Strona główna > Zdrowie > Skandal: UE – glifosat nie jest rakotwórczy

Skandal: UE – glifosat nie jest rakotwórczy

Władze UE złamały własne zasady i zignorowały dowody na raka żeby zatrzymać glifosat na rynku.

Big Money Stack. Finance Concepts

Nowy raport toksykologa dr Petera Clausinga pokazuje, że władze UE naruszyły własne zasady i odrzuciły dowody na to, że glifosat jest rakotwórczy, żeby dojść do wniosku iż ta substancja chemiczna nie wywołuje raka.

Władze UE doszły do wniosku, że glyphosate nie jest rakotwórczy lekceważąc i odsuwając dowody na nowotwory u eksperymentalnych zwierząt i naruszając dyrektywy i wskazówki które mają rzekomo kierować ich pracą, jak czytamy w nowym raporcie [1] niemieckiego toksykologa dr Petera Clausinga.

Raport po raz pierwszy pokazuje, że glifosat powinno się uznać za rakotwórczy [glyphosate should have been classified as a carcinogen] według obecnych standardów UE. To oznaczałoby automatyczny zakaz według legislacji unijnej o pestycydach. Ale władze UE odrzuciły i naruszyły te standardy, ułatwiając im dojście do wniosku, że ten środek chemiczny nie jest rakotwórczy.

Komentując to dr Clausing powiedział: „Co mnie zaskoczyło najbardziej, to jak wyraźnie i szeroko władze naruszyły własne przepisy. To mnie rozgniewało. Władze powinno się uznać za odpowiedzialne za swoje fiasko”.

Dr Clausing dodał: „Dowody na rakotwórczość jest tak przekonująca, że powinien być zakazany” [should be banned].

Organami na linii ostrzału są Niemiecki Federalny Instytut Szacowania Ryzyka (BfR) (Niemcy jako autor raportu o glifosacie w UE), Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) i Europejska Agencja Chemiczna (ECHA).

Wniosek trzech agencji, że glifosat nie jest rakotwórczy zaprzeczał temu Międzynarodowej Agencji ds. Badań Raka (IARC) WHO, która w 2015 uznała glifosat za „prawdopodobnie rakotwórczy dla ludzi” w oparciu o „wystarczające” dowody u zwierząt i „ograniczone” dowody u ludzi. IARC uznaje się za jej niezależną politykę i wysoką jakość badań.[…]

Tłum. Ola Gordon

Źródło: http://www.gmwatch.org/en/news/latest-news/17724

http://www.greenmedinfo.com/blog/eu-authorities-broke-their-own-rules-and-brushed-aside-evidence-cancer-keep-glyph

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.