Strona główna > Świat > Rothschild mówi o wojnie

Rothschild mówi o wojnie

Czy nadchodzi wojna? Herszt globalistów Rothschild mówi, że sytuacja w świecie jest najniebezpieczniejsza od czasu II Wojny Światowej.

aa

Sytuacja geopolityczna jest „najniebezpieczniejsza od czasu zakończenia II Wojny Światowej” z powodu chaosu na Bliskim Wschodzie, działań Rosji a także osłabienia Europy, uważa zwierzchnik międzynarodowej rodziny bankowych magnatów.

Zagrożone są dochody wielkiego kapitału. Niestabilna sytuacja w świecie niesie ze sobą wielkie geopolityczne ryzyko i zagraża dochodom wielkich inwestorów, ostrzegł 78-letni bankier, głowa londyńskiej gałęzi Domu Rothschildów, która zajmuje kluczowe pozycje w tej międzynarodowej rodzinie bankowych magnatów, Jacob Rothschild. Informuje o tym brytyjska gazeta „The Telegraph”.

W raporcie o wynikach za 2014 rok, bankier zauważył, że powstała na świecie sytuacja jest, prawdopodobnie, „najniebezpieczniejsza od zakończenia II Wojny Światowej” z powodu chaosu i wzrostu ekstremizmu na Bliskim Wschodzie, działań Rosji a także osłabienia Europy, które podgrzewane jest wzrostem bezrobocia co jest wynikiem niezdolności licznych krajów Unii Europejskiej przeprowadzenia reform strukturalnych.

Ponadto Rothschild podkreślił, że obawy inwestorów powodują słaby światowy wzrost gospodarczy, bliskie zeru stopy procentowe i deprecjację pieniądza papierowego.

„Nic dziwnego, że wartość pieniędzy papierowych spadła gdyż kraje starają się konkurować i podtrzymywać wzrost kosztem  obniżenia wartości swoich walut, kurs euro i yena w ciągu roku spadł o ponad 12% w stosunku do amerykańskiego dolara. Kurs funta szterlinga spadł o 5,9%” –  zauważa Rothschild.

Obecna ocena sytuacji w świecie, przedstawiona przez Rothschilda, jest znacznie bardziej ponura od obrazu, który on namalował w analogicznym oświadczeniu rok temu.

Za: http://3rm.info/main/55392-vremya-voyny-glavar-kuklovodov-rotshild-situaciya-v-mire-samaya-opasnaya-s-okonchaniya-vtoroy-mirovoy-voyny.html

Data publikacji: 7.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *