Strona główna > Zdrowie > Rtęć w amalgamatowych plombach wywołuje 10 przewlekłych problemów zdrowotnych

Rtęć w amalgamatowych plombach wywołuje 10 przewlekłych problemów zdrowotnych

Przypadki przewlekłych chorób osiągnęły w Ameryce epidemiczne proporcje, ze sprawami powiązanymi z układem immunologicznym wysoko na liście. Te choroby wszystkie powiązano z plombami amalgamatowymi zawierającymi rtęć.

a

Amalgamat dentystyczny zawiera do 54% neurotoksycznej rtęci. Krajowy Instytut Zdrowia [NIH] w badaniach epidemiologicznych pokazał duże powiązanie plomb amalgamatowych z przewlekłymi chorobami. A jeszcze FDA i inne agencje zdrowia odmawiają robić czegokolwiek z tym ogromnym ryzykiem zdrowia publicznego.

Społeczeństwo budzi się na niebezpieczeństwo tych plomb

Poniżej 10 najważniejszych rodzajów chorób przewlekłych wywoływanych przez rtęć w tych toksycznych plombach:

  1. Choroba autoimmunologiczna

Sprawy autoimmunologiczne wiążące się z plombami rtęciowymi obejmują: artretyzm, stwardnienie rozsiane, choroby: Lou Gehriga, Parkinsona, Alzheimera, drżenie mięśni, ból stawów i mięśni, fibromialgia, zespół przewlekłego zmęczenia, choroba Crohna, toczeń [lupus], endometrioza i cukrzyca.

  1. Problemy neurologiczne

Neuropatia, parestezje, utrata pamięci, zespół zaburzeń koncentracji, autyzm, epilepsja, bóle głowy, migrena i zawroty głowy,  wszystkie wiążą się z plombami rtęciowymi.

  1. Zaburzenia nastroju

Plomby amalgamatowe wiąże się tez z niepokojem, depresją, bezsennością, schizofrenią, sprawą kontroli złości i konfuzją psychiczną.

  1. Układ immunologiczny i rak

Problemy układu immunologicznego np. astma, wrażliwość chemiczna, choroby skóry jak egzema i łuszczyca, sprawy zatok i podatność na infekcje mogą też być wywołane przez plomby zawierające rtęć. Ryzyko raka piersi, białaczki i innych rodzajów raka wiążą się z tymi plombami.

  1. Choroby sercowo-naczyniowe

Plomby amalgamatowe wiąże się z nadciśnieniem, miażdżycą, dusznicą bolesną i nienormalnie szybkim biciem serca  (tachykardia).

  1. Problemy żołądkowe i trawienne

Badania wykryły także powiązania plomb rtęciowych z zespołem nieszczelnego jelita, zaburzeniami wchłaniania składników mineralnych, i zablokowanymi komórkowymi procesami enzymatycznymi.

  1. Nierównowaga hormonalna

Niedoczynność tarczycy, sprawy gruczołów nadnerczy, choroba Hashimoto, utrata włosów, sprawy prostaty i problemy dróg moczowych, wiążą się z plombami rtęciowymi.

  1. Problemy reprodukcyjne

Rtęć wiąże się ze zmniejszoną liczbą plemników, niepłodnością, zespołem napięcia przed-miesiączkowego,  poronieniami, wadami wrodzonymi i trudnościami w nauce u dzieci.

  1. Zdrowie jamy ustnej

Pomimo zamiaru i celu naprawy ubytków w zębach, plomby rtęciowe mogą faktycznie wywołać problemy w jamie ustnej. Opary rtęci mogą gromadzić się w dziąsłach, korzeniach zębowych, żuchwie i tkankach jamy ustnej, prowadząc do szeregu problemów zdrowotnych np. choroba przyzębia , nieświeży oddech, ketoza jamy ustnej i liszaj płaski [periodontal disease, halitosis, oral ketosis and oral lichen planus].

  1. Problemy ze wzrokiem i słuchem

Plomby rtęciowe wiązano też z utratą słuchu, szumem w uszach i problemami ze wzrokiem np. zapalenie oka, krotkowzroczność, zwyrodnienie plamki żółtej, katarakta, astygmatyzm, zapalenie tęczówki, ślepota koloru i inne zaburzenia widzenia [eye inflammation, myopia, macular degeneration, cataracts, astigmatism, iritis, color blindness…].

Jeśli podejrzewasz, że plomby mogą być przyczyną twojej przewlekłej choroby, to możesz je usunąć i zastąpić wypełnieniami nie zawierającymi rtęci. Ale wielu medyków ostrzega przed „naruszeniem” rtęci podczas jej usuwania, gdyż to może doprowadzić do uwolnienia wtedy dużej ilości oparów rtęci.

I najważniejsze: jeśli postanowisz usunąć te plomby, pamiętaj, musisz znaleźć prawdziwego specjalistę.

Tłum. Ola Gordon

Źródło: http://www.naturalhealth365.com/amalgam-dental-fillings-2146.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.