Strona główna > Zdrowie > Roundup Monsanto może powodować raka przy stężeniu 4000 razy niższym niż typowe poziomy narażenia

Roundup Monsanto może powodować raka przy stężeniu 4000 razy niższym niż typowe poziomy narażenia

Roundup - Śmiercionośny środek - Wolna Polska Wiadomości

Badania wykazały niezbite dowody na to, że tak popularny herbicyd Roundup przyczynia się do wad wrodzonych u dzieci i stosowanie tych toksycznych chemikali ma coraz większy związek z zachorowalnością na raka.

Monsanto Roundup - Zagrożenie dla życia

Jednak jednym z najbardziej niepokojących wyników tych badan jest to, że substancje chemiczne zawarte w Roundup mogą być rakotwórcze w dawkach do 4000 razy niższych niż dotąd szacowano podczas normalnego wykorzystywania tych produktów.

Odkrycia te mają poważne konsekwencje dla osób mieszkających w pobliżu pól uprawnych lub innych obszarów na których stosuje się opryski Roundup.

Roundup jest sztandarowym produktem Monsanto. Jest to jeden z najczęściej stosowanych pestycydów na świecie. Dlatego w dużej mierze Monsanto Engineered zmodyfikowało genetycznie (GM) wiele odmian lucerny, rzepaku, kukurydzy, bawełny, soi i buraków cukrowych aby były odporne na wszelkie choroby i obce środki chemiczne. Doprowadziło to do wzrostu rozpylania Roundup na obszarach rolnych na całym świecie.

ls

Truth-out.org

Przeczytaj koniecznie:

Roundup uszkadza plemniki

Argentyńskie badanie przedstawia, że składnik Roundupu powoduje defekty u rodzących się dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.