Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Skandal! Episkopat przeprasza za zbrodnię w Jedwabnem – tego jeszcze nie było!

Skandal! Episkopat przeprasza za zbrodnię w Jedwabnem – tego jeszcze nie było!

Wideo. W przeddzień rocznicy zbrodni w Jedwabnym Jerzy Robert Nowak przypomina o odpowiedzialności Niemców. Dodatkowo masakruje Kurskiego, Dudę, Kaczyńskiego.

Zdaniem profesora Jerzego Roberta Nowaka, autor bajek o odpowiedzialności Polaków z zbrodnie w Jedwabnym Jan Tomasz Gros to hochsztapler, nieuk i kłamca, oszczerca żydowski. Mówiąc o rocznicy Jedwabnego profesor przypomniał, że rok temu telewizja Jacka Kurskiego nie wyemitowała zaplanowanego filmu ujawniającego prawdę o Jedwabnym. Zdaniem profesora Jacek Kurski to daleki od patriotyzmu lizus, który się nie nadaje na prezesa TVP. Według profesora prezydent Duda działa w interesie żydowskim, zapewne otumaniony przez swoją żonę Żydówkę./ Zob. W przeddzień rocznicy zbrodni w Jedwabnym Jerzy Robert Nowak przypomina o odpowiedzialności Niemców. Dodatkowo masakruje Kurskiego, Dudę, Kaczyńskiego

Polski biskup o Jedwabnem. Takie słowa nie padły jeszcze nigdy.

a

Biskup przeprosił za zbrodnię w Jedwabnem Artur Reszko / PAP

Bp Rafał Markowski powiedział, że Kościół w Polsce

„opłakuje wszelkie akty nienawiści, wszelkie akty przemocy, wszelkie przejawy antysemityzmu, jakie kiedykolwiek miały miejsce tutaj, w tym miejscu, w którym stoimy” oraz tych, który tu spotkała śmierć, która ich „tutaj nie powinna spotkać”.

… w przeddzień Narodowej Rocznicy Ludobójstwa Polaków przez Ukraińców i  OUN-UPA — Rocznicy Rzezi Wołyńskiej  — mordów na Polakach nie opłakuje…! …  a POLSKI CHLEB…  żre!!! — m.j

—  Duda — p.o. prezydenta — jest ślepym narzędziem żydowskiej agresji na Polskę. Zachowanie takie podlega karze.

/ Red. GW./ http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/5996-76-rocznica-zbrodni-w-jedwabnem

W poniedziałek w Jedwabnem (woj. podlaskie) odbyły się uroczystości z okazji 76. rocznicy mordu Żydów, którego   —  według ustaleń IPN —  dokonali w Jedwabnem Polacy z inspiracji Niemców.

Za zbrodnię w Jedwabnem przeprosił biskup Rafał Markowski, który podczas uroczystości reprezentował polski Episkopat.

—    To   jest  wielki ból i wyrzut sumienia, za który to ból wszystkich braci i siostry narodu żydowskiego przepraszamy

—  powiedział .

To pierwsze takie słowa katolickiego duchownego w Jedwabnem.

W   poniedziałkowych   (10 lipca)  uroczystościach wzięli udział, m.in. naczelny rabin Polski, Michael Schudrich, przedstawiciele ambasad Izraela, Niemiec oraz USA.

Kwiaty w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy złożył Wojciech Kolarski, w imieniu premier Beaty Szydło – Paweł Szrot.

Byli też m.in. wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma, duchowni różnych wyznań, m.in. reprezentujący Episkopat bp Rafał Markowski — przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego i przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem, duchowni ewangeliccy, ewangelicko-reformowany, przedstawiciele Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, ks. Wojciech Lemański.

– Nasz wspólny obowiązek to jest żałować razem, pamiętać razem, modlić się razem, ponieważ kiedy my tak robimy, jest jakaś szansa, że takiej tragedii nie będzie nigdy więcej ani dla Żydów, ani dla Polaków, ani dla innych narodów

—  mówił rabin Schudrich.

Powiedział też, że to trudny dzień, ale wszyscy są razem po to, żeby pamiętać o

— „morderstwie niewinnych ludzi”.

Kościół przeprasza za zbrodnię w Jedwabnem

Bp Rafał Markowski powiedział, że Kościół w Polsce

—   „opłakuje  wszelkie akty nienawiści, wszelkie akty przemocy, wszelkie przejawy antysemityzmu, jakie kiedykolwiek miały miejsce tutaj, w tym miejscu, w którym stoimy”

oraz tych, który tu spotkała śmierć, która ich

— „tutaj nie powinna spotkać”.

Zaznaczył, że

—   „jednocześnie  Kościół z ogromnym bólem ogarnia tych synów narodu   polskiego,   szczególnie   tych katolików, którzy brali udział w tej   kaźni,   którzy bezpośrednio przyczynili się do tego bólu, upokorzenia i wreszcie do śmierci”.

Rabin Schudrich powiedział dziennikarzom, że obecność biskupa Markowskiego na uroczystościach była bardzo ważna.

