Strona główna > Bez kategorii > Sąd orzeka, że telefony komórkowe powodują nowotwory mózgu

Sąd orzeka, że telefony komórkowe powodują nowotwory mózgu

źródło: http://www.activistpost.com/2012/10/court-rules-cell-phones-are-causing.html

autor: Anthony Gucciardi, Activist Post

W odpowiedzi na rosnącą liczbę danych w tej sprawie, jakie rzucają światło na to, że komórki mogą powodować wiele znanych i nieznanych zmian w mózgu, włoski Sąd Najwyższy zebrany na posiedzenie w Rzymie podjął decyzję o konieczności podjęcia odpowiednich działań. W celu ochrony nieświadomych konsumentów, których mózg jest narażony na spowodowanie szkody, sąd wydał orzeczenie, że istnieje związek między nowotworem mózgu a używaniem komórki.

Orzeczenie opiera się na monumentalnym studium badawczym, w jakim przedstawiono wyniki badań wskazując na masowy (290 %) wzrost ryzyka zachorowania na ten nowotwór po 10 latach intensywnego używania telefonu komórkowego. Badanie miało istotne znaczenie dla Innocente Marcoliniego, włoskiego biznesmena, który był kluczowym elementem rozstrzygnięcia sądu. Marcolini intensywanie używał telefonu, jak świadczą zebrine w sprawie materiały, ok. 6 godzin dziennie w dni robocze. Po 12 latach użytkowania, u Marcoliniego odkryto nowotwór, jaki naukowcy zdefiniowali jako wynik uszkodzenia mózgu wskutek używania telefonu poprzez promieniowanie elektromagnetyczne emitowane z komórki.

To promieniowanie, jakie emituje również telefon bezprzewodowy, uszkadza komórki do tego stopnia, że powstanie nowotworu staje się bardziej niż prawdopodobne. Uszkodzenie DNA zdarzyć się może również, gdyż w podobnym stopniu działa laptop Wi-Fi, gdzie również odkryto, że powoduje szkody w zakresie DNA i płodności w przypadku używania go przynajmniej przez 4 godziny dziennie.

Marcolini, jak też wielu lekarzy oraz profesorów na świecie, jest wdzięczny włoskiemu sądowi, bo to spowoduje że włoski rząd w końcu będzie musiał uznać istnienie związku między komórkami a wystąpieniem nowotworu. Wg The Telegraph, Marcolini oświadczył, że to orzeczenie jest zasadnicze dla ochrony dzieci przed zagrożeniem:

Chciałem, żeby pokazano, że istnieje związek między moją chorobą z użyciem komórki i telefonów bezprzewodowych…rodzice powinni wiedzieć, że ich dzieci są narażone na ryzyko takiej choroby.

Oświadczenie Marcoliniego popiera prof. Angelo Gino Levis, uznany onkolog i naukowiec szerzący wiedzę na temat środowiskowej mutagenezy. W duecie z neurochirurgiem, dr  Giuseppe Grasso, Levis wyjaśnił dla gazety The Sun, że orzeczenie pozwoli wielu konsumentom, którzy doznali szkód wskutek działania telefonów, podjąć odpowiednie działania. Omawiając potencjalny przyszły pozew przeciw spółkom związanym z biznesem komórkowym, Levis jest spokojny o przyszłe orzeczenia:

Decyzja sądu jest niezwykle ważna. W końcu uznano istnienie związku przyczynowego. Nie jest to jeszcze wszystko, co można zrobić w tej sprawie, ale to dobra ścieżka dla działań prawnych ofiar tego przemysłu. Rozważamy podjęcie działania na podstawie pozwu zbiorowego.

Zbiorowy pozew pewnie nie przyciągnie uwagi mediów, ale wreszcie da ludziom możliwość walki prawnej. W przypadku, gdy dosyć konsumentów dowie się o tym wydarzeniu, pozwy zbiorowe mogą zacząć rozprzestrzeniać się poza terenem Włoch i pozwolą wziąć się na dobre za korporacjami od telefonów komórkowych.

Już teraz Apple i inne spółki ostrzegają w instrukcji obsługi, że te telefony mogą powodować poważne problemy i zalecają trzymać je w odległości paru cali od głowy. Innymi słowy te spółki były na pewno świadome istnienia realnych niebezpieczeństw dla publicznego zdrowia.

Tym niemniej orzeczenie oznacza powstanie ważnych spraw w kwestii przyszłego zmuszenia rożnych korporacji do odpowiedzialności za swoje działania i obowiązku tworzenia bezpieczniejszej technologii.

Więcej na ten temat:

Cell Phones, Brain Tumors and a Wired Earpiece

Cell Phones, EMF Negatively Altering Important Regions of the Brain

How Cell Phones are Causing Health Complications, Protect Yourself

Why Children Should Not be Using Cell Phones

Sheryl Crow Attributes Brain Tumor to Cell Phone Use

Cell Phones Shown to Negatively Influence Fetal Brains

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.