Strona główna > Świat > Rothschildowie finansują kandydatów do Białego Domu

Rothschildowie finansują kandydatów do Białego Domu

Co łączy rodzinę Bushów i Clintonów z Rothschildami? Oczywiście pieniądze, obydwoje kandydaci na urząd prezydenta USA są finansowani przez banki Rothschildów.

article-0-0068545B00000258-171_634x403-1

Bushowie

Finansowe korzenie rodziny Bush – Bank UBS

Rodzina Bush swoje koneksje i wpływy w świece finansów i polityce zawdzięcza przodkowi Samuelowi Bush (1863-1948), był on inżynierem w firmie Buckeye Steel Castings Company produkującej odlewy do armat oraz podkłady kolejowe. Prezesem firmy był Frank Rockefeller, brat słynnego miliardera John D. Rockefellera właściciela Standard Oil. W 1908 roku Samuel Bush awansował na  stanowisko prezesa, otrzymał również udziały w spółce od barona E.H. Harrimana i rodziny Rockefeller stając się jednym z kilku właścicieli w Buckeye Steel Castings Company.

Samuel Bush zarządzał stalową spółką przez ponad 20 lat, nawiązał współpracę z  producentem broni firmą Remington, której sprzedawał lufy. Remington miał 67 procent udziałów na rynku broni i amunicji dostarczanej aliantom podczas I wojny światowej.

W 1919 roku syn Samuela, Prescott Bush poślubił córkę barona George Herberta Walkera,  w tym samym roku członek wpływowej arystokratycznej rodziny Averell Harriman wspólnie z teściem Prescotta Bush utworzył spółkę W.A.Harriman & Co

buckeyesteelplantbush1 (1)

Bush – UBS – NSDAP

W 1924 roku firma W.A.Harriman wspólnie z niemieckim przemysłowcem Fritz Thyssen utworzyła Union Banking Corporation (bank UBS). Nowo powstała korporacja bankowa stała się głównym darczyńcą tworzącej się w 1919 roku partii NSDAP (Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników), partia miała totalitarną władzę w późniejszym okresie podczas panowania III Rzeszy w latach 1933–1945 z Adolfem Hitlerem jako kanclerzem Rzeszy.

W 2004 roku brytyjski dziennik The Guardian opublikował informacje o udziale rodziny Bush w finansowaniu Hitlera powołują się na odtajnione dokumenty z amerykańskich archiwów Library of Congress w Washingtonie oraz National Archives z University of Maryland.

http://www.theguardian.com/world/2004/sep/25/usa.secondworldwar

W archiwach odnaleziono 248 dokumentów dotyczących finansowania przez bank UBC (Union Banking Corporation)  nazistów, Prescott Bush był prezesem i współwłaścicielem w banku UBC, jednym z udziałowców był także niemiecki przemysłowiec Fritz Thyssen, właściciel Fritz Thyssen’s Union Steel Works (brat Barona Heinrich Thyssen, właściciela holenderskiego banku  Bank voor Handel en Scheepvaart N.V of Rotterdam, który został przejęty przez UBC). Współpraca między nazistami a bankiem UBC  trwała aż do 1942 roku, kiedy na mocy ustawy  Trading with the Enemy Act nazistowskie aktywa banku zostały przejęte przez amerykański rząd.

W artykule poniżej znajduje się lista rodzin finansujących nazistów wraz z przekazanym kwotami, na liście znajdziemy nazwiska bankierów z rodzin Rockefeller (Rothschild), Morgan (Rothschild), Thyssen i Harriman tworzące wraz z rodziną Bush bankowe konsorcjum bankowe UBC.

http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl5.html

Skull & Bones

W wspomnianym wcześniej artykule z  brytyjskiego dziennika The Guardian opisana została również przynależności rodziny Bush do elitarnego stowarzyszenia Skull and Bones na Uniwersytecie Yale. Prescott Bush został oskarżony przez Indian z plemienia Apaczów o wykradzenie czaszki w 1918 roku słynnego wodza Geronimo oraz sprofanowanie indiańskiej świątyni. Czaszka indiańskiego wodza do dziś znajduje się na terenie Uniwersytetu Yale i jest trofeum używanym podczas rytuału inicjacyjnego Skull & Bones.

W 2009 roku gazeta Dziennik.pl informowała o złożonym pozwie przeciwko Uniwesytetowi Yale, w którym prawnuk słynnego indiańskiego wodza oskarżył Uniwersytet Yale oraz rodzinę Bush o kradzież i przechowywanie czaszki przodka. Poniżej fragment artykułu z  19.02.2009 roku:

W 100. rocznicę śmierci legendarnego wodza Apaczów Geronimo jego prawnuk złożył pozew przeciw Uniwersytetowi Yale i sekretnemu stowarzyszeniu studenckiemu Skull and Bones (czaszka i kości). Harlyn Geronimo żąda zwrotu szczątków pradziada, które przed laty miał wykraść członek organizacji… Prescott Bush, ojciec George’a H. W. Busha i dziadek George’a W. Busha.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/87571,dziadek-busha-wykradl-czaszke-geronimo.html

Na liście członków Skull & Bones jest wielu wpływowych ludzi, politycy, dziennikarze, dyrektorzy agencji wywiadowczych CIA i FBI. Lista członków wraz z  zajmowaną pozycją:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Skull_and_Bones_members

W wyborach prezydenckich w 2004  G.W Bush i John Kerry przyznali się, że są członkami (dożywotnio) w Skull and Bones. Kandydaci na prezydenta zostali zapytani przez dziennikarza o swoją przynależność do stowarzyszenia, zobacz jakiej odpowiedzi udzielili swoim wyborcom w 3 minutowym wideo z polskimi napisami – tutaj

Stowarzyszenie Skull & Bones zostało założone w 1832 roku przez Williama Huntingtona Russela, wywodząca się z angielskiej arystokracji rodzina Russel, podobnie jak inne angielskie rodziny arystokratyczne zajmowała się studiowaniem nauk kabały. Kabała to żydowska mistyka mająca swoje korzenie w Egipcie i Babilonie, gdzie żydzi przebywali kilkaset lat w niewoli, była ona potępiana przez większą część żydowskiej społeczności i kultywowana w wąskim gronie wtajemniczonych kabalistów.

Nauka zawarta w kabale odczytuje Biblie nie dosłownie ale według opracowanego przez kabalistów kodu, nauki kabały to również astronomia i nauki ścisłe znane wcześniej jako alchemia oraz szeroko pojęta magia, która jest źródłem wszystkich doktryn okultystycznych. Rodzina Russel była jednym z głównych fundatorów Uniwersytetu Yale.

Pomimo faktu, że na temat stowarzyszenia mieszczącego się na terenie Uniwersytetu Yale wiemy całkiem sporo, wciąż o jego istnieniu mówi się nie wiele lub celowo łączy się fakty z teoriami spiskowym aby zdeprecjonować osoby ujawniające na ten temat informacje.

Film z polskimi napisami „Bush’s Brotherhood of Death” przedstawia co się dzieje za murami stowarzyszenia Skull & Bones oraz ukazuje skrywane przed światem oblicze rodziny Bush – Film

tajne-stowarzysz_750_433_80
G.W. Bush (pierwszy z lewej strony zegara), Skull & Bones, czaszka indiańskiego wodza Geronimo

Po zakończeniu wojny rodzina Bush nie została okryta hańbą za wspieranie nazistów, mało tego Bushowie domagali się odszkodowania za znacjonalizowane przez rząd USA udziały w  banku UBC, rodzina Bushów otrzymała 1.500.000 dolarów w ramach ugody z rządem, była to olbrzymia ilość pieniędzy w 1945 roku.

Prescott Bush dzięki kłamstwom o swoich bohaterskich wyczynach podczas  I wojnie światowej (służył jako oficer armii francuskiej) i przemilczeniu jego udziału w finasowaniu nazistów w czasie II wojny światowej, został  wybrany do Senatu Stanów Zjednoczonych w 1952 roku, gdzie pozostał przez 3 kadencje do 1963 roku.

Jako Senator, Prescott Bush  służyć interesom swoich wspólników z rodzin Harriman i Rockefeller, zwłaszcza poprzez wspomaganie przemysłu naftowego, dzięki czemu nowe ustawy legislacyjne nie pozbawiły baronów naftowych ogromnych zysków.

