Strona główna > Bliski Wschód > Setki wychodźców z Federacji Rosyjskiej walczą jako najemnicy

Setki wychodźców z Federacji Rosyjskiej walczą jako najemnicy

ry201Setki wychodźców z Federacji Rosyjskiej walczą jako najemnicy w Syrii- FSB. Rosja: Około 300-400 wychodźców z Rosji wojuje w charakterze najemników w Syrii. Poinformował o tym fakcie agencję „RIA Novosti” wicedyrektor FSB Federacji Rosyjskiej, Siergiej Smirnow. „Uważamy, że grupa 300-400 ludzi z terytorium naszego kraju tam wyjechała, kiedy wrócą to może to naprawdę przedstawiać poważne niebezpieczeństwo”- powiedział Smirnow. Jednocześnie zauważył, że w ustawodawstwie Federacji Rosyjskiej nie ma wyraźnego pojęcia ścigania procederu najemnikostwa i „dlatego trzeba tutaj jeszcze popracować”. Przypomnijmy, że od marca 2011 roku w Syrii trwa zbrojny konflikt, który kosztował już życie, według danych ONZ, ponad 100 tysięcy ludzi.

Ukraina: „Na antenie kijowskiej telewizji „TVi” wypowiedział się deputowany ludowy z partii „Batkiwszczina”, były szef krymskiej milicji, Giennadij Moskal: „Przytoczę przykład związany z terroryzmem. Kiedy rozpoczęły się wydarzenia w Egipcie, kiedy „Bractwo Muzułmańskie” organizowało i mobilizowało przeciwko ówczesnemu prezydentowi (Hosni Mubarakowi) akcje protestu to natychmiast, oficjalne zarejestrowany, „Hizb-ut-Tahrir”, działający na Krymie z pomocą władz i pana Mogiliewa, zaczęła organizować zbiórkę pieniędzy i rekrutację ludzi, którzy pojechali do Egiptu. Według moich informacji 250 ludzi. Po Egipcie oni wszyscy pojechali do Syrii. I dzisiaj walczą po stronie „Hizb-ut-Tahrir” przeciwko Assadowi, prezydentowi Republiki Syryjskiej”- podkreślił Giennadij Moskal.

„Do Syrii wysłano, według ogólnego podliczenia arytmetycznego, ponad 15 tysięcy ludzi”- tę liczbę podał weteran wywiadu, pułkownik Razumowskij. Oto jaka jest syryjska „opozycja” i oto jacy to są ci syryjscy „powstańcy”.

Opracował: B. Alieksandr

Za: http://3rm.info/39246-sotni-vyhodcev-iz-rf-voyuyut-naemnikami-v-sirii-fsb.html

Data publikacji: 21.09.2013

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.