Strona główna > Bliski Wschód > Rząd iracki ogłosił wiadomość: ISIS udało się wykraść 40 kilogramów uranu z Mosul University

Rząd iracki ogłosił wiadomość: ISIS udało się wykraść 40 kilogramów uranu z Mosul University

Według CNN (1) dwóch amerykańskich urzędników powiedziało w środę, że „to niewielkie ilości uranu nie wzbogaconego,   nie nadającego się do wykorzystania jako broń , uzasadnia to minimalne obawy”

ISIS-Now-Has-Uranium[1]

Minimalne obawy?

Można się zastanawiać, jak to jest, że grupa ekstremistów, która wyrobiła sobie opinię  poprzez przeprowadzanie masowych egzekucji w całym Iraku i Syrii teraz jest w posiadaniu 40 kg uranu i wywołuje to  minimalne obawy.

To nie jest uran wzbogacony, więc nie byłby odpowiedni do produkcji bomby atomowej, ale to wystarczy na zbudowanie tzw.  brudnej bomby. Brudna bomba to broń, która łączy w sobie materiał radioaktywny z konwencjonalnymi materiałami wybuchowymi i jest wykorzystywana w  celu napromieniowanie danego obszaru. (…)

[„Wydłużone głowy, krótkie kończyny, jedno oko pośrodku twarzy… – w Falludży prawie 15 proc. noworodków ma wady wrodzone. Lekarze winią o to pociski uranowe stosowane podczas wojny przez wojska USA” Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,13600136,Uran_z_wojennych_pociskow_zabija_irackie_dzieci_.html#ixzz37gSlqh35  M.KK]

Dziwna reakcja mediów jest odzwierciedleniem niewygodnych więzów rządu USA z ISIS. Po mniej niż 6 miesiącach od ostracyzmu przez przywódców ich organizacji macierzystej-Al-Kaidy, ISIS niedawno połączyła siły z Al Nusra (2) (Al Nusra jest oficjalną gałęzią Al-Kaidy w Syrii).  Jak już mieliśmy okazję kilkukrotnie słyszeć, tak zwani „umiarkowani” buntownicy, których finansuje i uzbraja Waszyngton, regularnie przeprowadzają  wspólne operacje z Al-Kaidą, nie uważając jej za wroga. (3)

Jeśli chcesz zobaczyć  do czego jest zdolne ISIS / Al Nusra obejrzyj film poniżej. OSTRZEŻENIE film pokazuje masową egzekucję, więc nie oglądaj go  jeśli jesteś osoba wrażliwą lub w pokoju przebywają dzieci.

http://www.youtube.com/watch?v=lUWOrsyfPzo

Do tej pory rządowi USA nie udało się opanować kryzysu w Iraku. Środki masowego przekazu kontynuują jednak dostarczanie informacji o stabilizacji w tym regionie. Od trzech lat Waszyngton  próbuje obalić rząd Assad’a i te niezliczone raporty (i materiały filmowe) przedstawiające  potworność ich ulubionych buntowników (w tym ataki gazowe, w które próbowali wrobić rząd syryjski), zamieniły się w amerykańską  piętę Achillesa.

Więc teraz ci buntownicy mają uran. Czy to na prawdę nic wielkiego?

Źródło:

http://scgnews.com/isis-and-al-nusra-just-got-their-hands-on-88-pounds-of-uranium-no-big-deal-says-washington

przypisy:

(1) CNN – http://edition.cnn.com/2014/07/10/world/meast/iraq-crisis/

(2) W-P – http://wolna-polska.pl/wiadomosci/obama-wspiera-isis-kwota-500-milionow-dolarow-2014-07

(3) INDEPENDENT – http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/i-am-not-fighting-againstalqaida-itsnot-our-problem-says-wests-last-hope-in-syria-9233424.html

Komentarz: Syjonistyczne media nie interesuje fakt przejęcia przez ISIS uranu czy ludobójstwa dokonywane na terenach Iraku i Syrii, dla syjonistów najistotniejszy jest fakt że ISIS/Al Nusra pomagają  w obaleniu rządu Asada oraz dokonują destabilizacji w regionie. Szczytem hipokryzji jest wspieranie Syryjskiego Frontu Rewolucyjnego kwotą 500 mln dolarów, wiedząc  że jest to organizacja ściśle powiązana z ISIS/Al Nusra dokonująca rzezi  na Irackiej armii szkolonej i finansowanej przez USA.

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *