Strona główna > Świat > Rozmowa Putin-Netanjahu: „Nie Zmuszajcie Mnie Do Podjęcia Dramatycznych Decyzji”

Rozmowa Putin-Netanjahu: „Nie Zmuszajcie Mnie Do Podjęcia Dramatycznych Decyzji”

Nie znalazłem daty ani potwierdzenia, że rozmowa rzeczywiście miała miejsce. Oryginalne źródło informacji to, niewykluczone kontrolowana przez Kreml – greckojęzyczna strona: https://ellinotourkika.eu/2018/04/11/epikoinonia-poutin-netaniachou-ligo-prin-to…

Materiał (niezweryfikowany) zamieszczam ze względu na wagę problemu.
(bezmetki)
—————-

Rozmowa Putin-Netanjahu: „Nie Zmuszajcie Mnie Do Podjęcia Dramatycznych Decyzji

Exclusive

Niezwykła rozmowa Putina-Netanjahu o zbliżającym się ataku na Syrię. Putin w rozmowie telefonicznej zażądał od premiera Izraela Netanjahu, aby unikał działań, destabilizujących suwerenność Syrii i rządu Asada.

Izrael postrzega oś Rosja-Iran, jako swego wroga, na Bliskim Wschodzie.

Jak wiadomo, prezydent Rosji podkreślił: „nie podejmujcie dalszych kroków, które mogą nas zmusić do podjęcia dramatycznych decyzji”.

„Z inicjatywy strony izraelskiej odbyła się rozmowa telefoniczna między prezydentem Rosji Władimirem Putinem i premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Omawiano problem syryjski, w szczególności w związku z niedawnymi atakami rakietowymi na bazę T-4 w Homs (Хомсе). Strona rosyjska podkreśliła fundamentalne znaczenie poszanowania suwerenności Syrii i wezwała unikać wszelkich działań, które mogłyby jeszcze bardziej zdestabilizować sytuację w tym kraju i zagrozić jej bezpieczeństwu” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dzień wcześniej, ambasador Izraela w Rosji, Gary Coren, spotkał się z zastępcą ministra spraw zagranicznych Rosji Michaiłem Bogdanowym dla dyskusji natemat ataku na bazę lotniczą Tiyas w środkowej Syrii.

W tym samym czasie zaczęły pojawiać się irańskie groźby dotyczące aktywizacji rakiet balistycznych przeciwko Izraelowi, co spowodowało ogromne obawy politycznego i wojskowego kierownictwa Izraela.

Armię izraelską podniesiono do najwyższej gotowości bojowej, zwłaszcza w północnych regionach, ze względu na od czuwane silne naprężenie, ponieważ Teheran z religijnym zapałem w końcu chce dać „równoznaczną odpowiedź” Izraelaelowi.

Netanjahu wczoraj zbierał naradę wojskową na ten temat. Wzięli w niej udział: szef sztabu generalnego armii izraelskiej Eizenkot (Айзенкот), doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Meir Ben-Szabat, szef wywiadu wojskowego Tamir Hyman, dowódca sił powietrznych Amikan Norkin (Амикам Норкин), minister obrony Izraela Avigdor Lieberman.

Irański doradca Ali Beliati (Велаяти) oświadczył, że Iran wspiera Syrię w jej walce przeciwko „syjonistycznemu reżimowi”.

„Będziemy wspierać rząd syryjski w odniesieniu do każdego obcego ataku. Iran wspiera Syrię w walce z Ameryką i syjonistycznym reżimem [Izraela] ” – powiedział Ali Beliati (Велаяти) irańskiej telewizji państwowej w trakcie swojej wizyty w stolicy Syrii 11 kwietnia.

„”Izrael postanowił skorzystać z obecnej sytuacji” – powiedział inny irański doradca, (Shamshadi) Шамшади.

„Z jednej strony, syryjskie siły rządowe wygrywają bitwy z terrorystami we Wschodniej Gucie, z drugiej strony, skandal o [rzekomym] chemicznym ataku i ewentualnej operacji wojskowej [w Syrii] USA i jej sojuszników)”, – stwierdził Shamshadi .

W tym samym czasie Teheran otrzymał wsparcie ze strony swojego sojusznika – Rosji, z wizytą specjalnego przedstawiciela Rosji w Syrii, Aleksandra Ławrentewa.

W długim spotkaniu z szefem rady bezpieczeństwa narodowego admirałem Ali (Shamhani) Шамхани, rosyjski urzędnik powiedział, że decyzja Iranu o „wojskowej odpowiedzi” na izraelski atak na syryjską bazę T-4, będzie zrozumiały.

Następnie zaproponował, aby połączyć działania Iranu wobec Izraela z planami Rosji, w celu rozwiązania problemów w związku z planowaną operacją USA, Wielkiej Brytanii i Francji w Syrii.

Stany Zjednoczone, pod naciskiem prośby Izraela, zaangażowały się w syryjski kryzys i doprowadziły planetę na skraj prawdopodobnej straceńczej wojny światowej.

—————
YouTube:

Телефонный разговор Путин Нетаньяху «Не заставляйте меня принимать драматические решения»
Rozmowa Putin-Netanjahu: „Nie Zmuszajcie Mnie Do Podjęcia Dramatycznych Decyzji”

——————-

źródło:
http://kv-journal.su/content/telefonnyy-razgovor-putin-netanyahu-ne-zastavlyayte-menya-prinimat-dramaticheskie-resheniya
Телефонный разговор Путин-Нетаньяху: «Не заставляйте меня принимать драматические решения»
четверг, 12 апреля, 2018

Источнк:
https://ellinotourkika.eu/2018/04/11/epikoinonia-poutin-netaniachou-ligo-prin-to…

——————-

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: (1a)bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *