Strona główna > Świat > Ukraina > Pod skrzydłem Kołomojskiego zwolennicy łże-patriarchy Filareta otwierają szkołę snajperów

Pod skrzydłem Kołomojskiego zwolennicy łże-patriarchy Filareta otwierają szkołę snajperów

Dwie organizacje województwa Dniepropietrowskiego, współpracujące z Dniepropietrowską Diecezją UCP KP, – „Ukraińskie Stowarzyszenie Posiadaczy Broni” i „Bractwo Prawosławnych Chrześcijan” – wystąpiły z inicjatywą utworzenia w Dniepropietrowsku „Chrześcijańskiej Szkoły Snajperów i Wojskowego Szkolenia Patriotów”.

a

„Szkolenia będą prowadzić eksperci, którzy brali udział w działaniach bojowych. Przeszkolenie może odbyć każdy chcący właściciel broni. Jeśli nie masz broni, ale chcesz się uczyć w szkole, to trzeba dostarczyć wszystkie odpowiednie dokumenty, które pozwolą na posiadanie broni”- wyjaśnił istotę przedsięwzięcia szef Dniepropietrowskiego przedstawicielstwa Stowarzyszenia Posiadaczy Broni Jurij Czajczenko.

Przy tym dalekosiężne plany organizatorów szkoły rozprzestrzeniają się nie tylko na dorosłych, ale również na niepełnoletnich Ukraińców. „Planujemy także otworzyć kursy dla dzieci w wieku szkolnym. Zapisać się będzie można na nie już od pierwszej klasy. Nasi eksperci nauczą władania bronią pneumatyczną” – kontynuuje zadziwiać Czajczenko.

Najwyraźniej, wymienione organizacje postanowiły masowo zmilitaryzować ludność Ukrainy, na wypadek mitycznego ataku państwa – agresora. W tym przypadku, zupełnie niezrozumiały jest, jaki stosunek do moralności chrześcijańskiej ma szkolenie snajperów – ludzi, których głównym zadaniem jest zabijanie innych. Jednak szefowi „Bractwa Prawosławnych Chrześcijan” Andriejowi Tujakowi ta sprzeczność nie przeszkadza.

„Nie naruszamy chrześcijańskich przykazań, otwierając tę szkołę. Prawosławny człowiek nie powinien być tchórzem, powinien on umieć walczyć za siebie, swoją ojczyznę i rodzinę”.

Nietrudno się domyślić, że „walczyć za siebie, swoja Ojczyznę i rodzinę” absolwenci chrześcijańskiej szkoły snajperów będą w Noworosji, w składzie oddziałów karnych ukraińskiej Gwardii Narodowej.

Tłumaczył Janusz Sielicki

10.10.2014 r.

Z portalu Russkaja Wiesna – /rusvesna.su:

Под крылом Коломойского сторонники лжепатриарха Филарета открывают снайперскую школу

http://rusvesna.su/news/1412529543

5.10.2014 – 21:19

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *