył narodowi żydowskiemu szczęśliwego nowego roku i wezwał do dialogu międzyreligijnego światowych wspólnot religijnych i ich przywódców.

Przypomniał też oświadczenie złożone w czerwcu ubiegłego roku, mówiąc, „Chrześcijanin nie może być antysemitą” i dodał, że „aby być dobrym Chrześcijaninem, konieczne jest zrozumienie żydowskiej historii i tradycji„.

źródło: http://theuglytruth.wordpress.com/2013/09/12/pope-praises-jews-for-keeping-their-faith-despite-trials/

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.