Strona główna > Świat > Sataniści protestowali przed Kapitolem Stanu Michigan [wideo]

Sataniści protestowali przed Kapitolem Stanu Michigan [wideo]

19 grudnia przed budynkiem władz stanu Michigan w Lansig odbył się protest zorganizowany przez  Świątynie Szatana z Detriod. Zebrani wzywali do wszczęcia pokojowej rewolucji domagając się usunięcia chrześcijańskich tradycji z przestrzeni publicznej, sądów, urzędów i szkół. Świątynia Szatana domaga się również większych praw dla społeczności LGBT, prawa do aborcji, zmiany płci oraz prawa do oddawania czci Szatanowi i nauki Satanizmu w szkołach.

Tłumaczenie transkrypcji:

Pierwsza narodowa i prawnie usankcjonowana Ceremonia Satanistyczna  wykonywana przed budynkiem Michigan Capitol  (siedziba władz stanu Michigan w Lansing – od tłumacza)

Przemówienie Jex Blackmore, dyrektor Satanistycznej Świątyni w Detroit

19 grudnia 2015

Witajcie Towarzysze. Witajcie, braci i siostry. Witaj Szatanie.

Zebraliśmy się tutaj, aby świętować ducha ludzkości i początek Nowej Amerykańskiej Ery.

W okresie, kiedy wielu upamiętnia narodziny Chrystusa, my wspominamy naszą własną genezę – oświecającą całą ludzkość, objawienie naszej natury opisane w annałach historii, dar od Lucyfera, światło jutrzenki, gwiazda poranna i rewolucja.

Jesteśmy Satanistami. Mamy wrodzone moralne, duchowe i seksualne pragnienie wolności, niezależności osobistej oraz wolny wybór we wszystkim. Dbamy o znaczenie indywidualnego ducha i osobistej odpowiedzialności moralnej.

Jeśli stoisz tu dzisiaj i chcesz pojednać się ze swoją naturą, wolnomyślicielską, samo-decydującą i bezbożną to również Ty również jesteś Satanistą w oczach członków naszej społeczności, łącznie z tymi, którzy reprezentują Ciebie w naszym rządzie.

Jesteśmy Amerykanami, narodem, który narodził się z mężczyzn i kobiet poszukujących azylu, uciekających od społeczeństw religijnych kontrolowanych przez władzę polityczną, która karała sprzeciw.

Cytując słowa Thomasa Jeffersona:

„Nasze prawa obywatelskie nie są uzależnione od naszych poglądów religijnych bardziej niż nasze poglądy na temat fizyki i geometrii „.

Na tych schodach, dwa tygodnie temu, setki chrześcijan zebrało się żądając pozbawienia naszych rodaków prawa do udziału w małżeństwie pod pozorem wolności religijnej. Oni oczernili nazwę tego wielkiego kraju składającego się ze zróżnicowanych obywateli.

Oni wiwatowali, gdy wzywano do radykalizacji. Dla zbyt wielu, religia stała się pretekstem do wykluczenia, nienawiści i niszczenia się nawzajem. To jest czas dla nas, aby odłożyć na bok nasze różnice i zdać sobie sprawę, że mamy wspólny problem.

Nie ma znaczenia, czy jesteś chrześcijaninem, metodystą, muzułmaninem czy niewierzących.

Żeby było jasne, my nie jesteśmy przeciw chrześcijaństwu, my nie jesteśmy przeciw religii.

My jesteśmy przeciwko degradacji. Jesteśmy przeciwko uciskowi.

Zbyt długo, charakterystyka Satanizmu służyła do sterowania z zewnątrz. Zbyt długo, klęczeliśmy na kolanach, w niewoli zmuszani do poczucia wstydu. Czy mamy poddawać się syrenim śpiewom religii, tak długo, aż przemieni nas ona w bestie?

Ci, którzy pragną powstrzymać rozprzestrzenianie się zarazy są filozofią działania Satanizmu.

My nie szukamy członków.

My szukamy współpracowników. Indywidualistów i wizjonerów Satanistycznego sojuszu.

Liderów Nowej Amerykańskiej Ery.

Mamy jednak wiele do zrobienia, aby zapewnić wolność Ameryce.

