Rothschildowie i meteorologia. James Perloff

Zobacz także: Chemtrails – Geoinżynieryjne Imperium Rothschildów

Zbigniew Brzeziński: „Techniki modyfikacji pogody mogą być użyte do wykreowania wydłużenia okresów suszy, burz, w ten sposób osłabiając naród i zmuszając go do zaakceptowania żądań konkurenta”.

a

Rothschildowie i pogoda

Modyfikacje pogody to temat szeroko dyskutowany w mediach alternatywnych. Nawet media głównego nurtu przyznają, że rozsiewamy chmury dla wykreowania sztucznego deszczu już od końca II wojny światowej, a podczas wojny wietnamskiej wojska amerykańskie rozsiewały chmury dla wydłużenia sezonu monsunowego. W książce z 1970 roku „Between the Two Ages, America’s Role in the Technetronic Era”  Zbigniew Brzeziński cytował geofizyka Gordona J. F. MacDonalda w sprawie używania pogody w celach militarnych, str 28:  https://archive.org/stream/pdfy-z5FBdAnrFME2m1U4/Zbigniew%20Brzezinski%20-%20Between%20Two%20Ages_djvu.txt

Techniki modyfikacji pogody mogą być użyte do wykreowania wydłużenia okresów suszy, burz, w ten sposób osłabiając naród i zmuszając go do zaakceptowania żądań konkurenta (Techniques of weather modification could be employed to produce prolonged periods of drought or storms, thereby weakening a nation’s capacity and forcing it to accept the demands of the competitor).

Te możliwości są o wiele bardziej zaawansowane w dokumencie Sił Powietrznych: ‚Weather as a Force Multiplier: Owning the Weather in 2025′ (‚Pogoda jako czynnik przewagi strategicznej: kontrolować pogodę do 2025 roku’)  http://csat.au.af.mil/2025/volume3/vol3ch15.pdf

Generalnie przyjmuje się, że dzisiaj kontrola pogody jest składnikiem polityki kontroli populacji Illuminati, pozostałymi składnikami są: żywność genetycznie modyfikowana (GMO), smugi chemiczne, szczepionki i zwykła banalna wojna. Syjonistyczna władza wie, że jeśli zbombardowane zostanie miasto, to ludzie zaczną pytać: “kto zrzucił bomby?”. Jeśli jednak zorganizują za pomocą HAARP wzmocnione tornado, to ludzie uznają je za przejaw działania ‚Matki Natury’ lub ‚działanie Boga’: http://jamesperloff.files.wordpress.com/2016/07/tornado-damage.jpg?w=620

Nie jest celem niniejszej notki rozprawianie o wpływie mechanizmów kontroli pogody na redukcję populacji lub o stosowanych technologiach. Omawiane są one w takich portalach jak Geoengineering Watch  http://www.geoengineeringwatch.org/  Chciałbym raczej dotknąć motywów, związanych ze stosowaniem technik modyfikacji pogody, które przyciągają mniej publicznej uwagi.

Oszczędzać na deszczowy dzień

Zorientowałem się, że wiele operacji Illuminati prowadzonych jest z powodów należących do różnych wymiarów. Zysk często nie jest motywem działania, ale który bankster nie schyli się, gdy gotówka leży na wyciągnięcie ręki? Na przykład I wojna światowa dała możliwość osiągnięcia wielu celów geopolitycznych, w tym restrukturyzację Europy, powstanie Ligi Narodów, rewolucję bolszewicką, Deklarację Balfoura i tutaj w Ameryce ograniczające wolność ustawy o szpiegostwie i podburzaniu (Espionage Act, Sedition Act, 1917-18).

Nie można jednak zapomnieć, że zlecenia wojenne pozwoliły rozszabrować miliardy dolarów za nigdy niewyprodukowane, niedostarczone towary. Podobnie zamachy z 11 września 2001 roku (9/11) skutkowały wojnami na Bliskim Wschodzie, które mają doprowadzić do Wielkiego Izraela  http://www.inspiretochangeworld.com/wp-content/uploads/2015/09/ISIS-is-working-on-Mossad-CIA-plan-to-Create-Greater-Israel-2-777×437.jpg  i były uzasadnieniem dla powstania Homeland Security i uchwalenia Patriot Act. Czy można przeoczyć miliardy dolarów zysków wojennych czy giełdowe zlecenia krótkiej sprzedaży akcji linii lotniczych przed 9/11, złożone przez do dzisiaj niezidentyfikowane osoby?

Kontrola pogody oferuje także finansowe korzyści. Futures są ryzykownymi instrumentami finansowymi, można zarobić lub stracić fortunę w mgnieniu oka (spytajcie Hillary Clinton, która zarobiła 100.000 dolarów z inwestycji 1000 dolarów w futures w późnych latach 70-tych). Moja koleżanka, autorka Rachael McIntosh zwróciła moją uwagę na dziwne instrumenty finansowe, zwane ‚derywatami pogodowymi’ (weather derivatives). Dajmy głos Bloombergowi:

Dziennikarka: Derywaty pogodowe, to jest sposób na zabezpieczenie się przed gorącem?

Spekulant: Dokładnie, w ten sposób można się zabezpieczyć na wszystkich ryzykach, na przykład na tej pogodzie 38ºC, jaką mamy teraz w Nowym Jorku. (…)

Dziennikarka: Jak to działa?

Spekulant: Fascynujące jest to, że można się zabezpieczyć przed słońcem w lecie, śniegiem w zimie, deszczem na wiosnę, jesiennym przymrozkiem – jest cała seria tych umów. To były prywatne umowy, teraz są one notowane na giełdach, są rozliczane, teraz jest to prawdziwy instrument finansowy.

Dziennikarka: I ludzie tym handlują, jest na to rynek?

Spekulant: Jest na to duży rynek, ciągle się powiększa, mamy umowy dotyczące całego świata, nowych zjawisk pogodowych, huragany do nich należą. Spójrzmy na jeden popularny kontrakt. Można się zabezpieczyć przed gorącem. CDD – Coooling Degree Day to kluczowy indeks. Pokazuje on jakąś liczbę; jeśli tego dnia jest słońce, to musisz mieć włączoną klimatyzację. Ustalamy bazową temperaturę, niech będzie to 18ºC, w ciągu dnia mierzymy przeciętną temperaturę i jeśli ta temperatura jest wyższa od liczby referencyjnej, przykładowo 18º to jest CDD.

Dziennikarka: Ale nie ma żadnych derywatów na elektryczność?

Spekulant: Dlatego nie ma derywatów na elektryczność i dlatego wielu klientów, np. elektrownie czy konsumenci używają tero rodzaju derywatów dla zabezpieczenia się przed ryzykiem np. w postaci zwiększonych kosztów paliwa. To są już rzeczywiste derywaty.

Dziennikarka: Czy rząd jest w to jakoś włączony?

Spekulant: Oczywiście CFTC (Commodity Futures Trading Commission) musiała to zaakceptować. Ludzie się pytają, czy rząd musi zaakceptować to, że we wrześniu będzie padać. Czy to nie jest trochę jak hazard? – Trochę to jest jak hazard, ale to ma swoje rzeczywiste konsekwencje gospodarcze, tak jak to przedstawiłem więc CFTC miała komfort, dopuszczając takie kontrakty do obrotu.

Dziennikarka: Więc jak to działa? Patrzysz na prognozy pogody i potem przeglądasz, co jest dostępne?

Spekulant: Najpierw musisz wiedzieć, przed czym chcesz się zabezpieczyć. W naszym przykładzie z CDD, kupujesz kontrakt, który mówi, że otrzymasz pieniądze kalkulowane jako liczba dni CDD (temperatura przekroczyła wartość referencyjną), kupujesz kontrakt za określoną kwotę. Przy okazji, są kontrakty futures i opcje na futures, jest więc szeroki wybór derywatów.

Dziennikarka: Czy możesz robić to z domu?

Spekulant: Prawdopodobnie możesz, jeśli masz odpowiednie oprogramowanie, bo one są notowane na giełdzie w Chicago.

Dziennikarka: I musisz mieć prognozę pogody.

Spekulant: Dokładnie, i to dobrą! Tak bym sugerował, (śmiech). (…)

Oczywiście wyjaśnienia Bloomberga pomijają kluczowy aspekt tych instrumentów finansowych: kontrolę pogody. Są tacy, którzy mówią, że każdy rynek jest ustawiony. Dlaczego derywaty pogodowe miałyby być wyjątkiem? Elity nie obstawiają wyścigów konnych, jeśli te nie są ustawione. Geoinżynieria daje tym na szczycie zdolność do przewidywania i kreowania przyszłości, oni mogą wiedzieć z dużym prawdopodobieństwem, gdzie zdarzy się kataklizm.

Faktycznie skutki kontroli pogody mogą wpłynąć na wiele rynków towarowych. Jeśli wiemy o fali upałów, która obejmie środkowy zachód Stanów Zjednoczonych, można zainwestować w futures na kukurydzę. Jeśli wiemy o nadchodzącym huraganie, który zdewastuje Florydę, może on wpłynąć na zbiory pomarańczy i ceny kontraktów futures na te owoce.

[przypis: największym rynkiem derywatów są SWAP-y stóp procentowych (swap – wymiana). Pożyczkobiorcy płacą oprocentowanie zmienne i zamieniają się z bankami z Wall Street na stałe obciążenie, w ten sposób niwelują ryzyko wzrostu stóp procentowych. Kierunek oprocentowania, czy będzie spadać czy wzrastać, wyznacza amerykański bank centralny – Fed. Jest to prywatna instytucja, kontrolowana przez banki z Wall Street. Banki z Wall Street jednocześnie występują jako uczestnicy rynku derywatów, zabezpieczając klientów przed ryzykiem zmiany (wzrostu) stóp procentowych oraz jako arbitrzy, decydując poprzez Fed o tym, czy stopy procentowe będą rosły czy będą spadały. „Rynek” jest ustawiony, dlatego James Perloff mówi, że „elity” obstawiają tylko te zakłady, które można ustawić.]

Inwestowanie w meteorologię

Jeśli mowa o huraganach na Florydzie, Rachael McIntosh opowiada ciekawą historię, dotyczącą konwencji Republikanów w Tampie. Opisuje swoje doświadczenia jako delegatka Rona Paula w swojej noweli “Big Show”, a ja wspominam o tym w moim ostatnim wpisie o wyborach.

a

Ron Paul miał przemawiać pierwszego wieczoru tej konwencji (poniedziałek, 27 sierpnia 2012 roku). Konwencja została odwołana ze względu na rzekome niebezpieczeństwo huraganu Izaak. Huragan okazał się być rześkim deszczem z lekkimi grzmotami w Tampie. Niemniej Ron Paul nie wygłosił przemówienia i komitet Republikanów zyskał czas na opracowanie i wprowadzenie planu pozbawienia Paula nominacji, na którą zasłużył. Komitet Republikanów wprowadził zmianę reguł, wymagając co najmniej 8 (było 5) wygranych w prawyborach, w ten sposób wyeliminowali Paula i stworzyli fałszywie jednomyślne poparcie dla Mitta Romneya.

A teraz ciekawostka. Pogodowy program the Weather Channel, którego prognozy pomogły ugruntować nominację Romneya na kandydata Republikanów na prezydenta, od 2008 roku był współwłasnością spółki Bain Capital, której dyrektorem wykonawczym był… Mitt Romney:  http://jamesperloff.files.wordpress.com/2016/07/mitt-romney-bain-capital-gi-top.jpg?w=620

Ponadto w 2011 roku Rothschildowie kupili 70% udziałów w Weather Central, światowym liderze w dostawie interaktywnych map i danych pogodowych dla telewizji, internetu i sieci mobilnych. W tym dwuminutowym wideo Evelyn de Rothschild omawia ten zakup:

https://www.youtube.com/watch?v=DRXuxpG6UHE

Dziennikarz: (…) Ma pan wraz żoną inwestycje w Weather Central, jak to może pomóc planować wydarzenia takie jak susze?

Evelyn de Rothschild: Mamy w Chinach 25 sieci(?) nadawczych i jesteśmy największym dostawcą map i wykresów pogodowych, Mieliśmy tę ulewę w ciągu ostatniej doby, tam były ofiary śmiertelne, podobne sytuacje. Informacje, które możemy dostarczyć, mogą ludziom uświadomić nadchodzące niebezpieczeństwa. Uruchomiliśmy również aplikację “Moja pogoda”, pierwszą spersonalizowaną informację pogodową na urządzenia mobilne. Możesz wejść na stronę  http://www.myweather.comi  i otrzymać dokładne informacje oraz dziesięciodniowe prognozy pogodowe w promieniu jednego kilometra.

Myślę, że musimy być świadomi, iż żyjemy w czasach, nie chcę wchodzić w to zagadnienie, ale zmiany klimatu, mamy zmiany pogodowe wszelkiego rodzaju na całym świecie, w Anglii mamy dziwną pogodę, mieliśmy suszę jeszcze dziesięć dni temu. Ważne, aby uświadomić sobie, że możemy używać technologii oferowanej przez  http://www.myweather.com  aby móc przewidzieć, co się może zdarzyć. Chcemy pomóc rolnikom, (…) [dziennikarz przerwał tę marketingową wstawkę].

Następnie Weather Channel kupił Weather Central, przekształcając prognozowanie pogody w prawdziwy monopol. Poza Bain Capital jednym z trzech korporacyjnych współwłaścicieli Weather Channel jest spółka Blackstone Group, w której radzie doradczej zasiada potężny kuzyn Evelyna, Jacob Rothschild.

Dlaczego nasza ukryta władza jest tak zainteresowana w kontrolowaniu nie tylko samej pogody, ale również prognoz pogody? – W ten sposób mogą upewnić się, że meteorolodzy nie będą komentować smug chemicznych czy innych przejawów geoinżynierii; poza tym otrzymują przewagę w relatywnie nowym rynku derywatów pogodowych.

Podstawowa reguła inwestowania na rynkach finansowych mówi, że każdemu zarabiającemu pieniądze odpowiada ktoś, kto te pieniądze traci. Kiedy sprzedajesz akcje, to ktoś je kupuje. Jeżeli ich kurs spadnie to zarobiłeś, a stracił kupiec akcji. Na tych ustawionych rynkach zawsze trzeba mieć pionki, które kupują lub sprzedają w kluczowych momentach. Amatorscy inwestorzy, którzy będą grać w oparciu o długoterminowe prognozy pogody, oferowane przez kontrolowane media, będą źle obstawiać i zostaną oszwabieni.

Mimo całego postępu technologicznego prognozy pogody są zdumiewająco niedokładne. Tam, gdzie mieszkam, w Nowej Anglii, w czwartek 18 marca 2016 roku prognoza mówiła o słonecznym weekendzie. W piątek prognoza ostrzegała o wietrze północno – wschodnim, który miał przynieść 30 cm śniegu. Dokładnie pamiętam meteorologa, który mówił: “Nie popełnijcie błędu, ta burza na pewno na nas uderzy, niepewne jest tylko, jak dużo śniegu spadnie”. W sobotni poranek zacząłem się zastanawiać, jak ta burza śnieżna wpłynie na mój weekend. Ku memu zaskoczeniu okazało się ostatecznie, że nie będzie żadnego śniegu, tylko trochę śnieżnego pyłu na południu Nowej Anglii.

Sobotniego popołudnia żona powiedziała mi, że jej przyjaciele ostrzegli ją o nadchodzącym śniegu. Powiedziałem: “Twoi przyjaciele pewnie nie słyszeli o najnowszych prognozach”. Nalegała jednak i znowu włączyłem telewizor. I znowu meteorolodzy prorokowali, że nadejdzie potężna burza. Następnego dnia spadło u nas 20 cm śniegu.

Oczywiście nie jestem meteorologiem i rozumiem, że niektóre burze trudno przewidzieć, ale w ostatnich latach uderzyła mnie częstotliwość złych prognoz, przedstawianych przez meteorologów, nawet prognoz naprawdę krótkoterminowych. Przypuszczam, że dzieje się tak z dwóch powodów: (1) działanie HAARP zaburzające standardowe wzory zachowań pogodowych oraz (2) celowo skrzywione prognozy, przedstawiane przez kanały pogodowe kontrolowane przez wielką finansjerę.

Oczywiście nie wiem, w jaki sposób Rothschildowie dokonują inwestycji. Biorąc pod uwagę ich długą historię finansowych manipulacji, przypuszczam, że kontrola pogody wraz z kontrolą przewidywania pogody jest idealnym zestawieniem dla bankstera, zarabiającego potężne pieniądze.

Czy można wpłynąć na wybory geoinżynierią?

Znam inny przypadek, kiedy użyto prognozy pogody jako broni przeciwko Ronowi Paulowi w trakcie prawyborów z 2012 roku. Nie był to pierwszy przypadek, gdy Romney skorzystał z błędnej prognozy meteorologicznej. Cytuję Jaret Glenn: “Jak Republikanie ukradli Ronowi Paulowi nominację prezydencką” (“How the Republican Party Stole the Nomination from Ron Paul”):

Maine: Ben Swann doniósł o krętactwach w Maine. Mimo że policzono tylko 84% głosów, stanowy przewodniczący republikanów Charlie Webster uznał Romneya za zwycięzcę nad Paulem przy przewadze poniżej 200 głosów. Hrabstwa Hancock i Washington jeszcze nie głosowały, gdyż Webster odwołał głosowanie z powodu nadchodzącej burzy śnieżnej, obiecując że zagłosują później, a ich głosy będą uwzględnione. Burza nie nadeszła i Webster wycofał się ze swojej obietnicy. Hrabstwo Washington było najbardziej zdeklarowanym zwolennikiem Paula w 2008 roku. W innych stanach przy zbliżonych wynikach kandydatów dokonano przeliczenia głosów, ale nie w Maine.

A więc nie zdarzyły się ani huragan w Tampie na Florydzie, ani burza śnieżna w Maine, a beneficjentem tych fałszywych prognoz w obydwu przypadkach był Mitt Romney, którego Bain Capital był współwłaścicielem Weather Channel.

Poza innymi dostępnymi metodami fałszowania wyborów można przewidywać, że kontrola pogody może pomóc Hillary Clinton, która jak pisałem już:“The 2016 Race” https://jamesperloff.com/2016/03/21/the-2016-presidential-election-do-our-votes-matter/ jest ulubionym kandydatem establishmentu.

Przykładowo w stanie niezdecydowanym, o chwiejnym poparciu, sondaże wskazują na zwycięstwo Hillary na wschodzie, a Trumpa na zachodzie. W dniu wyborów uciążliwe zjawiska pogodowe, powódź, tornado mogą nawiedzić zachodnie okręgi, paraliżując elektorat, a wschodnia część stanu może cieszyć się pogodą zachęcającą do wyjścia z domu i zagłosowania. Taki scenariusz może pomóc Hillary, a jej zwolennicy mogą nawet stwierdzić, że “to Bóg kocha Hillary” i pomógł jej wygrać wybory.

Jak pokazują przykłady z Tampa i z Maine, nie jest potrzebny żaden kataklizm meteorologiczny, wystarczy prognoza z Weather Channel, np. tornada, aby zatrzymać elektorat w domach. Kiedy jesteś właścicielem przemysłu pogodowego, zwycięstwo wyborcze może być ożywczą bryzą.

James Perloff

O autorze: w dojrzałym wieku zaczął pisać książki  https://jamesperloff.com/books/ demaskujące ustrój w Ameryce. Między innymi pisał o Radzie Stosunków Zagranicznych, o kulisach globalizacji czy o rządzącej w imperium religii – teorii Darwina. Poniżej jego niebanalne uwagi na temat zjawisk meteorologicznych:  https://jamesperloff.com/2016/07/19/are-the-rothschild-elite-banking-on-the-weather/

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

Źródło: https://jamesperloff.com/2016/07/19/are-the-rothschild-elite-banking-on-the-weather/

Za: http://zygumntbalas.neon24.pl/post/133366,rothschildowie-i-meteorologia-21-08-2016

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *