Strona główna > Świat > Rothschildowie zarobili 10 mln euro na zakupie Charlie Hebdo

Rothschildowie zarobili 10 mln euro na zakupie Charlie Hebdo

W grudniu 2014 roku należące do Barona Edouard de Rothschild wydawnictwo Liberation kupiło gazetę Charlie Hebdo, po „zamachu” na redakcje 7 milionowy nakład pozwolił zarobić Rothschildom około 10 milionów euro.

bloggif_4c5ac66972b96

 

Przejęcie dziennika Liberation

Baron Edouard de Rothschild zakupił pakiet 37% udziałów francuskiego dziennika Liberation w 2005 roku. W kilka miesięcy po zakupie gazety przez Barona Edouarda doszło do strajku, którego przyczyną było zwolnienie 52 pracowników. W 2006 roku założyciel gazety i redaktor naczelny Serge July opublikował oświadczenie w którym napisał, że warunkiem dalszego finansowania gazety przez Barona Rothschilda było odejście ówczesnego dyrektora oraz jego samego. Od momentu przejęcia gazety przez Barona Rothschilda do końca 2007 roku wraz z redaktorem naczelnym i założycielem z dziennika odeszło około 150 pracowników ( z 276 ogółem zatrudnionych).

http://www.dziennikarstwo.uni.wroc.pl/_files/files_downloads/Francja.pdf

http://en.wikipedia.org/wiki/Lib%C3%A9ration

Przejęcie gazety Charlie Hebdo

9 stycznia holenderski magazyn biznesowy Quote opublikował wywiad z francuskim Baronem Philippe de Rothschild.

Tytuł artykułuRothschildowie będą drukować Charlie Hebdo: „Mamy pewne wątpliwości co do zakupu”

„Przed zakupem gazety przez mojego wuja Barona Edouard de Rothschild, doszło do poważnych rozmów wewnątrz rodziny, część z jej członków była przeciwna transakcji która może wpłynąć na wizerunek rodziny jako mającej wpływ na media i politykę, czego chcemy uniknąć w naszym zewnętrznym wizerunku, ostatecznie krytyczne głosy w rodzinie zostały odrzucone” – Baron Philippe de Rothschild

Cały artykuł w angielskiej wersji:

http://www.quotenet.nl/Nieuws/De-Rothschild-s-print-Charlie-Hebdo-We-doubted-whether-we-should-buy-newspaper-Liberation-144350

Patrnerka redaktora Chabonnier pracuje dla Rothschildów

Po zamachu na  redakcje Charlie Chebdo, partnerka redaktora Stephane Charbonnier udzieliła wywiadu dla BBC , jak się okazuje była ona również związana z rodziną Rothschild i jak widać w udzielonym wywiadzie nie specjalnie okazuje żałobę po stracie kochanka uśmiechając się do kamery.

link do wywiadu wideo w stacji BBC:

http://www.bbc.com/news/world-europe-30737156

10 milionów euro zysku

Nakład Charlie Hebdo wynosił 30 tys egzemplarzy, po „zamachu” na redakcję gazety 7 stycznia nakład wzrósł do 7 mln, przynosząc rodzinie żydowskich bankierów dochód szacowany na około 10 mln euro.

Komentarzem niech będzie wypowiedź  Jerzego Urbana, redaktora i właściciela tygodnika „Nie”, który podsumował zamach na Charlie Hebdo słowami:

 „ja bym chętnie poświęcił dwunastu pracowników, żeby uzyskać 7 milionów nakładu. Tylko nie chciałbym być wśród nich.” – Jerzy Urban (Polsat News)

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/230924-zazdrosci-masakry-w-redakcji-charlie-hebdo-urban-chetnie-poswiecilbym-12-pracownikow-zeby-uzyskac-7-mln-nakladu

Przygotował: Michał KK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *