Strona główna > Rosja > Rosyjski urzędnik ledwo przeżył za socjalne minimum

Rosyjski urzędnik ledwo przeżył za socjalne minimum

Przeżyć miesiąc za 7800 rubli (około 400 zł) – takie zadanie postawił sobie urzędnik wiejskiego samorządu. Udało się tylko dlatego, że żywił się rybami, które sam złowił.

https://www.youtube.com/watch?v=_VGvs12S4W0

Witalij Owłachowski z gminy Czernowskaja (odpowiednik wójta) w okolicach St. Petersburga postanowił na własnej skórze sprawdzić, czy i jak można przeżyć w Rosji za minimum socjalne. Termin eksperymentu wyznaczył sobie na miesiąc grudzień, w rosyjskim klimacie raczej nie zachęcający do diety. Przez ten czas mógł jeść wyłącznie to, co znajduje się w oficjalnie wyliczonym koszyku socjalnego minimum.

Już 20 grudnia skończyły się u Owłachowskiego pieniądze. Wszystkie. Dziennikarzowi, który pytał go kilka dni potem, jak się czuje, odpowiedział, że dobrze, tylko wciąż mu się chce spać z powodu braku jedzenia. Przez ostatnie 10 dni pił wodę z rzeki i żywił się samodzielnie złowionymi rybami. Gdyby nie to, twierdził, eksperyment mógłby zakończyć się nieszczęściem. Ryby jednak zaczęły brać dopiero około 25 grudnia, kiedy urzędnik zaczął mieć problemy ze zdrowiem. Lekarz polecił mu, by żywił się najtańszymi produktami w rosyjskiej diecie czyli kapustą i kartoflami, ale nawet na te produkty Owłachowski nie miał już pieniędzy. Znany bokser i deputowany do rosyjskiej Dumy Nikołaj Wałujew, radził Owłachowskiemu, by pokazał swój charakter i dotrwał do końca grudnia. Dotrwał.

Po zakończeniu eksperymentu na sobie Owłachowski skonstatował, że schudł o 32 kilogramy, a obwód talii zmniejszył się o 17 centymetrów. „Musiałem kupić nowy garnitur, o dwa numery mniejszy i kilka nowych koszul, bo wszystko na mnie wisiało” – powiedział telewizji LifeNews Owłachowski.

W pilnym trybie skierował apel do miejscowych radnych, by ci zwrócili się do wyższych organów władzy o jak najszybsze skorygowanie w górę norm minimum socjalnego.

Ciekawe, czy gdyby tak cały polski Sejm miesiąc próbował przeżyć za minimum socjalne, jak szybko i o ile by ono wzrosło?

Autorstwo: MW

Za: http://strajk.eu/rosyjski-urzednik-samorzadowy-ledwo-przezyl-miesiac-za-socjalne-minimum/

Data publikacji: 8.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *