Strona główna > Świat > Setki milionów imigrantów u granic Europy. Specjaliści ostrzegają

Setki milionów imigrantów u granic Europy. Specjaliści ostrzegają

Nadchodzi czas końca światów? Specjaliści ostrzegają, że u granic Europy może się pojawić niedługo setki milionów imigrantów.

Dla portali forsal.pl Marcin Popkiewicz, fizyk, analityk megatrendów, autor książek, m.in. „Świat na rozdrożu” i „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” stwierdził, że za kilkanaście lat u granic Eurupy mogą stanąć miliony imigrantów. Wszystko to ma być spodowodwane zmianami klimatu.

Głód, zmiany klimatu i susza – te czynniki mają zmusić do największej migracji w dziejach. Do Europy mogą przypłynąć mieszkańcy Afryki, państw, w których toczona jest wojna.

„Do wojny w Syrii mogłoby nie dojść, gdyby nie zmiana klimatu. Przed jej wybuchem doszło do najcięższej od co najmniej 900 lat suszy. Półtora miliona ludzi uciekło do miast, pojawił się głód i zaczęły się protesty. A jak sobie z nimi radzą państwa autorytarne? Strzelają” – mówi Popkiewicz.

Popkiewicz to jeden z gości na konferencji. „Bunt i gniew w (nie)odpowiedzialnym biznesie”. Odbyła się ona w listopadzie, w trakcie VII Konferencji Nienieodpowiedzialni. Całość rozmowy można znaleźć w Dzienniku Gazecie Prawnej.

One thought on “Setki milionów imigrantów u granic Europy. Specjaliści ostrzegają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *