Strona główna > Bez kategorii > Saadi Kaddafi dla AL ARABIYA

Saadi Kaddafi dla AL ARABIYA

Źródła: http://libyasos.blogspot.com/p/news.html

http://lizzie-phelan.blogspot.com/2012/02/confirmed-saadi-gaddafi-called-al.html

Skrót wywiadu. Tłumaczenie i opracowanie: Pisanka

Saadi Kaddafi (syn Muammara, zgodnie z intencjami, planami znajdujący się w Niamey w Nigrze, traktowany przez członków Narodowej Rady Tymczasowej jako czynnik destabilizacji, dezorganizacji, wewnątrz od zewnątrz) w rozmowie telefonicznej w stacji telewizyjnej AL ARABIYA powiedział, że: Niebawem, o godzinie zero, w Libii, całej, od północy do południa, od wschodu do zachodu, wybuchnie powstanie. Komunikuje się nieprzerwanie z rodziną, Libijczykami w Libii, libijską armią, milicją, libijskimi plemionami, szejkami, libijskim rządem, władzą, Libijczykami w Nigrze, z innymi krajami, państwami. Wkrótce wróci. Wzywa każdego, wszystkich, by byli gotowi. Modli się nieustannie do Allaha.

Jako cele i środki podał, że: Chcą współpracować ze zwolennikami i przeciwnikami pro – Kaddafi (pro – Jamahiriya), ze zwolennikami i przeciwnikami pro – 17. Luty (pro – rebelia), bez względu na opcje, światopogląd, wersje. Dążą do rozwiązań pokojowych (mediacji, negocjacji, pertraktacji) zamiast rozwiązań wojennych (bitwy, rozlewu krwi, walki). Zmierzają do zawarcia porozumienia między armią, milicją, plemionami, szejkami (co jest możliwe, realne, wykonalne). Chcą równości, sprawiedliwości, wolności. Winni, którzy dopuścili się naruszeń, przekroczeń, powinni pokutować, skruszyć się, ukajać się.

Jako komentarz podał, że: To powstanie to sprzeciw wobec tego, co się dzieje, tego, co się stało. Libia jest muzułmańska. Libijczycy są muzułmanami. Nie wiedzą, co to są wybory. Nie wiedzą, co to są partie polityczne. Nie umieją zaadaptować się do tego systemu. Nie znoszą kolonializmu. Żądają zmiany. Libia jest wielka. Libijczycy są wielcy. Nie zasługują na to, czego doświadczają. Około 70% nie jest zadowolona z sytuacji i warunków życiowych, które są dramatyczne, tragiczne. W państwie brak jest kontroli. Kierownictwo kraju z rządem, władzą są nielegalne. W państwie panuje chaos, nędza, przemoc. Nasza flaga musi być Zielona.

Ostatnio:

W reakcji kryminaliści, rebelianci, terroryści zaatakowali ambasadę Nigru w Libii i wysunęli postulaty ekstradycji Saadiego Kaddafiego. W reakcji przywódcy Nigru (Rzecznik Rządu, Minister Sprawiedliwości) odmówili (kolejny raz) ekstradycji Saadiego Kaddafiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.