Strona główna > Świat > Serbia – Kosowo – napięcie rośnie

Serbia – Kosowo – napięcie rośnie

Kiedyś, któregoś dnia, któraś iskra wznieci w końcu pożar. Możliwe że przerodzi się to w światową pożogę a zarzewie będzie pochodzić z Kosowa. Albańczycy chcą tego sięgając po kolejne antyserbskie prowokacje.

Napięcie między Serbią i Kosowem rośnie. Serbska armia postawiona w stan gotowości!
Z koszar Armii Serbii w Kraljevo, przed godziną 14.00, wyjechały kolumna pojazdów wojskowych, pełnych ludzi i sprzętu. Serbski prezydent Aleksandar Vucic nakazał, aby wszystkie jednostki serbskich sił zbrojnych były dziś rano w pełnej gotowości bojowej.

Prezydent Serbii Aleksandar Vucić przyznał 27 maja, że Belgrad stracił kontrolę nad Kosowem, swoją dawną południową prowincją, ale ostrzegł, że zareaguje, jeśli Kosowo zaatakuje tamtejszych Serbów.

W czasie wtorkowej operacji kosowskiej policji „ROSA” zatrzymano dwunastu oskarżonych o przemyt oficerów, w tym etnicznych Serbów. Jak informuje portal euronews.com, oskarżeni stawiali zbrojny opór i jeden policjant został ranny. Serbska telewizja RTS TV doniosła, że podczas akcji kosowskiej policji ranni zostali także dwaj Serbowie.
Belgrad zinterpretował akcję kosowskiej policji jako sterowaną przez władze Prisztiny próbę przejęcia kontroli nad północną częścią Kosowa. Serbska premier Ana Brnabić postawiła armię w stan gotowości, z kolei szef Serbskiego Biura ds. Kosowa, Marko Durić, skomentował sytuację, mówiąc, że kosowska policja „uzbrojona po zęby” napadła na cztery serbskie gminy na północy.

– Zrobili to z zamiarem zastraszenia i zasiania paniki w celu stworzenia fatalnego klimatu dla Serbów w Kosowie – cytuje euronews.com.

Za:  https://www.facebook.com/jacek.medrzycki

Za: http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2019/05/serbia-kosowo-napiecie-rosnie.html#more

29.05.2019

2 thoughts on “Serbia – Kosowo – napięcie rośnie

  1. Spokojnie Jasiu, to tylko (takie regionalne konflikty) dla odwrócenia uwagi!

    Usmańscy planują dużą akcję na bliskim wschodzie.

    „Dobrze poinformowani” powiadają, że trzecia rozpocznie od Syrii, która rozdziela dwie poważne siły mus-limskie. Po ich połączeniu i dozbrojeniu przez zagarnięciu Pakistanu, powstanie ogromna siła militarna zwana Wielkim Talibanem, która zagarnie Cały Bliski i Środkowy Wschód z półwyspem arabskim, m. innymi z Irakiem, Iranem, Azerbejdżanem, Gruzją, Armenią, a także Czeczenią i obecnym krajami: Krasnodarskim i Stawropolskim aż po dolną Wołgę z Astrachaniem, który będzie należał do Wielkiego Talibanu!

    Tak więc ankieta na „Zmianach na Ziemi” jest strasznie naiwna, ponieważ całkowicie pomija największe zagrożenie wojenne!

  2. Etnicznie dawna Jugosławia jest tak podzielona że zawsze tam będzie dochodziło do
    konfliktów zbrojnych.Ale to tylko takie strasznie.Jak coś wybuchnie to nie w tym rejonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.