Strona główna > Świat > Saudyjski książę aresztowany w porcie lotniczym w Bejrucie z dwiema tonami narkotyków

Saudyjski książę aresztowany w porcie lotniczym w Bejrucie z dwiema tonami narkotyków

„Próba przemytu jest największą jaka udaremniono na międzynarodowym porcie lotniczym w Bejrucie” wypowiada się źródło pod warunkiem zachowania anonimowości.

a

Abdel Mohsen Bin Walid Bin Abdulaziz- saudyjski książę i czterech innych zostało zatrzymanych w poniedziałek w Lebanonie w związku z największym nalotem związanym z narkotykami w historii bejruckiego portu lotniczego.

Saudyjski książę Abdel Mohsen Bin Walid Bin Abdulaziz i czterech innych zostało zatrzymanych przez ochronę lotniska podczas domniemanej „próby przemytu dwóch ton pigułek Captagonu i pewnej ilości kokainy”, powiedziało dla agencji AFP źródło z ochrony.

„Próba przemytu jest największą jaka udaremniono na międzynarodowym porcie lotniczym w Bejrucie” wypowiada się źródło pod warunkiem zachowania anonimowości.

Captagon jest nazwą handlową dla fenetyliny amfetaminy, syntetycznego stymulantu. Zakazany narkotyk jest użytkowany głównie na Środkowym Wschodzie i podobno powszechnie używany przez bojowników w Syrii.

Źródło z ochrony mówi, że narkotyki były zapakowane w skrzynki, które oczekiwały na zapakowanie na pokład prywatnego samolotu mającego się udać do Arabii Saudyjskiej.

Pięciu obywateli saudyjskich było wtedy nadal w porcie lotniczym i mieli być przepytywani przez zwyczajowe władze Lebanonu, dodaje źródło.

W kwietniu 2014 roku siły ochrony udaremniły próbę przemytu 15 milionów kapsułek Captagonu ukrytych w kontenerach pełnych kukurydzy pochodzących z bejruckiego portu morskiego.

Agencja informacyjna Lebanonu dodatkowo doniosła o poniedziałkowym nalocie, mówiąc, że prywatny samolot, który miał się udać do Riyadhu, zawierał 40 walizek pełnych Captagonu.

Królewska rodzina Arabii Saudyjskiej miała w przeszłości konflikty z władzami różnych krajów.

Pod koniec zeszłego miesiąca saudyjski książę został aresztowany w Los Angeles za domniemane usiłowanie zmuszenia kobiety do odbycia z nim stosunku oralnego w rezydencji w Beverly Hills. Ale władze zdecydowały nie wnosić oskarżenia, powołując się na brak dowodów.

W roku 2013 saudyjska księżniczka została oskarżona w Los Angeles za zniewolenie kenijskiej kobiety jako sprzątaczki, ale zarzuty również w ostateczności zostały porzucone.

Agencja AFP, 26. października 2015

Źródło: http://www.mintpressnews.com/saudi-prince-arrested-at-beirut-airport-with-2-tons-of-drugs/210651/

Tłum. Work Buy Consume Die

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *