Strona główna > Świat > Sędzia zawieszony za decyzję w sprawie adopcji

Sędzia zawieszony za decyzję w sprawie adopcji

W Wielkiej Brytanii, jeśli wyrażasz przekonanie, że lepiej dla dziecka, aby wychowywała je para heteroseksualna niż para tej samej płci, nawet jeśli jesteś sędzią, wejdziesz w konflikt z „prawem”. Richard Page, 68-letni brytyjski sędzia pokoju, został zawieszony i zmuszony do podjęcia jednodniowej terapii reedukacyjnej, aby mógł myśleć bardziej poprawnie.

a

Kłopoty Page’a zaczęły się latem ubiegłego roku, gdy rozpoznawał sprawę jako członek składu sądu rodzinnego. Pracownik socjalny szukał domu dla przybranego dziecka sugerując, że dziecko powinno trafić do pary gejów. Page się sprzeciwił: „Poruszyłem kilka kwestii  prywatnie z pozostałymi sędziami, w tym tę, że sądzę, iż skoro dziecko pochodzi od mężczyzny i kobiety to mnie to skłania do przekonania, że lepiej dla niego będzie z ojcem i matką, niż z rodzicami tej samej płci. Pozostali sędziowie nie zgodzili się ze mną”.

Nie tylko nie zgodzili się, lecz zwołano komisję, która zaleciła zawieszenia Page’a i usunięcie go ze stanowiska. Zalecenie to zostało zmienione przez Lorda Kanclerza i Głównego Sędziego Johna Thomasa, którzy zmniejszyli karę do nagany i całodziennej terapii reedukacyjnej. Stwierdzili: „Mr Page, zasiadając w sądzie rodzinnym okazał się być pod wpływem przekonań religijnych, a nie dowodów”, a jego działania uznano za”poważne uchybienia”. Co ciekawe Lord Kanclerz wcześniej poparł małżeństwo chrześcijańskie, które odmówiło udzielenia gościny w prowadzonym przez nie hoteliku.

Page powiedział: „Mówili mi, że mam umysł ograniczony z powodu moich chrześcijańskich przekonań. Powiedzieli, że nie mogę przedkładać moich chrześcijańskich przekonań ponad prawa par osób tej samej płci. Powiedzieli, że powinienem otworzyć swój umysł. Ale ja myślę, że gdy nakazujesz komuś otworzyć umysł, to ty sam masz ten umysł zamknięty”. Bronił swojej decyzji:”Wszystko, co robiłem to kierowałem się interesem dziecka w pierwszej kolejności. Sądziłem, że będzie mu lepiej z matką i ojcem. Stawiam to ponad interes pary osób tej samej płci”.

Page dosadnie podsumował swoje doświadczenie podczas jednodniowej terapii: „To było bardzo interesujące. Jakbym słyszał propagandę z krajów komunistycznych, wciąż o równości i różnorodności”.

Źródło: http://www.truthrevolt.org/news/british-judge-suspended-recommending-straight-couple-adopt-child

Tłum. Pluszowy Miś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 50 = 53