Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Samochody chłodnie – 3 powody, dla których warto skorzystać z usług wypożyczalni

Samochody chłodnie – 3 powody, dla których warto skorzystać z usług wypożyczalni

Przewóz towarów wymagających stałej, niskiej temperatury podczas transportu wymaga zastosowania specjalnych samochodów, wyposażonych w chłodnie. Osoby prowadzące biznes związany ze sprzedażą lodów czy zimnych napojów posiadają taki sprzęt na wyposażeniu, jednak co mają robić przedsiębiorcy, potrzebujący tego typu pojazd na kilka dni lub tygodni? Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm oferujących wynajem chłodni warszawa, dzięki czemu można szybko przewieźć towar bez narażenia go na działanie zbyt wysokich temperatur, co wiązałoby się z utratą jego świeżości. Jak skorzystać z usług wypożyczalni?

  1. Wymagania

  2. Rodzaje wynajmu

  3. Wypożyczenie samochodu – zalety

Wymagania

W jakim celu potrzebny jest nam samochód chłodnia? Ma to istotne znaczenie, gdyż powinno się dopasować model auta do charakteru prowadzonej działalności. Na pewno warto zwracać uwagę na wyposażenie chłodni – na przykład chropowata podłoga zapobiega ślizganiu się pudeł po niej, ale z drugiej strony jest trudniejsza do umycia. Do przewozu elementów drobnych (takich jak lody czy słodycze) korzystnie jest, by we wnętrzu chłodni znajdowały się dodatkowe półki. Ważna jest też moc agregatu, dobrana odpowiednio do potrzeb. Samochód tego typu musi mieś zezwolenie sanepidu na przewóz towarów.

Rodzaje wynajmu

Czy skorzystanie z usług firmy, oferującej wynajem chłodni warszawa potrzebne jest jednorazowo czy cyklicznie? Wypożyczalnie oferują trzy rodzaje wynajmu, dostosowane do potrzeb przedsiębiorcy. Wynajem krótkoterminowy obejmuje wypożyczenie samochodu na okres od 24 godzin do 30 dni. Sprawdza się on zwłaszcza w przypadku sprzedaży sezonowej, na przykład lodów w wakacje. Jeśli jesteśmy zainteresowani dłuższą współpracą, warto rozważyć wynajem średnioterminowy, pozwalający na dysponowanie samochodem chłodnią nawet przez 13 miesięcy. Na dłuższy czas (nawet do pięciu lat) można skorzystać z opcji wynajmu długoterminowego, wówczas do dyspozycji otrzymujemy skonfigurowany indywidualnie pojazd na bardzo korzystnych warunkach.

Wypożyczenie samochodu chłodni – zalety

Poza oczywistą zaletą – uniknięciem wysokich kosztów zakupu specjalistycznego samochodu a jedynie opłatą za wynajem – skorzystanie z usług wypożyczalni ma jeszcze wiele korzyści. We współpracy z firmą oferującą wynajem można indywidualnie dopasować pojazd, a nawet okleić go zgodnie z życzeniem. Wypożyczalnia chłodni warszawa oferuje również regularne przeglądy okresowe (zarówno samochodu, jak i agregatu chłodniczego), wszystkie niezbędne ubezpieczenia oraz serwis. W razie awarii można liczyć na skorzystanie z pakietu Assistance 24/7 oraz samochód zastępczy. Jest to więc korzystne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy.