Strona główna > Polska > RZESZÓW: UKRAIŃCY STUDIUJĄCY W POLSCE ZDEJMOWALI POLSKIE FLAGI !!!

RZESZÓW: UKRAIŃCY STUDIUJĄCY W POLSCE ZDEJMOWALI POLSKIE FLAGI !!!

Dwaj młodzi Ukraińcy, na co dzień studiujący w Rzeszowie, zdjęli w nocy polskie flagi z latarni w pobliżu rzeszowskiego Rynku. Byli pijani. Zostali zatrzymani przez policję – grozi im do roku więzienia.

Jak informuje portal rzeszow-news.pl, w piątek w nocy, przed godziną 3:00, obsługa monitoringu w centrum Rzeszowa zarejestrowała dwóch mężczyzn idących w stronę Rynku i ściągających polskie flagi. Pracownik monitoringu powiadomił o tym dyżurnego komendy miejskiej policji.

Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poinformował, że na miejsce wysłano policyjny patrol. Funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn niosących polskie flagi.

– Gdy zobaczyli radiowóz, flagi odrzucili i zaczęli uciekać – mówił Drzał. Powiadomiono inne patrole w okolicy. Niedługo później obu mężczyzn zatrzymano. Okazało się, że to dwa młodzi Ukraińcy, w wieku około 20 lat. Obaj są studentami jednej z rzeszowskich uczelni.

Co więcej, okazało się, że obaj Ukraińcy byli pijani. Trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przesłuchano ich i przedstawiono im zarzuty usunięcia flagi państwowej. Jest to traktowane jako przestępstwo, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub do roku więzienia. Po przesłuchaniu obywatele Ukrainy mieli zostać zwolnieni do domu.

Przeczytaj także: W Świdnicy z „nieformalnego konsulatu Ukrainy” ściągnięto i podeptano ukraińską flagę [+FOTO]

Zobacz: Na polsko-ukraińskiej granicy dwóch Ukraińców napadło na strażnika granicznego [+VIDEO]

rzeszow-news.pl / Kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/rzeszow-ukraincy-studiujacy-w-polsce-zdejmowali-polskie-flagi/

8.03.2019

One thought on “RZESZÓW: UKRAIŃCY STUDIUJĄCY W POLSCE ZDEJMOWALI POLSKIE FLAGI !!!

  1. V kolumna ukraińskich meneli zaczyna działać. To s***syny. Czy my Polacy ich fagi u nich zrywamy? Ten niby nasz rządzik, antypolski jak widać, na to zezwala? Niech ich wywalą w cholerę darmozjadów banderowskich – chazarskich. Na co nam w naszym Kraju takie „cóś” ukraińskie. Niech odbudowują swój kraj. Od żydów się nauczyli pasożydować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.