Strona główna > Rosja > Siergiej Łunin. Ja głosuję na Putina!

Siergiej Łunin. Ja głosuję na Putina!

Źródło: http://rpczmoskva.org.ru/sejchas-v-rossii/sergej-lunin-ya-golosuyu-za-putina.html

2 марта, 2012

Tłum. wMordechaj

Рубрика: Сейчас в России

Głosuję na Putina dlatego, że wierzę w to, iż w całej wielomilionowej Rosji jest tylko jeden człowiek zdolny rządzić państwem. Wierzę, że nasz kraj nie może dać sobie i światu choćby odrobinę bardziej myślącego, utalentowanego i rozgarniętego człowieka częściej niż raz na sto lat.

Głosuję na Putina dlatego, że wierzę w jego obietnice. Staram się nie pamiętać o tym, co było złe, dlatego o tym zapominam, że zwycięstwo w walce z korupcją Putin obiecał już w 2000 roku. Zapomniałem, że ogłoszone przez Putina ukrócenie polowań na ludzi, aby zwędzić komuś biznes, skończyło się zwiększeniem ilości urzędników i kontrolerów.

Głosuję na Putina dlatego, że pluję na pamięć o założycielach “Nord-Ost”, którzy zginęli z rąk „wyzwolicieli”. Głosuję na Putina dlatego, że okręt podwodny „Kursk” po prostu zatonął, a zmarli na jego pokładzie marynarze wypełnili swój obowiązek – zabrali do grobu wraz ze sobą tajemnicę państwową. Głosuję na Putina dlatego, że w okresie 12 lat zajmowania wyższych stanowisk w kraju, Putin zrozumiał, co należy robić. Głosuję na Putina dlatego, że uważam, iż w ciągu kolejnych 6 lat zrozumie on to jeszcze lepiej.

Głosuję na Putina dlatego, że on nie ma do mnie zaufania. Jestem tak słabo wykształcony i głupi, że nie jestem zdolny wybrać, jaki gubernator albo mer, mi odpowiada. Głosuję na Putina dlatego, że tylko on wie, który gubernator najlepiej nadaje się w moim regionie. Głosuję na Putina dlatego, że ustawił prasę na właściwym miejscu. Głosuję na Putina dlatego, że uwielbiam, gdy z ekranu telewizora słyszę kłamstwa o swoim życiu.

Głosuję na Putina dlatego, że on przyznaje tytuł Bohatera Rosji bandytom i terrorystom. Głosuję na Putina dlatego, że nazwiskiem bandyty i zabójcy rosyjskich żołnierzy nazwano ulicę w Moskwie. Głosuję na Putina dlatego, że chroni on moich ziomków w krajach bałtyckich i wydaje Rosjan na rozszarpanie w państwach Średniej Azji. Głosuję na Putina dlatego, że chcę, żeby Rosjanie choćby na Łotwie mogli żyć po ludzku, jeśli w samej Rosji nie dano im tego.

Głosuję na Putina dlatego, że podoba mi się fakt, iż życie rosyjskich dzieci emigrantów w Ameryce cenimy o wiele bardziej niż życie dzieci w Rosji. Głosuję na Putina dlatego, że drugie  i „następujące po nim” dzieci, które narodziły się po roku 2000, są dziećmi pierwsza klasa, a dzieci, które urodziły się przed tą datą i wszystkie pierworodne, są nikomu niepotrzebnymi wyrodkami.

Głosuję na Putina dlatego, że ludzie z dyplomami coraz częściej nie potrafią napisać prostego dyktanda. Głosuję na Putina dlatego, że przyjeżdżający do nas do pracy tadżycy i chińczycy będą zdawać egzaminy z języka rosyjskiego, literatury i historii Rosji, a urzędnicy rosyjscy takich egzaminów zdawać nie będą. Uważam, że jest w tym sens. Dlatego, że Putin nie chce, aby ktoś podszywał się pod urzędników rosyjskich.

Głosuję na Putina dlatego, że troszczy się o ludzi otrzymujących pieniądze z budżetówki, a jest mu obojętny los tych, którzy zasilają budżet. Głosuję na Putina dlatego, że zwiększa emerytury i renty o sto rubli, dzięki czemu rosną ceny, a koszty emerytów i rencistów zwiększają się o 500.

Głosuję na Putina dlatego, że wrogowie mojego kraju to pomyślnie rozwijające się państwa zachodniej, chrześcijańskiej cywilizacji. Głosuję na Putina dlatego, że przyjaciółmi mojego kraju są żebrzący dyktatorowie Korei Północnej, Kuby i Wenezueli.

Głosuję na Putina dlatego, że nie widzę, jak wielu ludzi w moim kraju nie ma mieszkań i nigdy nie będzie mieszkać we własnym mieszkaniu. Głosuję na Putina dlatego, że naszej ropy i gazu nie dostaną nasi następcy, a z naszych samochodów i samolotów śmieje się cały świat, w tym również my sami.

Głosuję na Putina dlatego, że dzieli nasz naród na „swoich” i „obcych”, że nazywa sprzedawczykami tych, którym on się nie podoba i nie podoba się jego władza. Głosuję na Putina dlatego, że wśród tych „sprzedawczyków” i „wrogów” mogą znaleźć się moi krewni i przyjaciele.

Głosuję na Putina dlatego, że pluję na to, co się z stanie z moim krajem i moimi dziećmi.

I w ogóle pluje na wszystko i mi to zwisa. Dlatego, że ja głosuję na Putina.

Krynica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.