Strona główna > Świat > Scjentolodzy w natarciu

Scjentolodzy w natarciu

aNiemal równoczesne dojście do władzy Arsenija Jaceniuka – premiera Ukrainy, i Andreja Kiski – prezydenta Słowacji, może budzić obawy; czy tajemniczy Kościół Scjentologiczny z siedzibą w Stanach Zjednoczonych przejmuje władzę w Środkowej i Wschodniej Europie?

Twórca scjentologii, L. Ron Hubbard, pisarz science fiction, założył swoją sektę w roku 1954. Wielu niezadowolonych członków tego „kościoła” utrzymywało później, że motywy Hubbarda trudno nazwać religijnymi. Twierdzili, że chciał on wzbogacić się poprzez wykorzystywanie przywilejów podatkowych, które amerykańskie prawo gwarantuje związkom wyznaniowym. Inni krytycy zarzucają Hubbardowi współpracę z programem MK-ULTRA organizowanym przez CIA i wykorzystywanie kościoła jako przykrywki dla operacji kontroli umysłów prowadzonych przez Agencję.

Wszyscy zgadzają się co do skłonności tej organizacji do otaczania mgłą tajemnicy jej działań i ostatecznych celów. Za każdym razem gdy ta sekta, czy też kult, jak mówią niektórzy, pojawia się w mediach, liderzy scjentologii zawsze podejmują wysiłki aby poprzez zastraszanie czy manipulację mediami społecznościowymi uciszyć krytyków i upewnić się co do przestrzegania tajemnicy przez członków „kościoła”.

Po sfinansowanym przez Zachód zamachu stanu przeciwko prezydentowi Wiktorowi Janukowiczowi na Ukrainie zaczęły wypływać informacje odnośnie powiązań Arsenija Jaceniuka – faworyta waszyngtońskich neokonserwatystów, np. asystenta Sekretarza Stanu USA ds. Europy i Eurazji Victorii Nuland – z Kościołem Scjentologicznym. Mówiło się o jego zainteresowaniu scjentologią, a nawet o członkostwie na „Szóstym Poziomie Thetanu Operacyjnego” nazywanym „OT-6”.

Jaceniuk i jego siostra mieszkająca w Kalifornii ostro zaprzeczyli jakimkolwiek związkom ze scjentologią. Okazuje się jednak, że Jaceniuka łączy ze scjentologią dużo więcej niż tylko sympatia do aktora Toma Cruise’a – znanego wyznawcy i propagatora tego kultu.

Niektórzy sugerują, że Jaceniuk skończył scjentologiczną szkołę dianetyki w Kijowie w roku 1998. Ukraińska siedziba Kościoła Scjentologicznego znajduje się przy ulicy Iwana Mazepy 14 – w centrum Kijowa, zaraz obok prawosławnego Monasteru Św. Michała o Złotych Kopułach. Jaceniuk miał przyłączyć się do scjentologów gdy pracował jako konsultant dla Aval Banku. Aval Bank – czwarty największy bank na Ukrainie został wykupiony przez austriacki Raiffeisen Bank w 2005 r.

Raiffeisen Bank został powiązany z wymuszeniami finansowymi niemieckich scjentologów. O Jaceniuku mówi się także, że przyłączył się do Organizacji Morskiej (Sea Org) – elitarnej jednostki działającej wewnątrz sekty – w okresie w którym zaczął pracować dla Aval Bank.

Żona i dzieci Jaceniuka, tak jak jego siostra, mieszkali w Santa Barbara w Kalifornii. Siostra Jaceniuka zaprzecza jakoby była członkiem Kościoła Scjentologicznego poziomu OT-4.

Istnieją jednakże relacje mówiące o spotkaniu Jaceniuka z liderem scjentologów – Davidem Miscavige w 2009 r w Kalifornii.

Andrej Kiska – nowy prezydent Słowacji odparł zarzuty swojego przeciwnika, premiera Roberta Fico, jakoby słowacki miliarder był związany z scjentologią. Zarzuty te pojawiły się w związku z faktem, że autobiografia Kiski została wydana przez firmę będącą własnością słowackich scjentologów.

Kiska w odpowiedzi na oskarżenia Fico wytoczył mu proces o zniesławienie 18 marca. Jednak chętne wykorzystywanie sądów do oczyszczania się z zarzutów jest znakiem rozpoznawczym scjentologów, którzy bezwzględnie rozprawiają się z krytykami swoich działań.

Fico twierdził, że Kiska i Kościół Scjentologiczny chcą przejąć władzę na Słowacji. Jego zarzuty były zbieżne z tymi, które wysunęło FBI w latach 1970-1980. Scjentolodzy zostali przyłapani na infiltrowaniu amerykańskich agencji rządowych w tym: Urzędu podatkowego, Urzędu Walki z Narkotykami, Departamentu Pracy, Departamentu Stanu, Komisji Energii Atomowej, Agencji Żywności i Leków, Selective Service, Federalnej Komisji Handlu, amerykańskiej poczty, Straży Wybrzeża, Marynarki Wojennej i Departamentu Sprawiedliwości. Kilku scjentologów wykradło tajne dokumenty rządowe. Poza Stanami Zjednoczonymi scjentologom udało się przeniknąć do górnych warstw władz prowincji Ontario w Kanadzie, kilku kanadyjskich departamentów policji, brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i biura prezydenta Francji Francois Mitteranda. Scjentolodzy próbowali również rozszerzyć swoje wpływy na rządy Australii, Republiki Południowej Afryki i Rodezji.

W czasie trwania kampanii prezydenckiej Fico powiedział słowackiej agencji TASR że w niektórych państwach scjentologia „jest często traktowana jako zagrożenie dla bezpieczeństwa”, dodał też że „nawet na Słowacji kilka firm straciło już swoje certyfikaty bezpieczeństwa z powodu związków z tą sektą”.

Fico był podejrzliwy w stosunku do zaprzeczeń Kiski, „Kiedy powiedziałem że Pan Kiska jest blisko z sektą scjentologów spodziewałem się jakiegoś sprostowania, on jednak odrzucił wszystko”. Fico podkreślał, że Scjentologia nie jest na Słowacji zarejestrowaną religią, ale Kiska spędził dwa lata angażując się w działalność scjentologów. „Pan Kiska zna ludzi z tej sekty, jest z nimi w kontakcie, spotykają się i współpracują. To naprawdę poważny problem dla tego kraju gdy osoba związana z sektą scjentologów chce zostać prezydentem”.

Fico nigdy nie przestał miotać w kierunku Kiski oskarżeń o związki z scjentologami. Mówił, że przedsiębiorcze środowisko Kiski jest nie do rozdzielenia z jego scjentologicznymi powiązaniami i jego sukces w biznesie sprawił, że Kiska wygłaszał wykłady dla scjentologów w czasie wydarzeń sponsorowanych przez Szkołę Administracji im. Hubbarda i scjentologiczną organizację gospodarczą WISE.

Książka Kiski została wydana przez biznesmena i wydawcę Ladislava Pavlika, który jest także właścicielem szkoły managementu noszącej imię założyciela scjentologii L. Rona Hubbarda.

Pavlik napisał także przedmowę do autobiografii Kiski zatytułowanej „Weź swoje życie we własne ręce”. Kiska, który przyznaje że „parał się” judaizmem i buddyzmem, ale teraz jest głęboko wierzącym katolikiem powiedział później, że nie wiedział o zaangażowaniu „Pauliego”, jak nazywa Pavlika, w scjentologię.

Warto odnotować, że brak politycznego doświadczenia Kiski wywołał zdumienie w Europie. Fico miał nie tylko poparcie trzech poprzednich prezydentów Słowacji, Ivana  Gašparovica, Rudolfa Schustera i Michala Kovaca, ale także prezydenta Czech, Milosa Zemana i prezydenta Francji Francois Hollande’a. Negatywna reakcja na wybór Kiski miała prawdopodobnie związek z otrzymanymi przez Fico i jego sprzymierzeńców raportami o związkach Kiski z Kościołem Scjentologicznym, który w Europie postrzegany jest jako kult przypominający faszyzm.

Po znaczących sukcesach na Ukrainie i Słowacji, scjentologia ma otwartą drogę do rozszerzania politycznej kontroli, szczególnie w państwach, które uznają tę sektę za religię. Wśród tych Państw są Słowenia, Chorwacja i Węgry. Lider scjentologów, Miscavige postawił przed sobą wielki plan stworzenia Ziemi Świętej scjentologów na Bałkanach. Projekt ten nosi nazwę „Bulgravia” (BUŁgaria-GRecja-Albania-JugosłaWIA), superpaństwo, które zawierałoby w sobie tereny Bułgarii, Grecji, Albanii i byłej Jugosławii.

Plany powstania Bulgravii został odkryte po policyjnym nalocie na siedzibę greckiej organizacji scjentologicznej nazywanej Greckim Centrum Filozofii Stosowanej lub KEPHE. Policja zebrała tysiące stron dokumentów i materiały z dysków twardych zawierające plany ustanowienia Bulgravii z Albanią będącym pierwszym celem jako kraj nierozwinięty i nie posiadający silnego rządu. „Projekt A” – jak Albania – został opracowany przez WISE, tą samą organizację dla której Kiska prowadził wykłady na Słowacji. Pierwszym celem scjentologów w Albanii była telewizja publiczna. Innymi ich celami byli bośniaccy mufti muzułmańscy i bośniacki prezydent Alija Izetbegovic, a także Chorwacka Partia Demokratyczna – prawicowe ugrupowanie polityczne. Plan zawalił się po nalotach greckiej policji i rozbiciu ruchu scjentologicznego w Grecji.

Teraz, z dwoma domniemanymi scjentologami u sterów w Kijowie i Bratysławie, sekta wydaje się być na drodze ku zrealizowaniu projektu „Wielkiej Bulgravii”.

Źródło: http://www.strategic-culture.org/news/2014/04/01/the-charge-of-the-scientology-brigade.html

Tłumaczenie: J.F.G.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.