Strona główna > Polska > Skandaliczne słowa prymasa Polski !

Skandaliczne słowa prymasa Polski !

Nacjonalistów wyklucza z Kościoła ! Żeby było śmieszniej prymas zwie się Polak. Osobiście jednak nie podzielam oburzenia autora tekstu. Pan Polak bardzo uczciwie wyraził stanowisko żydo-katolickiego Kościoła. – D.Kosiur / 11.09.2016

Podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy, prymas Polski, abp Wojciech Polak wypowiedział skandaliczne słowa na temat nacjonalizmu. Biorąc pod uwagę, że jego wypowiedź zbiegła się z ożywioną debatą publiczną na temat polskich narodowców, a zwłaszcza Obozu Narodowo-Radykalnego, można być przekonanym, że uderza w ten sposób zwłaszcza w młodych z tej organizacji.

– Aprobata do tego typu myślenia jest niewłaściwa, a wręcz heretycka, tak nie może być. To odciąga od tego co jest istota chrześcijaństwa – mówił abp Polak.

Prymas insynuuje jakoby polscy nacjonaliści, zwłaszcza ci z ONR, byli heretykami. Tym samym wyklucza ich „ze społeczności świętych”. Nie rozumie, że polski nacjonalizm, oparty o podstawową zasadę teologii moralnej Kościoła ordo caritatis („porządek miłości”) jest koherentny z doktryną katolicką.

Ponadto, w tym miejscu objawia się wyjątkowa hipokryzja arcybiskupa. Podczas gdy często wspomina o budowaniu wspólnoty i nie tworzeniu podziałów, tymi słowami eksmituje z Kościoła wiernych i burzy jedność w Kościele jak mało kto. Ciężko uwierzyć, żeby jego działanie było podyktowane niewiedzą. Czyżby do głosu dochodziła jego agenturalna przeszłość albo kooperacja z aparatami nie mającymi nic wspólnego z Ewangelią?

Krytycznie wobec nacjonalizmu wyraził się również, znany z katolickiego liberalizmu i przyjaciel postkomunistów dominikanin o. Maciej Zięba. Stwierdził, że jest to „pogaństwo, bezbożność i herezja. To jest niebezpieczne dla Kościoła świętego”.

Jak długo będziemy tolerować tak skandaliczne słowa polskich duchownych, a zwłaszcza głowy Kościoła katolickiego w Polsce?

Jak długo będziemy pozwalać na wykluczanie i kneblowanie ust tym, którzy nie boją się stawać w obronie narodowo-katolickich wartości?

Piszcie protesty!

_______________________________________________

Zapominamy lub nie potrafimy zrozumieć, że każdy ksiądz, a im wyższa jego funkcja tym odpowiedzialność większa, jest przede wszystkim sługą Nieba – czyli w ziemskiej rzeczywistości jest sługą Kościoła. Należy przez to rozumieć, że jest wyrazicielem stanowiska – także politycznego – kościelnej hierarchii -, a dopiero potem jest obywatelem jakiegoś kraju i członkiem narodu. Obowiązuje go jurysdykcja watykańska, internacjonalistyczna, ponadnarodowa.

Zatem, każdy nacjonalizm jest z gruntu obcy i nienawistny Kościołowi, ponieważ w sposób naturalny sprzeciwia się jego politycznej dominacji, która – dla niektórych być może w zadziwiający sposób – harmonijnie współgra z syjonistycznym imperializmem USA i UE.

Niestety, Polacy, a także inne nacje, nie zdają sobie z tego sprawy. Jeśli Kościół służy jakiemuś narodowi, to jest to wyłącznie „naród wybrany” – dlatego nie powinno dziwić żydo-katolików, że „antysemityzm jest grzechem”, a „nacjonalizm jest zaprzeczeniem patriotyzmu” wedle abp S.Gądeckiego.

Dariusz Kosiur

Wybrane komentarze

  • Ten „Polak” to wschodni niedokształcony ciemniak.

Polscy nacjonaliści byli tępieni przez narodowy-socjalizm Fuhrera, żydo-komunę komunistyczną Bieruta – Bermana itd.

Seth 11.09.2016 14:35:10

  • !!!

Sprawa jest niezwykle zapętlona i konia z rzędem temu kto połapie się kto jest kto.A różni bywają „nacjonaliści” ;jest dajmy na to taki PIS i jest Narodowy Front Mary Lepen. Niby bliziutko a jakże daleko.
W 2010 r niektóre tzw. europejskie ruchy nacjonalistyczne, podpisały w Izraelu tzw Deklaracje Jerozolimską http://www.nacjonalista.pl/2010/12/07/pielgrzymka-%e2%80%9cnowej-prawicy%e2%80%9d-do-izraela/
http://mishmar.info/pravie-partii-evropi-obedinyayutsya-v-podderjku-izrailya-demokratii-i-prav-cheloveka-i-protiv-islama.html czyli mówiąc wprost-przeszły na stronę wroga.
(warto też zwrócić uwagę na datę która wskazuje że było to przed arabską wiosną nie mówiąc o Syrii)
A jeśli ten krajobraz „wzbogacić” jeszcze o podpisaną w 2006 r deklarację jerozolimskich „kościołów łacińskich” i anglikańskiego deklarację o tejże (jerozolimska) nazwie https://en.wikipedia.org/wiki/Jerusalem_Declaration_on_Christian_Zionism to wyjdzie z tego taki galimatias że mało kto rozumie co się wokół dzieje.

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/04/16/skandaliczne-slowa-prymasa-polski/#more-53149
Data publikacji: 16.04.2018

One thought on “Skandaliczne słowa prymasa Polski !

  1. Wzajemnością klecho sam się z tej instytucji wykluczyłem już dawno.Jako nacjonalista i dumny antysemita nie chce mieć nic wspólnego z chytrym klerem.Ale trzeba przyznać że Kościół to obecnie największa mafia.To nie Hitler był największym zbrodniarzem to Kościół był i jest największy zbrodniarzem.Odkąd Mieszko I oddał władzę papieżom staliśmy się lennikiem Kościoła.Z ubolewaniem muszę każdego dnia patrzeć na darmozjadów w sukienkach co uczciwej roboty na oczy nie widzieli.A komisje majątkowe to już jest dopiero cyrk na kółkach.Podwyższone emerytury stawiam że ponad 2 mld rocznie kosztuje Polin utrzymanie tych szyderczych czarnych pasożytów.Niech kler zacznie w końcu płacić podatki bo nie odprowadzają składek.Za komuny strzelali z ucha najlepsi agenci SB w nagrodę latali po świecie a teraz służą żydodemokracji co zarzyna ten kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *