Strona główna > Świat > Sanhedryn prosi Putina i Trumpa o zbudowanie III Świątyni w Jerozolimie

Sanhedryn prosi Putina i Trumpa o zbudowanie III Świątyni w Jerozolimie

Trump to syjonistyczna kukiełka. Sanhedryn zwraca się do Putina i Trumpa o wybudowanie III Świątyni Jerozolimskiej ! Ponadto Trump nazywa rasistowsko-terrorystyczne państwo „Izrael” „światłem nadziei” ! To wszystko mieści się w przygotowawczych dziełach do budowy budowy III Świątyni Jerozolimskiej, która będzie siedzibą Antychrysta (Maitreya) !

a0a

Sanhedryn zażądał żeby prezydent-elekt Trump wraz z prezydentem Rosji Putinem razem współpracowali w kwestii pomocy w odbudowie Żydowskiej Świątyni w Jerozolimie (Izraelskie wiadomości z ostatniej chwili).

Rodzący się Sanhedryn (http://www.breakingisraelnews.com/76354/sanhedrin-revives-2000-year-old-blessing-counting-jubilee-year/#pugXBm7zP8w2AgwC.97) wzywa rosyjskiego prezydenta Putina i amerykańskiego prezydenta-elekta Trumpa do połączenia sił i wypełnienia biblijnie przeznaczonych im ról odbudowania Żydowskiej Świątyni w Jerozolimie. Rabin Hillel Weiss, rzecznik Sanhedrynu, skontaktował się z agencją www.breakingisraelinews.com ażeby ogłosić, że wybór Trumpa, który obiecał uznać Jerozolimę za stolicę Izraela, w połączeniu z wyrażonym przez Putina pragnieniem odbudowy Świątyni, nakłoniły żydowski Sanhedryn do wysłania listu oferującego tym dwóm politykom okazję do wypełnienia roli współczesnych Cyrusów, nie żydowskich władców, którzy uznaliby doniosłość Izraela i Świątyni.

Cyrus Wielki, król Persji z VI wieku przed Narodzeniem Chrystusa, ogłosił w pierwszym roku swego panowania, że zostało mu nakazane przez Boga wydanie dekretu powodującego odbudowę Świątyni. „To mówi Cyrus, król perski: Wszystkie królestwa ziemi dał mi Pan, Bóg niebieski, i ten mi rozkazał abym mu zbudował dom w Jeruzalem, które jest w żydowskiej ziemi” (Księga Ezdrasza 1:2). Cyrus odesłał żydów, którzy znajdowali się pod jego władzą, z powrotem do Izraela, ze znaczną kwotą pieniędzy na odbudowę Świątyni.

Sanhedryn zamierza wezwać tych dwóch światowych przywódców aby podjęli się realizacji tego starożytnego biblijnego dekretu i żeby wsparli żydów w ich świętej misji. Rabin Weiss wyjaśnił, że amerykańskie wybory uczyniły odwieczne żydowskie marzenie bardzo realną możliwością.

„Jesteśmy gotowi do odbudowy Świątyni. Polityczne okoliczności dzisiaj, kiedy dwóch najważniejszych przywódców narodowych na świecie popiera żydowskie prawo do Jerozolimy jako duchowego dziedzidztwa, są historycznie bezprecedensowe” – rabin Weiss powiedział to portalowi www.BreakingIsraelNews.com. 

image: http://www.breakingisraelnews.com/wp-content/uploads/useful_banner_manager_banners/433-BIN-Subscribe-BiblicalProphecy-600WIDE.jpg

List Sanhedrynu zauważa, że pełne nerwów zwycięstwo Trumpa nastąpiło ze względu na jego poparcie Jerozolimy i przypomina Trumpowi o jego obietnicy wyborczej dotyczącej przeniesienia amerykańskiej ambasady z Tel Aviv do Jerozolimy, skutecznie uznając to miasto za stolicę Izraela. Ustawa „The Jerusalem Embassy Act” (Ustawa o Ambasadzie w Jerozolimie – tłum.) przyjęta przez Kongres w 1995 roku rozpoczęła przenoszenie ambasady ale była wetowana od tamtej pory przez każdego amerykańskiego prezydenta.

