Strona główna > Bez kategorii > ROSYJSKI RADYKAŁ WZYWA DO WYSŁANIA OCHOTNIKÓW DO SYRII

ROSYJSKI RADYKAŁ WZYWA DO WYSŁANIA OCHOTNIKÓW DO SYRII

Źródło: http://www.geopolityka.org/syria-2012/2104-rosyjski-radykal-wzywa-do-wyslania-ochotnikow-do-syrii

Data publikacji: 8.03.2013

rad1

Eduard Limonow pisarz, opozycjonista radykalny, lider Partii Narodowo-Bolszewickiej wezwał na swoim blogu do organizowania oddziałów rosyjskich ochotników do walki w obronie bliskowschodniego sojusznika Rosji. 

Jego zdaniem należy: „ogłosić wysłanie rosyjskich ochotników do Syrii. Mamy wystarczającą liczbę doświadczonych żołnierzy i pełnych pasji młodych ludzi, aby utworzyć korpus ochotników. Należy również zwolnić z więzień i obozów wszystkich mających doświadczenie wojskowe, pod warunkiem, że pojadą walczyć w Syrii. Zaczynając od pułkownika Kwaczkowa. Należy zwolnić z więzień wszystkich tych, którzy chcą walczyć w Syrii i są fizycznie zdolni do noszenia broni”.

E. Limonow motywuje swój postulat przekonaniem o wysyłaniu przez Zachód od dłuższego czasu broni i ochotników do walki przeciwko Basharowi al-Assadowi. „Wojna domowa w Syrii, rozkręcona przez kraje zachodnie za zasłoną <<arabskiej wiosny>> doprowadziła do pogrążenia we krwi całego kraju. Tylko na podstawie tego co widzimy na ekranie jakiegokolwiek euro news (oryginalna pisownia, przyp. red.) można odnieść wstrząsające wrażeni:, zniszczenia tak ogromnych rozmiarów, stosy trupów!”.

Pisarz skrytykował również, jego zdaniem zbyt asekurancką postawę władz rosyjskich wobec syryjskiego konfliktu: „Federacja Rosyjska, twarzą ministra Ławrowa pręży się w fałszywym uśmiechu współczucia. Tak naprawdę patrząc bezsilnie jak ginie jeszcze jeden kraj przeszkadzający Zachodowi na Bilskim Wschodzie. Ginie kraj będący od czterdziestu lat naszym sojusznikiem”. 

E. Limonow kończy swój wpis słowami: „Ci powstańcy nam podskakują! Dawno nie walczyliśmy, staliśmy się leniwi, zniewieścieli, duchowo przekształciliśmy się w jakichś ociężałych handlarzy, ludzi bojaźliwych i słabych. Nadszedł czas by odzyskać formę. Urządzimy im rosyjską wiosnę!”. 

Wpis E. Limonowa, wzywający do pomocy zbrojnej, należy do serii jednych z wielu tekstów tego autora, w którym namawia do interwencji w innych państwach. Szczególnie słynny był przypadek z 2001 r., kiedy polityk został skazany na dwa lata więzienia za próbę wzniecenia rewolucji w Kazachstanie oraz działalność terrorystyczną.

Źródło: http://limonov-eduard.livejournal.com/303334.html
Fot. de.rian.ru

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.