Strona główna > Bez kategorii > Słów kilka w sprawie „izolacji reżimu irańskiego”

Słów kilka w sprawie „izolacji reżimu irańskiego”

źródło: http://english.farsnews.com/newstext.php?nn=9104254529

Prawie 8000 dyplomatów ma zamiar uczestniczyć w szczycie Ruchu Państw Niezaangażowanych (NAM) w Teheranie

TEHRAN (FNA)- zbliżający się szczyt Ruchu Państw Nizaangażowanych (NAM) będzie największym międzynarodowym spotkaniem, jakie widział Iran w ostatnich latach, powiedział urzędnik irańskiego MSZ i dodał, że prawie 8000 zagranicznych dyplomatów odwiedzi Iran podczas tego szczytu pod koniec miesiąca.

Udzielając wywiadu dla FNA (Fars News Agency), wiceminister spraw zagranicznych Iranu ds konsularnych, parlamentarnych oraz spraw imigracyjnych, Hassan Qashqavi, powiedział że do tej pory 30 głów państw potwierdziło swą gotowość do wzięcia udziału w szczycie NAM w Teheranie.

“Wydaje się, że szczyt będzie najwspanialszym spotkaniem ostatnich lat w naszym kraju. Wielkie przygotowania mojego resortu do przyjęcia tylu gości potwierdzają, że miałem rację” dodał Qashqavi.

Dalej urzędnik ten zaznaczył, że szczyt w Teheranie udowodni, że Iran nie jest izolowany, jak to twierdzą niektóre państwa zachodnie. 

16-sty szczyt NAM odbędzie się w Teheranie w dniach 26-31 sierpnia.

Iran zajmie stanowisko naczelne w przechodniej prezydencji ruchu z rąk Egiptu na najbliższe 3 lata.

Organizacja NAM składa się ze 120 państw oraz 17 krajów-obserwatorów. Organizacja uważa się za niepowiązaną formalnymi więziami ani nie występuje przeciw jakiemuś innemu blokowi państw. Poza ONZ, NAM jest największą grupą państw zrzeszonych we wspólną organizację. Państwa członkowskie reprezentują prawie 2/3 członków ONZ i 55 % ludności ziemi. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.