Kontakty biznesowe i osobiste Prescotta Busha miały głęboki wpływ na przebieg historii Ameryki. Wielu z jego bogatych przyjaciół finansowało jego syna, George Herberta Walkera Bush, inicjując jego pierwszy biznes naftowy w Teksasie – a następnie karierę polityczną,  rodziny Bush w Białym Domu.

George H. W. Bush, 41 prezydent USA, był przez wiele lat oficerem, a przez okres jednego roku dyrektorem CIA (1976-1977) . Niesamowitym zbiegiem okoliczności jest fakt, że młodszy brat obecnego kandydata na prezydenta, Marvin Bush był dyrektorem w firmie ubezpieczeniowej HCC Insurance Holdings oraz prezesem i członkiem rady nadzorczej w firmie zajmującej się ochroną dużych obiektów  SECURACOM, jednym z klientów firmy ochraniającej był zniszczony w 2001 roku kompleks budynków WTC. Wśród członków zarządu firmy był także starszy brat i były prezydent G.W.Bush. Bushowie zasiadali w radzie nadzorczej Secracom (obecna nazwa Stratesec) od 1993 do 2001 roku.

https://en.wikipedia.org/wiki/Marvin_Bush

https://en.wikipedia.org/wiki/Stratesec

bush-prescott-family

Ukrywana przed światem historia rodziny Bushów ujrzała światło dzienne przed wyborami prezydenckimi w 2004 roku, jedną z przyczyn upublicznienia tych informacji był prawdopodobnie konflikt między żydowskim miliarderem Georgem Sorosem, a prezydentem G.W Bushem juniorem o czym informował Washington Post oraz portal Wirtualna Polska, poniżej fragment artykułu z 11.11.2003:

Amerykański miliarder i filantrop George Soros uważa za swój główny cel „pokonanie” w 2004 roku prezydenta George’a W.Busha, który uczynił Stany Zjednoczone „zagrożeniem dla świata”.
„To najważniejszy cel mojego życia” – powiedział 74-letni Soros w wywiadzie dla „Washington Post”. Dzień wcześniej miliarder przekazał 5 mln dolarów lewicowej organizacji, MoveOn.org, zwalczającej politykę obecnego prezydenta USA.Soros, który już w przeszłości był donatorem, choć na mniejszą skalę, partii demokratycznej, przekazał już w sierpniu 10 mln dolarów nowemu ugrupowaniu z tejże orientacji, „America Coming Together” (ACT). „Jeśli trzeba będzie, dam więcej pieniędzy” – podkreślił.„Pod rządami Busha Stany Zjednoczone stały się zagrożeniem dla świata” – powiedział Soros w wywiadzie dla „Washington Post”
 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Pokonac-Busha-najwazniejszy-cel-Sorosa,wid,1659668,wiadomosc.html?ticaid=11516e&_ticrsn=3

Między prezydentem Bush juniorem i Sorosem doszło do konfliktu interesów pomimo faktu, że Soros był bliskim przyjacielem rodziny związanym z Bushem seniorem. Konflikt dotyczył polityki prowadzonej przez G.W Bush juniora, Soros stracił miliardy dolarów zainwestowane w sektorze naftowym na Bliskim Wschodzie. Informacje opublikowane na temat finansowania nazistów przez rodzinę Bushów oraz miliony dolarów wydane przez Sorosa nie przeszkodziły G.W.Bush wygrać w kolejnych wyborach prezydenckich.

bush-family-stripes

Na liście osób wspierających kampanie prezydencką Jeb Busha znajduje się wielu byłych i obecnych dyrektorów banku z grupy kapitałowej Rothschildów, na podanej  przez CNBC liście nazwisk darczyńców znajdują się m.in.:

– Scott Kapnick –  JPMorgan Chase Investment Bank

–  Timothy O’Hara –  Credit Suisse Bank

–  Jeffrey Bunzel –  Deutsche Bank.

