Strona główna > Bez kategorii > Seksualne niewolnice w jordańskich obozach dla uchodźców z Syrii

Seksualne niewolnice w jordańskich obozach dla uchodźców z Syrii

Źródło: http://www.euroislam.pl/index.php/2013/01/seksualne-niewolnice-w-jordanskich-obozach-dla-uchodzcow-z-syrii/

Data publikacji: 29.01.2013

isla1

Pracownicy Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego (IRC) opublikowali raport dostarczający dowodów na poparcie faktów molestowania seksualnego kobiet będących często jeszcze dziećmi. Proceder ma miejsce wśród syryjskich uchodźców w Jordanii.

W raporcie mówi się także o przemocy wobec kobiet.  Ponad 75% syryjskich uchodźców to kobiety i dzieci.

Według relacji Ziada Hamada, szefa ochotników, których zadaniem było niesienie pomocy syryjskim uchodźcom w Jordanii, młode kobiety oraz dziewczynki w wieku poniżej 14 lat są zmuszane do “małżeństwa” przez ludzi, którzy pochodzą z tego regionu, ale także przyjeżdżają tam z innych rejonów Bliskiego Wschodu.

Hamad twierdzi, że owe “małżeństwa” mają często charakter “małżeństw czasowych”, które trwają od kilku tygodni nawet do kilku godzin i są zawierane tylko w celach seksualnych.

Mężczyźni z krajów Zatoki Perskiej, głównie z Arabii Saudyjskiej, wykorzystują beznadziejną sytuację uciekinierek z Syrii, zawierając małżeństwa z nieletnimi dziewczynkami.

Za zgodę na takie małżeństwo, jak również zgodę na uprawianie seksu z kobietą (dzieckiem), oferują pomoc finansową rodzinie “panny młodej”. Stwierdzono także przypadki zabierania młodych dziewcząt do Arabii Saudyjskiej, a następnie pozostawienia ich na ulicy, często w ciąży, i rozwiązania małżeństwa.

Według Hamada, praktyka jest powszechna w obozach dla uchodźców w Jordanii i jak mówi, całkowicie tam “legalna”. Ostatnio pojawili się także “amatorzy” młodych kobiet z państw europejskich.

Wisam, obywatel Jordanii, powiedział angielskim dziennikarzom współpracującym z IRC, że osobiście zna tych, którzy sprzedają syryjskie dziewczyny, wskazując na obecność w obozie osób, które zbudowały “firmę” zajmującą się stręczycielstwem.

Według niego, koszt jednej godziny z młodą kobietą to 50 dinarów jordańskich, w przypadku nieletnich dziewic ceny zaczynają się od 100.

_________________

*Od 1933 roku IRC niesie pomoc humanitarną dla uchodźców i innych ofiar przemocy w rejonach gwałtownych konfliktów na całym świecie. www.rescue.org/crisis-syria

Autor jest niezależnym publicystą, prowadzi portal www.watergate.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.