Strona główna > Świat > Skąd się wziął kryzys z uchodźcami?

Skąd się wziął kryzys z uchodźcami?

Niekończące się amerykańskie wojny bezpośrednie i 'proxy' zmuszają zdesperowanych ludzi do szukania schronienia. Liczby uciekające od wojen i zdestabilizowanych terenów są większe niż kiedykolwiek od II wojny światowej, wzrastają gwałtownie kiedy konflikty i chaos szaleją w Afganistanie, Iraku, Syrii, Libii, Jemenie, Donbasie, Somali, Płd Sudanie i w innych miejscach.

a

Według raportu UNHCR, 60.000.000 ludzi zostało na siłę wysiedlonych do końca 2014. Globalnie 1 na 122 osoby szuka azylu, jest uchodźcą, albo wewnętrznie wysiedloną. Ponad połowę uchodźców świata stanowią dzieci.

28 sierpnia Biuro wysokiego komisarza UNHCR poinformowało, że w tym roku ponad 300.000 uchodźców i szukających azylu przekroczyło M. Śródziemne by dostać się do Europy, znacznie przekraczając liczbę z 2014 – 219.000, ludzki potop dochodzący do 500.000 do końca roku, i setki tysięcy więcej w 2016 i później.

Tysiące innych umiera lub ginie. 27 sierpnia były obawy o setki zmarłych kiedy 2 zatłoczone łodzie wywróciły się u wybrzeży Libii. Dziesiątki syryjskich uchodźców znaleziono uduszonych w ciężarówce zaparkowanej przy austriackiej autostradzie, ich ciała były w stanie rozkładu. Podobne sceny grozy powtarzają się z regularną częstotliwością.

Oświadczenia wyrażające niepokój kanclerz Angeli Merkel, sekretarza generalnego ONZ Ban Ki-moona i innych światowych liderów brzmią pusto.

Rozwiązanie kryzysu jest oczywiste – nie jest rozważane ani nie będzie. Zakończyć organizowane i prowadzone przez Amerykę wojny imperialne. Karta ONZ obiecująca „chronić przyszłe pokolenia od klęski wojny, która dwukrotnie za naszego życia przyniosła niewypowiedziane cierpienia ludzkości” okazała się pustą retoryką.

Rekord Ameryki jest niezrównany – niekończące się wojny w kraju i / za granicą co roku w swojej historii, który rozpoczął się na długo przed powstaniem republiki.

Obecny wyścig prezydencki w Ameryce pokazuje szereg imperialnych wojowników – nie opowiadają się za pokojem i stabilnością.

Hillary Clinton jest lekkomyślną boginią wojny. Donald Trump chce „najsilniejszego wojska, jakie kiedykolwiek mieliśmy”. Inni kandydaci republikańscy popierają zwiększone wydatki na obronność i militaryzm. Bernie Sanders popiera wszystkie wojny Obamy. One przekraczają te najgorsze George’a Busha.

Bez względu na to kto zostanie prezydentem w 2017, amerykańska maszyna do zabijania będzie szaleć – pustosząc i niszcząc jeden kraj po drugim, powodując nieskończoną ludzką falę uchodźców, ryzykując niewyobrażalne, jeśli wojowniczo potraktuje się Rosję i Chiny.

By Stephen Lendman

Źródło: http://www.globalresearch.ca/why-the-refugee-crisis/5472813

Tłum. Ola Gordon.

Czy oni doprowadzili do kryzysu uchodźców?

a

a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.