– Bob Diamond –  Barclays Bank

– Bob Foresman –  Barclays Bank

Pełna lista na stronie:

Jeb Bush wspierany i finansowany przez bankierów z Wall Street

Clintonowie

Clinton-RothschildMeet51
Clinton-Rothschild

W ostatnich latach urzędowania Billa Clintona w Białym Domu (rok 2000), państwo Clintonowie zaprosili na miesiąc miodowy żydowskich bankierów Evelyna i Lynn Rothschild. Opis miesiąca miodowego spędzonego w Białym Domu oraz posiadłościach należących do Brytyjskiej Rodziny Królewskiej znajdziemy w udzielonym przez Lynn Rothschild wywiadzie dla magazynu  Haarpers Bazaar (12 maja 2014).

http://www.harpersbazaar.com/culture/features/a2295/lynn-forester-de-rothschild-interview-0514/

Lynn Forester de Rothschild, była żona wpływowego żydowskiego polityka i multimilionera Andrew Stein, jest bez wątpienia najpotężniejszą kobietę biznesu i polityki. Dzięki silnemu lobby jej firma First Mark stała się największym dostawcą szerokopasmowego internetu na świecie, jednym z lobbystów pracujących dla Lynn był Sekretarz Stanu USA Henry Kissinger, to on zaprosił Lynn na spotkanie Grupy Bilderberg w Szkocji w 1998 roku, gdzie poznała swojego przyszłego męża lorda Evelyna de Rothschild.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lynn_Forester_de_Rothschild

konferencja-2-600x373

mccain091708784

W 2000 roku Lynn wspólnie z mężem Evelynem utworzyła konsorcjum E.L.Rothschild, jest ona także  członkiem najbardziej wpływowych organizacji rządowych na świecie:  Council on Foreign Relations (USA), Chatham House (UK), the Institute for Strategic Studies (UK), the International Advisory Council of Asia House (UK) oraz  doradcą ONZ i organizatorem nowej inicjatywy o nazwie Inclusive Capitalism. Na zeszłoroczne spotkania Inclusive Capitalism w Londyńskim ratuszu przybyli Bill Clinton (także członek grupy Bilderberg), prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christna Lagarde, prezes Banku Anglii Mark Carney oraz wielu innych wpływowych polityków i zarządzających największymi korporacjami świata. Więcej informacji na temat Lynn i Evelyna Rothschild oraz nowego projektu Globalnego Kapitalizmu w artykule:

Rothschildowie wprowadzają „Nowy” Globalny Kapitalizm

Podczas wyborów prezydenckich w 2008 roku Lynn Rothschild sponsorowała kampanię prezydencką Hilary Cllinton, w tym samym roku do angielskiej posiadłości Rothschildów zawitał ubiegający się również o fotel prezydenta USA John McCain, po spotkaniu z londyńskimi baronami pani Rothschild zmieniła zdanie i udzieliła wsparcia senatorowi McCain, informacja o udzieleniu finansowego wsparcia  McCain, przez angielskich baronów została opublikowana w artykule brytyjskiego dziennika THE GUARDIAN

http://www.theguardian.com/world/2008/apr/29/johnmccain.uselections2008

MARC-MEZVINSKY-BILL-CLINTON
Żydowski bankier Marc Mezvinsky ubrany w talid ( żydowska chusta z frędzlami) oraz jego wybranka Chelsea z teściem Billem Clintonem podczas ceremonii ślubnej 2010 N.Y.

Córka Hillary Clinton wyszła za mąż za  pochodzącego z żydowskiej rodziny Marc Mezvinsky, Marc jest synem  Edwarda Mezvinsky, który zapisał się w historii Ameryki jako najbardziej skorumpowany polityk.

https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Mezvinsky

Edward Mezvinsky z wykształcenia prawnik w latach 70-80-tych był kongresmenem, a następnie senatorem  oraz ambasadorem  ONZ.  W 2001 roku sąd skazał byłego senatora na 5 lat więzienia, z przedstawionych mu 419 zarzutów, oskarżony został o 37 oraz defraudacje na kwotę 10 mln dolarów. Matka Marc to dziennikarka BBC Marjorie Margolies-Mezvinsky, po rozwodzie otrzymała stanowisko senatora.

Marc ożenił się z córką Clintonów, Chelsea w 2010 roku, wcześniej pracował jako bankier inwestycyjny dla należącego do rodziny Rothschild banku Goldman Sachs, obecnie jest właścicielem własnego funduszu inwestycyjnego.

Clintonowie wprowadzili się do Białego Domu w 1993 roku, polityk Bill Clinton został zaproszony na spotkanie Grupy Bliderberg w 1991 roku.

Lista członków Grupy Bildeberg (Bill Clinton – 1991 rok)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bilderberg_participants

Grupa Bilderberg

Patronat nad spotkaniami Grupy Bilderberg sprawuje Marcus Agius, od roku 2010 prezes Brytyjskiej Organizacji Bankowej (British Bankers Association – BBA),  żonaty z Katherine Rothschild córką bankiera Edmunda de Rothschild, którego bardzo ciekawy opis znajduje się na polskojęzycznej stronie Wikipedia ( kliknij link poniżej)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Edmund_Leopold_de_Rothschild

Marcus przez 6 lat (2006-2012) był prezesem banku Barclays, jednego z największych i najstarszych banków świata, od prawie 300 lat  jest on własnością rodziny Rothschild. W 2012 roku bank Barclays został oskarżony o manipulacje brytyjskim liborem, po wyjściu na jaw oszustwa, które przynosiło bankierom gigantyczne zyski Marcus odszedł z banku otrzymując stanowisko analityka w agencji Reuters.

W 2006 roku Marcus Agius został mianowany jednym z dyrektorów i członków zarządu BBC, funkcje sprawuje do dzisiaj. W 2011 roku został wpisany na oficjalną listę powierników Grupy Bildeberg, jest jedną z 3 osób gwarantujacych bezpieczeństwo tej grupy, do dnia dzisiejszego jest również prezesem organizacji bankowej BBA. Marc Agius jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, jego majątek jest ściśle powiązanymi funduszami rodziny Rothschild.

http://en.wikipedia.org/wiki/Marcus_Agius.

The Money Masters – Rothschildowie

Musimy też mieć na uwadze, że duża część majątków należących do amerykańskich bankierów czy przemysłowców jest majątkiem powierniczym Rothschildów, oznacza to, że po śmierci powiernika rodzina Rothschild odzyskuje powierzony powiernikowi majątek. Przykładem takiego powiernictwa jest testament uznawanego za najbogatszego amerykańskiego bankiera J.P. Morgana, podczas odczytywania testamentu okazało się, że zaledwie 19 procent majątku było własnością Morgana, a ponad 80 procent aktywów należało do rodziny Rothschild.

Rothschildowie są właścicielami największych banków centralnych ( Bank Rezerw Ferderalnych USA, Europejski Bank Centalny, Międzynarodowy Fundusz Walutowy) historia podboju europejskiej i światowej bankowości zajęła rodzinie Rothschild około 500 lat ale to powstanie pierwszego prywatnego banku centralnego o nazwie Bank Anglii w 1694 roku rozpoczęło nowy rozdział w historii bankowego imperium Rothschildów.

Opis powstawania banków centralnych oraz zakulisowy wpływ rodziny Rothschild na politykę i historię świata został opisany w filmie dokumentalnym z 1996 roku The Money Masters. Pomimo wielkiego nakładu pracy historyków, ekonomistów oraz kustoszy muzealnych w udokumentowanie  historii światowej bankowości, kreacji pieniądza oraz historii powstania bankowego imperium Rothschild, film wciąż krąży w tzw. drugim obiegu i nie jest emitowany przez kanały telewizyjne.

Cały film The Money Masters (3,5 godzinny) z polskimi napisami – tutaj

Goldman Sachs (Rothschild) finansuje kampanie wyborczą Hillary Clinton i Jeba Busha [Wideo]

Clinton

Marc Mezvinsky zięć państwa Clintonów jest byłym pracownikiem banku Goldman Sachs, banku będącego własnością bankowego konsorcjum rodziny Rothschild. Marc jest także prezesem funduszu hedgingowego, który otrzymał pieniądze od prezesa banku Goldman Sachs (Rothschild), Goldman Sachs przekazał również  1 mln dolarów do Fundacji Billa Clintona.

Bush

Kampanie prezydencką Jeba Busha wspiera  fundacja banku Goldman Sachs (Rothschild),  prezesem fundacji jest  Dina Powell. Jest ona byłym pracownikiem  Białego Domu za kadencji  brat prezydenta George W. Busha.  Dyrektorem finansowym kampanii prezydenckiej Jeba Busha jest były pracownik banku Goldman Sachs (Rothschild).

Wideo poniżej przedstawia diagram powiązań kandydatów na urząd prezydenta USA z bankiem Goldman Sachs (Rothschild)

Michał KK

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *