Strona główna > Polska > SKANDAL! Ponad 2 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie za mniej niż 600 złotych miesięcznie

SKANDAL! Ponad 2 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie za mniej niż 600 złotych miesięcznie

Federacja Polskich Banków Żywności zajmuje się na co dzień dbaniem o potrzeby najuboższych obywateli kraju. Takie organizacje, mające na co dzień kontakt z szarą rzeczywistością, znają sytuację polskich rodzin znacznie lepiej, niż politycy z pierwszych stron gazet. Sytuacja ta wygląda zaś coraz gorzej. Ponad 2 miliony naszych rodaków musi przeżyć za mniej, niż 600 złotych miesięcznie.

Wbrew optymistycznym diagnozom partii rządzącej, Polakom nie żyje się „coraz dostatniej”. Więcej niż 2 miliony Polaków żyje bowiem w skrajnym ubóstwie. Znacznie więcej jest tych, którzy posiadają co prawda więcej, niż 600 złotych na wydatki, lecz wciąż nie starcza im na wydatki i pełnowartościowe posiłki. Do lipca Banki Żywności zamierzają przekazać paczki żywnościowe dla 800 tysięcy najbardziej potrzebujących.

– Co dziwne, w Polsce liczba osób, które żyją w skrajnym ubóstwie, rośnie – twierdzi wiceprezes Federacji Polskich Banków Żywności, Dorota Jezierska. – Bieda ma twarz osoby starszej. Dzięki wsparciu żywnościowemu i innym programom bardzo często pomocą są objęci właśnie seniorzy, ale docieramy również do dzieci, młodzieży i całych rodzin, które potrzebują wsparcia, bo nie zawsze pieniędzy wystarcza im na rosnące koszty utrzymania. Liczba osób żyjących w skrajnej biedzie zwiększyła się o 400 tysięcy w roku 2018.

Jak podkreślają przedstawiciele Banków Żywności, problem głodu i niedożywienia jest w Polsce coraz większy. Obraz rzeczywistości milionów Polaków, bez politycznego retuszu, jest niezwykle przygnębiający. Cóż bowiem z tego, że ze skarbu państwa dostanie pieniądze grupka osób, jeśli wszyscy zostaną ograbieni w podatkach? Z Nowym Rokiem wchodzi podatek cukrowy, wzrosnąć mają też ceny prądu. Ani „500+”, ani „13-sta emerytura” nie biorą się przecież z niczego. Czy jednak, gdy społeczeństwo to odkryje, nie będzie już za późno?

WPRAWO.PL

Za: https://dziennik-polityczny.com/2020/01/14/skandal-ponad-2-mln-polakow-zyje-w-skrajnym-ubostwie-za-mniej-niz-600-zlotych-miesiecznie/

14.01.2020

4 thoughts on “SKANDAL! Ponad 2 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie za mniej niż 600 złotych miesięcznie

  1. Jaki skandal Polakom tak jest dobrze żyć.Naród bez honoru można Polakom odebrać emerytury,prawo do leczenia,prawo do opieki dać głodowe wypłaty a i tak nie wyjdą na ulicę.
    40 mln pajaców boi się 400 złodziei w sejmie do spółki z klerem który nas okrada.
    babcia nie ma za co żyć ale w niedzielę idzie dziękować do żyda.Otępiałe mózgi Polaków nie zdolnych do samodzielnego myślenia.Nie wiedzą po co żyją i dlaczego żyją.Umieją natomiast
    brać kredyty,żyć na skraju ubóstwa i chodzić do pracy po 12 godzin za jak pisałem wyżej głodowe wypłaty.mateuszek kłamczuszek niech nadal robi podwyżki frajer jest po to żeby go dymać.

    1. Ochydna pogarda, czym się różnisz pisząc z takim cynizmem od tych, którzy wykorzystują Polaków? Przez to sam jesteś nie lepszy. Otworzyłeś oczy? dziękuj za to Panu Bogu i nie pluj na moich rodaków, są w szponach nasienia węża ale na szczęście do czasu.

  2. Dariusz jak masz problem to nie czytaj.Nie martw się o swoich rodaków jak przyjdzie co do czego to jeden drugiego sprzeda taka to ich natura.Otworzyłem oczy bo nie żyje w Matrixie jak 98% Polaków.Nie wyjeżdżaj mi tu z Bożkiem z Izraela.Na temat Kościoła nie podejmuje tematu bo nie warto tłumaczyć.Posiadam wiedzę o tym świecie dlatego żyje w pełni świadomy.Najgorsze jest uświadomienie kogoś że żyje w kłamstwie i zniewoleniu zaraz jest atak agresji jak w tym przypadku.Polacy to posłuszne barany,lemingi myślące tak jak każe TV,radio i inne ogłupiałe media.Doszło do tego że Polacy bronią własnych katów tusk,kaczyński,wałęsa,ogólnie wszystkie partie które rządziły na przestrzeni ostatnich lat.Idąc dalej w Kościele,szkołach trwa pranie mózgu.Od 89 żyjemy żydodemokracji stworzonej przez Bolka i Kiszczaka.Demokracja to tylko iluzja.Teraz rozumiesz dlaczego gardzę Polakami.Nie szkoda mi ich sami sobie zgotowali taki los.Wybierali psychopatów i nigdy nie potrafili walczyć o swoje.Tylko anarchia jest wstanie zmienić ten kraj.Do tego trzeba odwagi a Polacy jedyne co potrafią to iść na 12 godzin do pracy za śmieszną wypłatę a potem w podziękowaniu do Kościoła i korzyć się przed Bogem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.