Mamy wiele do zrobienia, gdy wiara w archaiczne iluzje starożytnych religii wciąż jest  wymogiem dla reprezentujących nas kandydatów politycznych.

Mamy wiele do zrobienia, gdy  nasz rząd określa naszą seksualność za nas.

Mamy wiele do zrobienia, gdy dzieci są odrzucane przez kochających rodziców ze względu na płeć ich partnera.

Mamy wiele do zrobienia, gdy kobiety nie mają prawa do opieki zdrowotnej i są traktowane jak reproduktorki oraz oskarżane o morderstwo przez członków naszego rządu.

Słowo Boże jest cytowane tylko po to, aby uzasadnić sprzeciw wobec ruchu praw obywatelskich, aby zdusić wyzwolenie kobiet, aby stanąć na drodze małżeństwa osób tej samej płci.

To nie jest „wolność religijna”. Połączenie tego wszystkiego jest uciskiem ale głosy mniejszości nie są bezwartościowe.

To nie może się utrzymywać i musimy się obudzić.

Te tak zwane „pobożne” instytucje nazywają siebie ofiarami i wzywają do radykalnych postaw – oni chcą ustawić pułapkę by związać nasze kopyta.

Ameryka nie jest instrumentem żadnej grupy religijnej.

Chcesz być częścią śpiącego świata?

Chcesz być uzależniony od codzienności?

Chcesz być zmuszany do pozostawania w ucisku tradycji i obłudnych moralności?

Dziś stoimy na rozdrożu historii, aby zmierzyć się ze ślepymi i obłudnymi prześladowcami prawa do wolnego myślenia.

Wznieśmy się w celebracji naszej szatańskiej natury i skruszmy nasze gipsowe łańcuchy w proch piekła.

Wam, którzy stanowczo wspieracie organizacje w wierze oraz posiadacie wiodącą rolę w polityce i sądownictwie, chciałabym uroczyście i z wielką szczerością podziękować.

Satanistyczna Ameryka usłyszała wasze wezwanie do działania.

Jeżeli religia jest wprowadzona w miejsca, gdzie tradycja nakazuje świecką demokracje, to naszym patriotycznym obowiązkiem jest wniesienie naszych Satanistycznych praktyk do amerykańskich urzędów, sal sądowych, szkół oraz domów i przedsiębiorstw oraz wszędzie tam gdzie ludzie uważają, że potrzebne są wskazówki religijne.

Niech żyje Nowa Era Ameryki.

Ameryki, która obejmie naszych kolegów, sąsiadów przez integralność charakterów, zamiast boga do którego się oni modlą.

Ameryka, w której wszyscy stoimy w obronie sprawiedliwości i honoru naszych braci i sióstr, niezależnie od tego, które z nich nazywane jest mężem lub żoną oraz niezależnie od ich osobistej identyfikacji płciowej.

Towarzysze, jesteśmy tak samo mocni, jak ci, którzy pracują w tej instytucji.

Oni chcą podtrzymywać stare tradycje by czuć jej oddech na swojej szyi ale my nadal będziemy kontynuować naszą misję głoszenia rozsądku, aby upewnić się, że nasza Ameryka stanie się wolna dla wszystkich.

Niech żyje wieczny buntownik w każdym z nas.

Za wolność, ludzkość i sprawiedliwość.

Za Satanistyczne wyzwolenie i koniec represyjnych tradycji.

HAIL SATAN

źródło: http://thesatanictempledetroit.com/wp-content/uploads/2015/12/Ekphrasis-Ceremony.pdf

Sataniści z Detroid odnieśli już niemały sukces w 2014 roku na Florydzie, po tym jak lokalny sąd zezwolił organizacjom ateistycznym i satanistycznym na udostępnianie swoich materiałów w szkołach dla dzieci. 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16684855,Polacz_kropki_w_pentagramie__Satanistyczne_broszury.html

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sad-na-florydzie-uznal-satanizm-za-religie-pozwalajac-satanistom-na-rozpowszechnianie-materialow-edukacyjnych-w-szkolach-2014-12 [wideo]

Tłumaczenie/Opracowanie

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *