Strona główna > Świat > Sąd na Florydzie uznał satanizm za religię pozwalając satanistom na rozpowszechnianie materiałów edukacyjnych w szkołach

Sąd na Florydzie uznał satanizm za religię pozwalając satanistom na rozpowszechnianie materiałów edukacyjnych w szkołach

Członkowie The Satanic Temple  (Świątynia Szatana) rozpowszechniają materiały promujące satanizm w szkołach  na Florydzie, po tym jak lokalny sąd zezwolił organizacjom ateistycznym na udostępnianie swoich materiałów. 

 Satanistyczna Kolorowanka

O szokującym wydarzeniu piszą  media na całym świecie, m.in. Huffington Post (1)  Washington Post (2), rosyjska stacja RT, czy Gazeta.pl (3)

Sataniści i ateiści z Florydy, udostępniają uczniom broszury zatytułowane „Wielka Księga Zabaw dla Dzieci Szatana” („The Satanic Children’s Big Book of Activities”). Uczniowie znajdą w niej kolorowanki i rebusy o tematyce satanistycznej.

W 9 stronicowej książeczce dla dzieci rozpowszechnianej w szkołach przez Świątynie Szatana znajdują się kolorowanki nauczające dzieci:  rysowania pentagramu poprzez łączenie kropeczek , czy odgadywanie tajemniczego hasła, którym jest zwrot: „niech będzie błogosławiony Szatan”

Obejrzyj książeczkę klikając na poniższy link:

http://thesatanictemple.com/wp-content/uploads/2014/09/Activity_Book.pdf

Alternatywa dla Jezusa

„Wszystkie dzieci w tych szkołach dobrze znają religię chrześcijańską i jej Biblię. To może być ich pierwszy kontakt z rzeczywistymi praktykami satanizmu. Uważamy, że wielu uczniów będzie zainteresowanych tym, co mamy do zaoferowania” – oświadczył Lucien Greaves, rzecznik The Satanic Temple.

Jak czytamy w oświadczeniu na stronie Satanic Temple, poza kolorowankami „wśród udostępnianych materiałów mają się znaleźć ulotki związane z dogmatami organizacji, filozofią i praktykami satanizmu, a także informacje o prawie do praktykowania satanizmu w szkołach”.

http://thesatanictemple.com/

„To chrześcijanie otworzyli furtkę dla satanistów”

Celem The Satanic Temple jest promocja sekularyzmu i ateizmu, o czym organizacja ta pisze m.in. na swojej stronie internetowej. Na początku roku organizacja zasłynęła z planów postawienia w Oklahomie pomnika Szatana w odpowiedzi na monument Dziesięciorga Przykazań, jaki powstał z inicjatywy republikańskiego polityka.

Przed budynkiem kapitolu w Oklahoma znajduje się obecnie kamienna tablica z wyrytymi w kamieniu 10-cioma przykazaniami, zarówno ateiści jak sataniści w imię równouprawnienia domagają się usunięcia tablicy lub zezwolenia na postawienie ponad 2 metrowego kamiennego posągu Bafometa siedzącego na tronie. Pomimo że tablica została już zniszczona przez wandali (satanistów), Świątynia Szatana wciąż domaga się prawa do postawienia monumentu Bafometa. Projekt wzbudza wiele kontrowersji i był szeroko komentowany w amerykańskich mediach.

Obejrzyj  film z kanału The Satanic Temple odnoszący się do projektu budowy posągu Bafometa przed siedzibą Kapitolu w Oklahoma oraz skrótem wiadomości z amerykańskich mediów, 8 minut – Wideo

Jak podkreśla w oświadczeniu Greaves, członkowie Świątyni sami nie wpadliby na pomysł promocji satanizmu w szkołach, gdyby wcześniej kuratorium nie pozwoliło na rozpowszechnianie Biblii i religijnych broszur:

 „Wierzymy bowiem, że konstytucyjne wartości naszego kraju są lepiej pielęgnowane, jeśli zachowuje się rozdział państwa od Kościoła.Jeśli jednak rady szkół publicznych pozwalają na dystrybucję pełnych wydań Biblii i innych religijnych materiałów uczniom w hrabstwie Orange na Florydzie, uważamy za naszą powinność, aby zapewnić tym uczniom dostęp do zróżnicowanych opinii religijnych. Nie możemy stać bezczynnie, kiedy głos jednej religii dominuje dialog i wprowadza propagandę wśród młodzieży” – argumentował Greaves.

Równouprawnienie dla ateistów

W zeszłym miesiącu sąd na Florydzie zadecydował, że jeśli okręg szkolny w tym hrabstwie zezwala organizacjom chrześcijańskim na rozpowszechnianie w szkołach Biblii i innych materiałów o charakterze religijnym, takie same prawa muszą przysługiwać także grupom ateistycznym.

Wcześniej David Williamson z organizacji Central Florida Free Thought Community pozwał dystrykt za brak zgody na udostępnienie szkołom niechrześcijańskich materiałów o takich tytułach, jak „Jezus nie żyje” czy „Dlaczego nie jestem muzułmaninem”. Sędzia oddalił rozprawę po tym, jak kuratorium wydało zgodę na dystrybucję materiałów.

W roku ubiegłym organizacja The Satanic Temple starała się ustawić  instalacje Satanistyczną w  rządowym budynków Kapitolu na Florydzie ale prośba została odrzucona. W tym roku organizacja otrzymała poparcie adwokatów skupionych w laickim stowarzyszeniu Americans United for the Separation of Church and State (Amerykańskie Zjednoczenie na rzecz Separacji Kościoła i Stanu). W imię wolności religijnej i równości w traktowaniu wierzących, wyznawcy Lucyfera otrzymali zgodę od władz stanowych na wystawienie w budynku Kapitolu Satanistycznej Szopki w dniach od 22 do 29 grudnia.(4)

Reportaż stacji RT z Florydy przedstawiający satanistyczną szopkę w budynku Kapitolu, 2 minuty – Wideo

W kwietniu tego roku pisaliśmy o projekcie organizacji The Satanic Temple aby chronić dzieci przed karami fizycznymi, Świątynia Szatana domaga się prawa, zakazującego kary cielesne, organizacja stworzyła własną stronę internetową ProtectChildrenProject.com na której poszukuje wolontariuszy, zapewniając koszulki i ulotki na temat przemocy fizycznej i psychicznej w szkołach i FAQ dla studentów.

Organizacja „chroniąca dzieci” stawia bilbordy na ulicach miast i rozdaje książki o działalności Satanic Temple. Na tym jednak nie ograniczają się postulaty, organizacja domaga się także prawa aby dzieci mogły modlić się do Lucyfera.

 „Chcemy, aby dzieci wiedziały, że mają prawo modlić się do Lucyfera w szkole i że mogą dzielić się swoimi  przekonaniami religijnymi  z innymi” – powiedział Greaves.

zobacz także: Organizacja Satanistyczna uruchamia kampanię mającą na celu ochronę uczniów przed karaniem ze strony nauczycieli

billboard

Przygotował: Michał KK

Źródło:

(1)http://www.huffingtonpost.com/2014/09/19/satanic-coloring-book_n_5846640.html?utm_hp_ref=religion&ir=Religion

(2)http://www.washingtontimes.com/news/2014/nov/3/satanic-temple-submits-coloring-book-to-florida-sc/

(3)http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16684855,Polacz_kropki_w_pentagramie__Satanistyczne_broszury.html#opinions

(4)http://www.pch24.pl/satanistyczna-dekoracja-zastapi-szopke-i-choinke,32624,i.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *