Strona główna > Polska > Seks oralny z figurą Jana Pawła II i zbiórka pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. Skandaliczny spektakl w Warszawie

Seks oralny z figurą Jana Pawła II i zbiórka pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. Skandaliczny spektakl w Warszawie

Klątwa Teatr Powszechny. Artyści i biurokraci kolejni raz udowodnili, że niskie podatki są lepsze od sztuki nowoczesnej. Od dekad Polacy są okradani podatkami, marnowanymi później na szerzenie lewicowej propagandy i patologii. Tak się też stało i w Warszawie gdzie rządząca stolicą PO z pieniędzy podatników sfinansowała wystawienie kolejnej zboczonej sztuki teatralnej.

a

Jak informuje na swojej stronie portal TVP Info „W sobotę, w Teatrze Powszechnym w Warszawie odbyła się premiera spektaklu „Klątwa” na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego, w reżyserii Olivera Frljića.

Portal tvp.info otrzymał od jednego z widzów nagranie z tego przedstawienia, na którym widać m.in. sceny pocierania się przez aktorkę drewnianym krzyżem w kroku [wydając przy tym odgłosy skomlącego psa], podcierania się flagą Watykanu, czy scenę seksu oralnego aktorki z figurą św. Jana Pawła II przy akompaniamencie nagrania papieskiego kazania, na którego następnie nałożona zostaje szubienica [i kartka z napisem „obrońca pedofili”] oraz scenę wycia aktorów powtarzających słowo „Polska”, przy jednoczesnym wykonywaniu ruchów imitujących kopulację.

Pod koniec przedstawienia jedna z aktorek opowiada o zbiórce pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego, na którą chce namówić publiczność, a stojący na scenie krzyż zostaje ścięty piłą mechaniczną”.

Według informacji TVP Info „w spektaklu pojawia się wiele pełnych nienawiści komunikatów, których ofiarami są osoby wierzące i przywiązane do swojego kraju. Drwinom z patriotyzmu towarzyszy scena wycia, w trakcie której aktorzy ubrani w sutanny wykrzykują z jękiem, powtarzając słowo „Poooolska”, jednocześnie wykonując ruchy imitujące kopulację”. „W drugiej części „Klątwy” pojawiają się również drwiny z katastrofy smoleńskiej i pochwała aborcji”.

Według informacji TVP info „Przedstawienie spotkało się (..) z aprobatą dyrektora Biura Kultury m.st. Warszawy, prywatnie zięcia europosłanki Platformy Obywatelskiej Róży Thun – Tomasza Thun Janowskiego. To właśnie pod Biuro Thuna Janowskiego podlega Teatr Powszechny, którego dyrektora wybiera osobiście prezydent Warszawy. Organizatorem teatru jest m.st. Warszawa, które co roku przydziela Powszechnemu dotacje. Według danych portalu „Teatr w Polsce” wysokość dotacji dla placówki na rok 2016 wyniosła blisko 8,2 mln złotych”.

Jan Bodakowski

w24

Za: http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/5428-seks-oralnyzabojstwo-kaczynskiego-skandaliczny-spektakl-w-warszawie

Data publikacji: 26.02.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =