Strona główna > Świat > Rząd USA finansuje badania nad technologią, która połączy mózgi żołnierzy z komputerami

Rząd USA finansuje badania nad technologią, która połączy mózgi żołnierzy z komputerami

Agencja ds. zaawansowanych projektów badawczych DARPA finansuje badania, które dadzą przyszłym pokoleniom żołnierzy możliwość kontrolowania maszyn i broni za pomocą umysłów.

Agencja poinformowała, że ​​sfinansuje za pośrednictwem programu Next-Generation Nonsurgical Neurotechnology (N3) sześć organizacji, które będą projektowały i budowały interfejsy do zastosowania w amerykańskim wojsku, które mogłyby być noszone przez żołnierzy i tłumaczyć ich sygnały mózgowe na instrukcje.

Instrukcje te mogą być używane do kontrolowania rojów bezzałogowych statków powietrznych, przejmowania systemów obrony cybernetycznej lub ułatwiania komunikacji wojskowej.

„DARPA przygotowuje się na przyszłość, w której kombinacja systemów bezzałogowych, sztucznej inteligencji i operacji cybernetycznych może powodować konflikty, które będą się rozgrywały tak szybko, iż ludzie nie będą w stanie skutecznie nimi zarządzać mając do dyspozycji obecną technologię.”  powiedział Al Emondi, kierownik programu N3.

„Poprzez stworzenie bardziej dostępnego interfejsu mózg-maszyna, który nie wymaga operacji medycznej, DARPA może dostarczyć narzędzia, które pozwolą dowódcom misji angażować się w szybko rozwijające się operacje.”

Źródło: https://www.prisonplanet.com/us-government-is-funding-research-into-technology-that-will-connect-soldiers-brains-to-computers.html

Źródło polskie: https://www.prisonplanet.com/us-government-is-funding-research-into-technology-that-will-connect-soldiers-brains-to-computers.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.