Strona główna > Zdrowie > Rozmaryn. Roślina ta poprawia pamięć o 75% i zapobiega chorobie Alzheimera

Rozmaryn. Roślina ta poprawia pamięć o 75% i zapobiega chorobie Alzheimera

Rozmaryn. Wszyscy znają tę roślinę, ale tylko niewielu wie o jej unikalnych właściwościach. Rozmaryn jest powszechnie znany jako pachnąca przyprawa. Dodaje się go do potraw mięsnych, ciast, a także do lamp aromatycznych (zapachowych), wykorzystywanych w aromatoterapii do odparowywania olejków eterycznych. Wieki temu Szekspir napisał: „Rozmaryn – na dobrą pamięć: aby się modlić, kochać i pamiętać”. Już wtedy ludzie wiedzieli o właściwościach leczniczych tej rośliny. Współcześni naukowcy potwierdzają, że rozmaryn ma unikalne właściwości lecznicze w walce ze starczą demencją i chorobą Alzheimera.

a

Grupa uczonych pod kierownictwem Marka Mossa badała wpływ aromatu olejku rozmarynowego na ludzki mózg. To, co wykryli, jest po prostu niesamowite.Naukowcy ustalili związek między wdychaniem aromatu tej rośliny a poprawą funkcji poznawczych mózgu, zwłaszcza przywracaniem pamięci. Po prostu wdychając zapach olejków eterycznych rozmarynu, grupa testujących wykazała polepszenie wyników w różnych testach dotyczących pamięci i wizualizacji.

Inne badanie wykazało, że osoby cierpiące na starczą demencję i chorobę Alzheimera, poczuły istotną poprawę w wyniku aromaterapii z rozmarynem.

„U wszystkich pacjentów stwierdzono poprawę wyników po aromaterapii, w szczególności u pacjentów z chorobą Alzheimera” – mówi jeden z naukowców.

Oba badania dowodzą, że istnieje wielka nadzieja na leczenie demencji starczej i choroby Alzheimera w sposób naturalny. Kiedy następnym więc razem, kiedy poczujemy, że trochę „hamujemy”, to trzeba wziąć głęboki wdech tego cudownego zapachu, a nasze myśli natychmiast się przejaśnią. Ponadto rozmaryn ma właściwości antyseptyczne, dezynfekujące, przeciwzapalne, a nawet przeciwnowotworowe. Kilka kropli olejku rozmarynowego może złagodzić ból, poprawić krążenie krwi. Wywary z gałązek rozmarynu wzmacniają włosy i poprawiają ich wzrost.Herbata rozmarynowa wzmacnia odporność i działa przeciwzapalnie.

Źródło:

Это растение улучшает память на 75% и предотвращает болезнь Альцгеймера!

https://ok.ru/group51893796470933/topic/67297709028757

22.9.2017 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

19.11.2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.