— Zawsze duch Episkopatu był tutaj z nami, ale dzisiaj też był ksiądz biskup Markowski.   Bardzo   ważne.   — I jego słowa naprawdę dotknęły głęboko moje serce i duszę

—  powiedział rabin

Wiceprezes   IPN   dr   Mateusz   Szpytma     powiedział   dziennikarzom,   że   — ewentualne wznowienie śledztwa ws. mordu w Jedwabnem jest w gestii Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Dodał, że   — z wiedzy IPN wynika, że do ministra sprawiedliwości miał wpłynąć   w   ostatnich miesiącach wniosek grupy osób z podpisami zebranymi  w całej Polsce, które domagają się przeprowadzenia w Jedwabnem pełnej ekshumacji.

Za; http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/bialystok/jedwabne-biskup-markowski-przeprosil-za-mord-na-zydach-w-jedwabnem/3wbh4r7

***

—   Biskup Rafał Markowski przeprasza Żydów za Jedwabne. Czy to tylko nieroztropność?   I   jakie  skutki za sobą pociąga? A to nie jedyny przykład dezorientacji polskiej hierarchii,

— mówi redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, Paweł Lisicki.

aa aaa

Lisicki: bp Markowski przeprasza za Jedwabne / Źródło: DoRzeczy.pl /  11 lipca 20187

***

W imieniu #PAD w obchodach 76. rocznicy zbrodni w Jedwabnem wziął udział Podsekretarz Stanu w KPRP @wkolarski.

Rafał Maciej Markowski[1] (ur. 16 kwietnia 1958 w Józefowie) – polskiduchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany nauk teologicznych,biskup pomocniczy warszawski od 2013. Młodszy brat muzyka Grzegorza Markowskiego.

Życiorys  —  (jak najbardziej słuszny! soborowy!

Urodził się 16 kwietnia 1958 w Józefowie. Brat wokalisty zespołu PerfectGrzegorza Markowskiego[2]. Egzamin dojrzałości złożył w 1976 w Niższym Seminarium Duchownym w Płocku[3]. W latach 1976–1982[4] odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie[2]. 6 czerwca 1982 został w archikatedrze warszawskiej wyświęcony na prezbitera przez prymasa Polski Józefa Glempa[2].

Od 1985 do 1991 kontynuował studia na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie[5].

W 1991[6] uzyskał doktorat z nauk teologicznych w zakresie historii religii[4]na podstawie dysertacji  — Pojęcie sunnickiej społeczności muzułmańskiej(umma) w ujęciu porównawczym ze współczesną katolicką koncepcją Kościoła[7].

Habilitację z nauk teologicznych w zakresie teologii religii otrzymał w 2014 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie[1].

W latach 1982–1985 pracował jako wikariusz w parafii św. Mikołaja w Warce, następnie od 1985 do 1987 był rezydentem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie[4]. W latach 1993–2002 pełnił funkcję dyrektora Radia Józef, które zorganizował[4][8]. W 2002 został mianowany rektorem kościoła Matki Bożej Jerozolimskiej w Warszawie[9]. W 2008 został powołany na stanowisko rzecznika prasowego archidiecezji warszawskiej i dyrektora Archidiecezjalnego Centrum Informacji, zaś w 2012 objął urząd administratora Domu Arcybiskupów Warszawskich[8]. W 2006 został członkiem Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi[7], wchodzącego w skład Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego[10]. W 1999 otrzymał godność kapelana Jego Świątobliwości[8].

W latach 1987–1993 pełnił funkcję prefekta w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie[6]. W 1992 został wykładowcą nauk religioznawczych na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie[6] (następnie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego), gdzie w 1997 objął stanowisko adiunkta przy Katedrze Fenomenologii Religii[7]. Ponadto podjął wykłady z religioznawstwa w Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. W 2007 został członkiem Warszawskiego Towarzystwa Teologicznego im. Księdza Romana Archutowskiego[7].

4 listopada 2013 papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczymarchidiecezji warszawskiej ze stolicą tytularną Obba[3][11]. Święcenia biskupieprzyjął 7 grudnia 2013 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Udzielił mu ich kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski, z towarzyszeniem arcybiskupa Celestina Migliorego, nuncjusza apostolskiego w Polsce, i Kazimierza Romaniuka, emerytowanego biskupa diecezjalnego diecezji warszawsko-praskiej[5]. Jako zawołanie biskupie przyjął słowa „Jesu in Te confido” (Jezu ufam Tobie)[12]. W archidiecezji warszawskiej objął urząd wikariusza generalnego. Zostały mu przydzielone sprawy finansowe, administracyjno-gospodarcze, inwestycyjne (w tym dotyczące budownictwa sakralnego), a także nadzór nad archidiecezjalnym Caritasem. W jego kompetencjach znalazły się również sprawy personalne księży o stażu kapłańskim powyżej 15 lat niebędących proboszczami oraz księży seniorów[13].

W ramach prac Konferencji Episkopatu Polski został w 2014 członkiem Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego[14], a w 2016 przewodniczącym Rady ds. Dialogu Religijnego i Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem[15].

Został ambasadorem zorganizowanych w 2016 w Krakowie Światowych Dni Młodzieży[16].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Markowski

Opr. m.jasińska

ŻYDOWSKI BISKUP

Za: https://forumdlazycia.wordpress.com/2017/07/12/skandal-episkopat-przeprasza-za-zbrodnie-w-jedwabnem-tego-jeszcze-nie-bylo/

Data publikacji: 12.07.2017

One thought on “Skandal! Episkopat przeprasza za zbrodnię w Jedwabnem – tego jeszcze nie było!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.