Strona główna > Świat > Samobójstwo po niemiecku: Rodzice zamordowanej przez „uchodźcę” studentki, zostali nagrodzeni przez media

Samobójstwo po niemiecku: Rodzice zamordowanej przez „uchodźcę” studentki, zostali nagrodzeni przez media

Rodzice zgwałconej i zamordowanej przez „uchodźcę” z Afganistanu 19-letniej studentki, otrzymali nagrodę od Narodowego Związku Niemieckich Wydawców Gazet (BDZV).

19-letnia Maria Ladenburger, córka wysoko postawionego urzędnika Unii Europejskiej zajmującego się prawami człowieka, została zgwałcona i zamordowana we Fryburgu w 2016 rok. Sprawca Afgańczyk Hussein K., w 2018 roku został skazany na dożywocie.

Narodowy Związek Niemieckich Wydawców Gazet (BDZV) przyznał nagrodę w dowód uznania dla postawy Friederike i Clemensa Ladenburger, rodziców dziewczyny. Nagroda w wysokości 20.000 euro ma być wyrazem uznania dla postawy rodziców Marii. Cóż to za postawa?

Rodzice już podczas pogrzebu prosili, aby zamiast datków na kwiaty, pieniądze lepiej przekazywać na organizacje charytatywne pomagające uchodźcom w Niemczech. Utworzyli również fundację, która angażuje się w lokalne inicjatywy na rzecz migrantów, a także wspiera uczniów niepełnosprawnych, ofiary nagłych chorób i trudnych sytuacji życiowych.

źródło: welt.de

Za: https://ndie.pl/rodzice-zamordowanej-przez-uchodzce-studentki-zostali-nagrodzeni-przez-media/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *