Strona główna > Zdrowie > Slalom specjalny, nowa dziedzina „nauki”

Slalom specjalny, nowa dziedzina „nauki”

big pharma

pharmabigSlalom wymaga niezwykłych umiejętności technicznych, balansowania wciąż na granicy ryzyka. Big Pharma opanowała tę rzadką umiejętność niemal do perfekcji. Wymija już procedury naukowe jak tyczki i niczym nie ryzykuje z wyjątkiem ludzkiego życia.

Nauka zostaje zupełnie porzucona: Nowe leki na raka przechodzą bez badań klinicznych

Procedury regulacyjne, które rządzą procesem zatwierdzania nowych farmaceutyków są coraz bardziej zagrożone, ponieważ firmy farmaceutyczne z premedytacją naruszają podstawowe funkcje tych procedur. Według nowego raportu Reutersa, nowe leki na raka są wśród największych oszustw łamiących zasady proceduralne, a wiele z tych środków całkowicie pomija normalne procesy badań klinicznych przed wprowadzeniem do obrotu, są rzucane na rynek tak szybko, jak to tylko możliwe.

Ponieważ typowy proces zatwierdzania nowych leków jest zarówno długi i kosztowny, czasami trwający dziesięć lub więcej lat, i kosztuje często ponad miliard $ za jeden lek, według wielu doniesień, firmy farmaceutyczne od dawna szukają dróg na skróty, jakie mogą pomóc ominąć ten żmudny proces. A teraz w końcu znalazł się sposób polegający na tym, że przekonują wyższe władze decydujące o dopuszczeniu leku na rynek, że należy skrócić proces zatwierdzania i wprowadzić nowe leki na rynek szybciej, ponieważ to służy ratowaniu życia.

FDA (amerykańska komisja zatwierdzaczy – przypis) podpiera się aktem prawnym, ustawą „Safety and Innovation Act” (o bezpieczeństwie i innowacji) z roku 2012, jaka pozwala dopuścić niesprawdzone, ale podobno obiecujące, farmaceutyki do obrotu szybciej pod pretekstem tego, że to może być „przełomowa terapia”. Takie terapie nie muszą przechodzić pełnej skali prób klinicznych, a można po prostu je zatwierdzić na podstawie wstępnych dowodów z badań klinicznych, które wskazują na „znaczną poprawę” w stosunku do leków istniejących już na rynku.

Ale proces ten jest w dużej mierze arbitralny i służy przynoszeniu korzyści przemysłowi farmaceutycznemu znacznie bardziej, niż cierpiącym pacjentom. Według dr Alexandra Eggermonta, dyrektora Institut Gustave-Roussy, największego we Francji ośrodka leczenia raka, farmaceutyki zaliczane do klasy immunoterapeutycznych warte są rynkowo ok. 35 miliardów $ rocznie, co oznacza, że szybki proces zatwierdzenia przekłada się na zarabianie wielkich pieniędzy przez Big Pharma.

Jeśli nie będziemy zmuszeni robić tych ogromnych przygotowań badawczych”, mówi dr Eggermont, cytowany przez Reutersa, to leki immunoterapeutyczne staną się „największym czynnkiem zmiany zasad gry”, czego ten przemysł nigdy wcześniej nie widział. „To będzie zmieniać całą metodologię rozwoju leków”.

Big Pharma omija proces zatwierdzania proceduralnego stosując fałszywe twierdzenia, że w ten sposób ceny lekówdroppedImage_9 spadają

Kolejną zagrywką przemysłu jest opieranie się na uzasadnieniu omijania norm regulacyjnych poprzez twierdzenie, że leki mogą stać się tańsze, jeśli przemysł farmy będzie napotykał mniejsze przeszkody regulacyjne.

Ten oczywisty chwyt marketingowy nie ma nic do rzeczy z faktami. Nawet typowe badania kliniczne celem zatwierdzenia w obecnych warunkach szacuje się na nie więcej niż jedną trzecią ogólnych kosztów badań i rozwoju, zaś przyjęcie przyspieszonej procedury dopuszczania niektórych leków na rynek wcale nie doprowadziło do znaczących zmian.

Koszty powinny spadać,” mówi Paul Workman, szef zespołu badawczego w zakresie nowych leków w brytyjskim Instytucie Badań nad Rakiem, cytowany przez Reutersa. „Ale to się nie dzieje i nic na to nie wskazuje”.

 slide-desiree-rover-big-pharma

źródło: http://www.naturalnews.com/042492_cancer_drugs_clinical_trials_junk_science.html

przygotował: stophasbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.