Strona główna > Świat > Rząd Obamy wrogi dla wojska

Rząd Obamy wrogi dla wojska

Czy kiedykolwiek istniał taki rząd, który miał więcej pogardy dla wojska USA niż rząd Obamy? Sposób, w jaki ten rząd traktuje naszych weteranów oraz dosłownie wyciska ostatnie soki z naszych sił zbrojnych jest po prostu godny politowania. Jak przeczytasz poniżej, Obama i jego popychadła pozbyli się tych oficerów, którzy nie zgodzili się z ich agendą. A tych weteranów, którzy wrócili z zagranicznych wojen oznaczyli, jako „potencjalnych terrorystów”.

a

Obama nie bał się użyć sił zbrojnych USA. W rzeczywistości wysłał wojska w więcej miejsc niż każdy inny prezydent w historii USA. On wykańcza naszych dzielnych mężczyzn i kobiety, a w tym samym czasie nieubłaganie zmniejsza wielkość armii, floty oraz sił powietrznych. W rezultacie, nasze siły są mniejsze, słabsze oraz słabiej przygotowane do najważniejszej wojny niż kiedykolwiek wcześniej. Proszę, podziel się tym artykułem z tak wieloma osobami, jak możesz. Amerykanie powinni znać prawdę. Poniżej 18 znaków, że rząd Obamy jest otwarcie nieprzyjazny dla wojska.

#1. Nowy przewodnik szkoleniowy (Veterans affairs training guide) porównuje naszych poprzednich weteranów wojskowych do jednego z Muppetów.

#2. Weterani wojskowi zostali wielokrotnie oznaczeni jako „potencjali terroryści” w oficjalnych rządowych dokumentach za panowania Obamy.

#3. Według nowego raportu wystawionego przez biuro senatora Toma Coburna, zaniedbania i brak opieki w Department of Veterans Affairs medical centers mogłoby doprowadzić do śmierci więcej niż tysiąca weteranów w ciągu ostatnich 10 lat.

#4. Rzeczy potoczyły się tak źle, gdy Obama zadecydował, że niektórzy weterani musieli czekać więcej niż rok, by dostać skierowanie do lekarza w VA hospital.

#5. W pewnym momencie rządów Obamy, pół roku zajmowało średnie zgłoszenie się po zasiłek dla weteranów, a departament ds. weteranów miał ogromne opóźnienie o więcej niż pół miliona wniosków, które miały ponad 125 dni.

#6. Dzięki cięciom budżetowym, które rząd Obamy przeprowadził, wiele naprawdę dobrych oficerów zostało wyrzuconych z wojska. Na przykład, wcześniej, w tym miesiącu było powiedziane, że więcej niż 500 majorów oraz więcej niż 1100 kapitanów zostało zwolnionych z powodu tych cięć budżetowych.

#7. Odkąd Obama przekroczył progi Białego Domu, dziesiątki wysokich rangą oficerów jak generałowie lub admirałowie zostali usunięci ze swych stanowisk. Jak wcześniej o tym wspominałem znacząca liczba tych ludzi nie zgadzała się z polityką Obamy dotyczącą wojska.

#8. Podczas drugiej kadencji Baracka Obamy, wielkość U.S. Army została zmniejszona o 60 tysięcy żołnierzy.

#9. Wielkość sił powietrznych USA będzie zmniejszona o 500 samolotów przez następne pięć lat.

#10. Według emerytowanego wojskowego Roberta Maginnisa, siły powietrzne USA kiedyś miały więcej niż dwa razy tyle dywizji powietrznych niż dzisiaj.

#11. Częściowo dzięki Obamie, U.S. Navy jest już najmniejsza od czasów, kiedy była I Wojna Światowa.

#12. Obama wielokrotnie używał wojska jako narzędzia – w imię politycznej poprawności.

#13. W naprawdę bezmyślny sposób, rząd Obamy zostawił warty miliardy dolarów sprzęt w Iraku. Teraz ISIS zdobyło większość tych rzeczy i używa go by przejąć rozległe części Iraku i Syrii. Szacuje się, że ten sprzęt, który zdobył ISIS mógłby wyposażyć armię 200 tysięcy żołnierzy.

#14. Za rządów Obamy napaści seksualne we wojsku USA były największe, a we większości z nich mężczyzna atakował mężczyznę.

#15. W pewnych obszarach kraju Department of Veterans Affairs  zakazywał używania słów „Bóg” i „Jezus” podczas usług pogrzebowych dla weteranów.

#16. W całym kraju, choroba umysłowa jest wymówką by zabrać broń weteranom wojskowym.

#17. Za rządów Obamy, wielu weteranów wojskowych musiało płacić, by otrzymać swe odznaczenia. Np. jeden żołnierz musiał uiścić opłatę w wysokości 21 dolarów, by otrzymać Purple Heart medal.

#18. Obama wydaje się mieć szczególną pogardę dla strategicznego arsenału nuklearnego USA. W rzeczywistości jest bardzo zdeterminowany, by zrobić wszystko co może, by go zniszczyć. Tutaj więcej na ten temat.

W 1967 roku arsenał amerykański miał więcej niż 31 tysięcy strategicznych głowic nuklearnych. Od tego roku do teraz ta liczba została zredukowana o około 95%. The Start treaty podpisane przez Obamę w 2010 roku zmniejsza liczbę strategicznych głowic jądrowych w Rosji i USA do maksimum 1550.

W czerwcu 2013 roku Obama ogłosił światu, że USA mogą zmniejszyć ich liczbę o kolejną jedną trzecią.

Chodzą też słuchy, że rząd Obamy chce zredukować ilość ostatecznie do 300 głowic.

Obama i jego towarzysze są więcej niż szczęśliwi by użyć wojska jako narzędzia polityczne. Ale kiedy przychodzi wydać pieniądze na obronę narodową lub zaopiekować się naszymi weteranami to wtedy nie są na TAK.

Pewnego dnia będziemy musieli spojrzeć w tył i wtedy będziemy gorzko żałować tego, co Obama nam zrobił.

Źródło: http://endoftheamericandream.com/archives/18-signs-that-the-obama-administration-is-openly-hostile-to-the-military

Opracował: Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *