Strona główna > Polska > Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Skarb Państwa jest zadłużony na prawie bilion złotych

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Skarb Państwa jest zadłużony na prawie bilion złotych

„Według wstępnych szacunkowych danych zadłużenie Skarbu Państwa na koniec lipca 2019 r. wyniosło ok. 973,3 mld zł, co oznacza spadek o 1,8 mld zł wobec czerwca br. i wzrost o 19 mld zł wobec końca 2018 roku” – poinformował we wtorek resort finansów.

Zadłużenie w lipcu w podziale według kryterium miejsca emisji wyniosło w przypadku długu krajowego ok. 704,3 mld zł, a w przypadku długu w walutach obcych ok. 269 mld zł (tj. 27,6 proc. całego długu SP).

Jak wyjaśniono, spadek zadłużenia w lipcu 2019 r. był głównie wypadkową: ujemnych potrzeb pożyczkowych netto budżetu państwa; zwiększenia stanu środków na rachunkach budżetowych i różnic kursowych – umocnienie złotówki wobec euro o 0,9 proc., wobec dolara o 3,0 proc., wobec o juana 2,5 proc. i wobec jena o 2,0 proc. oraz osłabienie wobec franka o 0,1 proc.

Źródło: biuletyn Ministerstwa Finansów na temat zadłużenia państwa

TK

Za: https://www.pch24.pl/skoro-jest-tak-dobrze–to-dlaczego-jest-tak-zle–skarb-panstwa-jest-zadluzony-na-prawie-bilion-zlotych,70286,i.html

20.08.2019

One thought on “Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Skarb Państwa jest zadłużony na prawie bilion złotych

 1. Człowieku który tylko pracujesz, kupujesz, konsumujesz, zastanów się czasem, pomyśl!

  1.Nie ma żadnego zadłużenia – to jest czysta fikcja, propaganda!

  Po pierwsze nie ma państwa – co stwierdził (oprócz wielu innych) zMora-wiecki, to i nie ma budżetu, jak nie ma budżetu to nie ma zadłużenia. Koniec kropka.

  2. Pomyśl człowieku, szacuje się rzekome „zadłużenie” wszystkich państw na Ziemi, na ponad 600 bilionów dolarów – najprostsze pytanie dla idiotów – kto miał 600 bilionów aby „pożyczyć” jednocześnie wszystkim! Odpowiedź oczywista: NIKT! Wniosek: nie ma żadnego długu!

  3. Kiedyś drukowano knoty-bankowe (bank-knoty) i przewożono je całymi pociągami; teraz nawet tego nie ma. Wniosek rzekomy dług nie istnieje.

  (podobno jest nawet jakaś tablica z mrugającymi cyferkami i wmawia się ludziom, że te mrugające cyferki to buahahahaha „zadłużenie” – to jest jedyny fakt; tzn. rzekome zadłużenie to te cyferki, które nic nie znaczą; wystarczy odciąć ją od prądu i „zadłużenie” dosłownie zniknie, bo innego nie ma.)

  A teraz: dlaczego wmawia się ludziom istnienie jakiegoś długu?

  Odpowiedź jest równie prosta co oczywista, aby usprawiedliwić ściąganie tzw. „podatku dochodowego”, który w całości przeznaczony jest na haracz zwany: odsetki od nieistniejącego długu.

  Pch24, jak wszystko co ma w nazwie 24, jest tubą propagandową NWO.
  (24 – oznacza: NWO nigdy nie śpi/ zawsze czuwa)

  Oni, od czasu do czasu, dla uwiarygodnienia się, muszą powiedzieć/napisać coś prawdziwego, ale trzeba bardzie niż z innych źródeł przesiewać ziarna od plew.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.