Sanhedryn wzywa Trumpa do wycofania veto po objęciu przez niego urzędu. Sanhedryn w swoim liście odwołał się także do związku Putina ze Światynią. Podczas swojej trzeciej oficjalnej podróży do Jerozolimy, w 2012 roku, Putin złożył nocną wizytę w Kotel (Zachodni Mur – Ściana Płaczu). Kiedy przybył na święte miejsce to, jako rosyjski przywódca, stał w milczeniu przez kilka minut odmawiając osobistą modlitwę po której czytał psalmy z rosyjsko-hebrajskiego modlitewnika.

Jakiś postronny widz zawołał po rosyjsku: „Witaj, prezydencie Putin!”. Putin zbliżył się do tego człowieka, który wyjaśnił mu znaczenie Wzgórza Świątynnego i Żydowskiej Świątyni. „Hadrei Haredim”, ortodoksyjna, hebrajska strona informacyjna, poinformowała, że Putin odpowiedział: „To jest właśnie dokładnie powód dla którego przybyłem tutaj ażeby modlić się o odbudowanie Świątyni”.

„Putin przy Ścianie Płaczu”

Po tej niezwykłej wymianie słów Sanhedryn wysłał list do Putina, który wzywał go do wypełnienia modlitwy. W tym czasie prezydent Putin nie odpowiedział na prośbę Sanhedrynu ale teraz kiedy nadchodzący nowy prezydent amerykański jest potencjalnym sojusznikiem w tym projekcie to Sanhedryn wierzy, że to jest pora dla Putina żeby podjąć aktywną inicjatywę w odbudowie Świątyni.

Oprócz prośby dotyczącej Świątyni, Sanhedryn także wzywa Putina i Trumpa do odnowienia rezolucji Ligi Narodów z 1920 roku, znanej jako Traktat San Remo, który zasadniczo umożliwił stworzenie państwa żydowskiego dzięki podzieleniu Imperium Ottomańskiego. Do Traktatu została włączona Deklaracja Balfoura wydana przez Wielką Brytanię w 1917 roku, która oficjalnie uznała i poparła utworzenie Izraela. Amerykański prezydent Calvin Coolidge ratyfikował umowę San Remo w 1925 roku i w ten sposób uznał Państwo Izrael jako prawne zobowiązanie USA.

Sanhedryn podkreślił, że obecnie jest to konieczność kiedy władze palestyńskie próbują przepisać światową historię poprzez kampanię przeciwko Deklaracji Balfoura, w celu wzmocnienia historycznego, amerykańskiego oddania dla państwa Izrael poprzez powtórne przyjęcie umowy. Rabin Weiss podkreślił, że wspieranie żydowskich roszczeń do Jerozolimy przyniosłoby korzyści zarówno Rosji jak i Ameryce oraz całemu światu.

„Przywódcy Rosji i Ameryki mogą poprowadzić narody świata ku globalnemu pokojowi poprzez budowę Świątyni, źródła pokoju” – wyjaśnił rabin Weiss. „To zrównoważyłoby haniebne rezolucje UNESCO, które są przyczyną wzrastającego terroru i przemocy”.

W ubiegłym miesiącu UNESCO ( United Nations Educational, Cultural and Scientific Organization) wydało dwie rezolucje zaprzeczające jakimkolwiek związkom pomiędzy miastem Jerozolima a żydami, cedując na islam religijny monopol co do wielu najświętszych miejsc judaizmu.

Trump będzie pracować na rzecz „sprawiedliwego, trwałego pokoju na Bliskim Wschodzie”.

a

Jerozolima (AFP) – amerykański prezydent-elekt Donald Trump, w piątek, w swoim pierwszym publicznym wystąpieniu po wyczerpującym zwycięstwie, przyrzekł, że będzie pracować dla „sprawiedliwego, trwałego pokoju” pomiędzy Izraelem i Palestyńczykami.

„Wierzę, że mój rząd może odgrywać istotną rolę w pomaganiu obu stronom w osiągnięciu sprawiedliwego, trwałego pokoju”, oświadczył Trump w komunikacie opublikowanym przez gazetę „The Israel Hayom”. Powiedział też, że jakikolwiek układ pokojowy „musi być negocjowany pomiędzy samymi stronami i nie może być narzucany przez innych”.

Francja obecnie naciska na zorganizowanie międzynarodowej konferencji w celu ożywienia dogorywającego procesu pokojowego ale Izrael stwierdził, że nie weźmie w niej udziału ponieważ rozmowy pokojowe powinny być dwustronne pomiędzy dwoma zainteresowanymi stronami.

Rosja także zaoferowała udzielenie gościny bezpośrednim rozmowom, pomiędzy tymi dwoma stronami, które jeszcze mają się odbyć. Palestyńczycy wezwali do zaangażowania międzynarodowego oskarżając Izrael o nie dopełnianie dotychczasowych umów.

Przemawiając w piątek, po spotkaniu z premierem Rosji, Dmitrijem Miedwiediewem, palestyński prezydent Mahmud Abbas, powiedział, że zwycięstwo Trumpa to „amerykańska sprawa”. „Śledziliśmy proces wyborczy przez ponad rok. Dla nas jest istotne to co pan Trump powie po wejściu do Białego Domu” – powiedział Abbas na konferencji prasowej. Dodał, że w rozmowie z Miedwiediewem, podkreślił swoją gotowość do podjęcia negocjacji w Rosji „ale strona izraelska poprosiła o przełożenie ich”.

Miedwiediew powiedział, że Rosja jest skłonna do „natychmiastowego” uruchomienia dialogu pomiędzy dwoma stronami, czy to w ramach rosyjskiego czy międzynarodowego pośrednictwa. Izraelski premier, Benjamin Netanyahu, i amerykański prezydent, Barack Obama, mieli bardzo cłodne stosunki przez większość okresu 8 lat ale początkowe znaki wskazują, że zwycięstwo Trumpa może oznaczać ocieplenie stosunków osobistych. 

Netanyahu był wśród pierwszych przywódców z którymi rozmawiał Trump po swoim zwycięstwie wyborczym i w swoim komunikacie prezydent-elekt nazwał Izrael „światłem nadziei”.

„Izrael i Ameryka podzielają bardzo wiele wartości, takich jak wolność słowa, wolność wyznania i znaczenie tworzenia możliwości, dla wszystkich obywateli, realizacji ich marzeń” – podaje słowa Trumpa gazeta „The Israel Hayom”. I dalej: „Izrael jest jedyną prawdziwą demokracją i obrońcą praw człowieka na Bliskim Wschodzie i jest światłem nadziei dla niezliczonych ludzi”.

Izraelscy prawicowcy powitali wygraną Trumpa jako okazję do zacieśnienia kontroli nad okupowanym Zachodnim Brzegiem i nad anektowaną wschodnią Jerozolimą. Meir Turjeman, przewodniczący Miejskiej Komisji Planowania Jerozolimy, powiedział publicznie przez radio, że to zapala zielone światło dla reanimacji zawieszonych zezwoleń na ekspansję żydowskiego osadnictwa w arabskiej, wschodniej Jerozolimie. Powiedział on, że Magistrat zamierza odblokować tysiące mieszkań, które były zamrożone.

Minister Oświaty Izraela, Naftali Bennett, który stoi na czele bezkompromisowej partii „The Jewish Home”, powiedział we środę, że wyniki amerykańskich wyborów oznaczają, że idea państwa palestyńskiego to już przeszłość.

UWAGA! Zaleca się włączenie tłumaczenia video za pomocą automatycznego translatora.

 

a

 

a3

 

a33

 

a2

 

a22

 

aa

 

a00

 

Za: http://tradcatknight.blogspot.com/2016/11/trump-zionist-puppet-sanhedrin-asks.html

Data publikacji: 12.11.2016

Opracowanie GREGORIUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *