Strona główna > NWO > SIBIOS – system znakowania w Argentynie

SIBIOS – system znakowania w Argentynie

Poznaj SIBIOS: ogromną, orwellowską biometryczną bazę danych w Argentynie

a

Dwa lata temu UK zdemontowało swój krajowy system ID i zlikwidowało Krajowy Rejestr Tożsamości w odpowiedzi na wielkie publiczne oburzenie wobec programu naruszania prywatności.

Chodzi o tzw. Identity Documents Act 2010, lecz brytyjscy bolszewicy nadal usilnie zmierzają do pełnej klasyfikacji swej trzódki multi-kulti.

Niestety, kwestia ochrony prywatności ma się mniej różowo w innych miejscach świata. W Argentynie, walka o krajowy ID została jakiś czas temu przegrana. Ustawa uchwalona w czasie dyktatury wojskowej zmusiła wszystkie osoby do uzyskania rządowego identyfikatora ID. Teraz jest on w trakcie przetwarzania i obowiązkowego uzupełnienia krajowego rejestru osób (RENAPER) o dane biometryczne, jak odciski palców i obraz cyfrowy twarzy. Rząd planuje zmiany przeznaczenia tej bazy danych w celu ułatwienia „łatwego dostępu” organom egzekwowania prawa poprzez połączenie tych danych z nowym zintegrowanym systemem bezpieczeństwa. Pojawia się zatem widmo masowej kontroli, gdy argentyńskie organy policyjne będą mieć dostęp do repozytoriów publicznych informacji o obywatelach i będą w stanie wykorzystać istniejące bazy danych do rozpoznawania twarzy i odcisków palców w celu identyfikacji każdego obywatela w dowolnym miejscu.

a

– z EFF, artykuł pod tytułem: Biometria w Argentynie: powszechny nadzór jako polityka państwa (Biometrics in Argentina: Mass Surveillance as a State Policy)

Powyższy fragment został napisany na początku 2012 roku, ale brakło czasu, aby przyjrzeć się rosnącemu w Argentynie strasznemu systemowi baz danych biometrycznych.

Film poniższy jest filmem promocyjnym baz danych biometrycznych ID w Argentynie, i jest epickim przykładem propagandy państwowej.

Sistema Federal de Identificación Biométrica – SIBIOS

Rząd argentyński ma tak wielką historię słusznego postępowania …

źródło: http://libertyblitzkrieg.com/2013/10/21/meet-sibios-argentinas-massive-orwellian-biometric-database/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.